pawlo694

New Holland T5.115 cena?

Polecane posty

wiesko    15

A w samochodach np. bodajze nowy Citroen C5 1.6 benzynka z turbinka i intercoolerem chyba, moc znamionowa 160-170 km chyba cos kojaze. To nie jest wyzylowanie? Kiedys potrzebowali do tego z 2.5-2.7l a teraz technika szla do przodu, koszty drastycznie w gore i tylko ciecia ciecia ciecia. Cena paliwa tez nie rozpieszcza wiec kurcza te silniki. No i chyba powszechna minimalizacja pochodzaca z Japonia chyba:)

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Pewnie tak, ale jeśli faktycznie mniej będzie palić z scr to po co kombinować? W ciężarówkach niby filtry nie wