pawlo694

New Holland T5.115 cena?

Polecane posty

demzor    0

byłem dzisiaj, ogladałem dosyć dokładnie i powiem że, cągnik całkiem niezły nie ma co sie spodziewac niewiadomo jakiej jakości za 150tys netto... plastiki tandetne wykonanie takie srednie chodzi mi o wnętrze kabiny no i jest dość ciasna, pozatym nowe radio to porazka totalna, natomiast wykonczenie mechaniczne jak i reszta podzespołow na plus, szkoda ze sa tylko dwa półbiegi pod obciązeniem, cena w porównaniu do kunkurecji bardzo zacheca bo róznica miedzy T5.95 a MF5430 i JD 5090R to 30tys no a z jakością troszke gorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ale Panowie nie wiedzieli np co ile wymienia sie FPT i jaki jest tego ksozt. Oceniam na 7 bo radio to tandeta i takie mozna w syrence zamontowac. Fakt jest to model na Wlochy ktorzy to moze lubia udziwnienia. trzeba poczekac na model dedykowany na Polske. W porownaniu do MF i DF w ktorych siedzialem to wykonianie faktycznie troche gorsze.

 

O cene sie MF nawet nie pytalem bo korbankow sie przestraszylem, po prostu za duzo ich tam bylo;p DF chyba 104 KM cos kolo 155 netto tylko nie pamietam wersji. Panowie z NH cene jakos nie chetnie chcieli podac i doszlo do tego ze wcale jej nie uslyszalem. Ale juz kota w worku kupowac nie bede w pewnym sensie, chociaz wiadomo malo kto co wie jak zachowuje sie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba coś słabo gadałeś bo ceny podawali bardzo chętnie, a długonoga pani handlowiec nawet w cennik pozwalała zajrzeć ;)

 

Jakość i lista wyposażenia gorsza w porównaniu do df i mf ale cena znacznie lepsza...

T5.105 ok 170 tyś zł, agrotron k410 coś koło 195 tyś zł, mf 5440 48 tyś euro.

 

Agrotron jako jedyny z tej trójki ma w opcji przednią miękką oś, resorowana kabina jest w mf i df. NH niestety nie oferuje takich udogodnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i skrzynię biegów z Eco.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś słabo gadałeś bo ceny podawali bardzo chętnie, a długonoga pani handlowiec nawet w cennik pozwalała zajrzeć ;)

 

Jakość i lista wyposażenia gorsza w porównaniu do df i mf ale cena znacznie lepsza...

T5.105 ok 170 tyś zł, agrotron k410 coś koło 195 tyś zł, mf 5440 48 tyś euro.

 

Agrotron jako jedyny z tej trójki ma w opcji przednią miękką oś, resorowana kabina jest w mf i df. NH niestety nie oferuje takich udogodnień.

 

 

Arek to cena netto czy brutto. I czy z pneumatyką czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ceny oczywiście netto katalogowe. NH bez pneumatyki, dopłata do pneumatyki chyba 6 tyś katalogowo. DF i MF mają pneumatykę w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

ceny z pewnoscią netto... MF 5440 z amotryzacja kabiny i bez przed. tuza reszta co mogl miec to mial dolożone za 43tys E. Taka oferte utargowałem w Mroczeniu u korbanka.

 

NH T5.95 u Osadkowskiego za 150tys netto z pneumatyka w wersi 502

 

wiec ceny mysle że dobre..

 

tylko teraz myśleć co wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

wtrące sie do tematu bo mnie też interesuje NH mam dylemat z tego powodu. Ale strona NH już wprowadziła opis i wyposarzenie nowych ciągników takich jak T4, T5 ,T6 zdjęcia są takie standartowe nie ma pokazanego wnętrza kabiny ale zewnątrz jest wszystko widać ale co najważniejsze jest wszystko opisane co on ma w środu. I tak jak ktoś wcześniej mówił to okno dachowe jest opcją dodatkową bo tak wynika z strony NH. jak ktos jeszcze nie widział całego opisu tych ciągników moze wejść na strone NH i tam wszystko będzie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Model T5.95 ma 88km mocy nominalnej natomiast moc maksymalna to 95km?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wg. papierowego prospektu i strony NH

Moc maks. w koniach mechanicznych - ISO TR14396- ECE R120 (kW/KM) 73/99

Moc znamionowa w koniach mechanicznych - ISO TR14396- ECE R120 (kW/KM) 73/99

 

Ale tez coś mi świta, że w T5 moc znamionowa jest ok 10% niższa niż max.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się a doczytuje to się tak.

 

Seria T5nowanumeracja:Co oznaczają znaki na masce?

•Jak to czytać?

2 pierwsze znaki‘T5’ to kategoria (klasa) ciągnika.

2 lub 3 znaki po kropce to maksymalna moc

•Przykład numeracji ciągnika

T5.115: 115 to moc maksymalna silnika

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

jeśli nie NEW HOLLAND T5.115,to co kupić z takim wyposażeniem i za podobne pienążki???

nie mam pomysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie kupisz nic ciekawego za te pieniądze. Żeby kupić coś fajnego niestety trzeba trochę dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

To nie jest alternatywa, bo JD by się obraził za takie porównanie :lol: JD więcej spali, ale ma nieporównywalnie lepszą skrzynie i lepsze właściwości trakcyjne przy teoretycznie tej samej mocy :)

z tych 115 KM mocy maksymalnej NH, aby porównać do JD trzeba z miejsca odjąć 8 KM ze względu na normę, oraz 10 KM większe straty na przekładni

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Chyba coś słabo gadałeś bo ceny podawali bardzo chętnie, a długonoga pani handlowiec nawet w cennik pozwalała zajrzeć ;)

 

Jakość i lista wyposażenia gorsza w porównaniu do df i mf ale cena znacznie lepsza...

T5.105 ok 170 tyś zł, agrotron k410 coś koło 195 tyś zł, mf 5440 48 tyś euro.

 

Agrotron jako jedyny z tej trójki ma w opcji przednią miękką oś, resorowana kabina jest w mf i df. NH niestety nie oferuje takich udogodnień.

 

No i agrotron to raczej by musiał by być porównywany z t6 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

zamówiłem już dość dawno t5.115 ,a teraz zaczynam się zastanawiać,czy to na pewno dobry wybór,ale myslę,że za 150tys. to jednak nic nie kupię.john deere?nie brałem nawet pod uwagę,bo zawsze mi się wydawały zbyt drogie,ale nie znam ceny.jesli ktoś jest zorientowany to proszę podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

No i agrotron to raczej by musiał by być porównywany z t6 :huh:

 

Agrotron 410, mf 5440 i t5.105 to wg. mnie porównywalnej wielkości ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja bym go bardziej z agrofarmem porównywał. Ale to już indywidualna decyzja kto w którą stronę równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jest nowa strona newholland.com i nowe modele -seria T5 to normalnie porażka ciągnik o mocy 115 km na silniku 3400cm śmiech na sali, zdechnie w pierwszej lepszej robocie, co oni wyprawiają? w jakim kierunku to wszystko idzie? chyba tylko w większe zużycie paliwa i mniejsza moc


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Pytał ktoś o cene JD TO podaje 100 konna R to wydatek 215 tyś brutto ,DF Agrofarm 205 tyś w tym 3 razy pod obciązeniem a DF Profiline 217 tyś (100KM) więc niewim czy ten NH jest taki atrakcyjny cenowo .Co do kabiny to materjały wykończeniowe są takie same jak w zetorze.Dodam że sam byłem zajnteresowany tym ciągnikiem ale zamówionego mam NH T 5060 za 183 TYŚ Brutto i też jeszcze się zastanawiam między Forterrą 110 ale czarną z białymi felgami jutra będę znał cene.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

jakby na to nie patrzeć,to różnica cenowa jest znaczna,chyba że 20-30tys.zł to dla kogoś nic nie znaczy.

Przy porównaniu należy wziąć pod uwagę wyposażenie,a wiadomo każda marka ma inne drobiazgi,które czasami potrafią przeważyć na korzyść,dlatego zapytałem wcześniej jaki modek jakiej marki można porównać z NH T5.115,biorąc pod uwagę to że ma w wyposażeniu skrzynię 24x24 z HI-LO,podnośnik o dużym udźwigu,rewers elektohydrauliczny,podnośnik EDC,klmatyzację,ociążniki,szerokie opony,Grammer i różne drobiazgi,za które u konkurencji "wrzuć monetę".

Dyskusyjna pozostaje nowa jednostka napędowa,ale zbyt wcześnie by wyrokować,że silnik 3,5litra zdechnie w pracach polowych.

Jak widać postęp jest nieunikniony i nowinki w postaci filtra cząstek stałych,common rail,czy adBlue na stałe zagoszczą w ciągnikach rolniczych również.

A jeśli chodzi o jakość materiałów wykończeniowych New Hollanda,może nie powala,ale na pewno zetorowi daleko jeszcze do nawet tych ekonomicznych kabin NH,a już na pewno wystarczy wsiąć do kabiny,rozejrzeć się i odpowiedź jest jednoznaczna.chyba,że ktoś lubi dźwignie i zegary z epoki poloneza z FSO.

a podsumowując po raz kolejny postawię pytanie,jeśli nie NH T5.115 z pakietem 502 za około 150000(cena z końca grunia 2011r),to co innego???ja nie widzę alternatywy!pomijam Bielarus,Pronar,Ursus,Pol-mot,Farmtrac i innemniej znane dziwolągi,bo gdyby można coś znaleźć w tych pieniążkach,to na pewno bym wziął pod uwagę,a tak pozostaje czekać na odbiór zamówionego modelu,a potem życie pokaże,czy wybór był prawidłowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel33311    0

koledzy z ta pojemnoscia to w fend tez ma maly silnik i nie nazekaja wsztstko bedzie wiadome po roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Za to cene to może i warty jest ale to się tobie udało bo teraz chcą 221 tyś brutto tyle mi dealer zaspiewał za T5.105 wyposarzenie 502 .A dla mnie to on nie jest wart tych pieniędzy.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez Mr_WW
      Witam, dzisiaj rano przy odpalaniu nh td5.85 pojawily się dwa błędy: 3003 i 14016. Przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu wszystko było ok a potem obroty szybko wzrosły z 900 do około 1400 i tak się utrzymywały i wtedy też pojawiły się te kody błędów. Wyłączałem i włączałem silnik jeszcze z 3 razy i za 3 już było wszystko ok. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? czy może to że było małe napięcie na aku, bo ciągnik stał ze 2 tygodnie i do tego był mróz z -6C ? Wcześniej takie błędy się nie pojawiały i generalnie nie było problemów przy odpalaniu.
      Zerknąłem sobie w internety i wyszło że 3003 to:
      Accelerator Pedal Signal - SOURCE LOW czyli Sygnał pedału przyspieszenia – ŹRÓDŁO NISKI
      lub:
      Foot Throttle Sensor -Signal Below Range Min. czyli Nożny czujnik przepustnicy – sygnał poniżej zakresu min.
      14016 to:
      The ADIC 5 volt reference voltage is too high - above 6 volts czyli Napięcie odniesienia ADIC 5 V jest zbyt wysokie – powyżej 6 V
      lub:
      Engine shutdown activated czyli Aktywowano wyłączenie silnika.
      Podsumowując mi to wygląda na zbyt niskie napięcie i świrowanie komputera z tego powodu chociaż z drugiej strony ciągnik nie miał większych problemów z odpaleniem... Może ktoś z was miał taką sytuacje?
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj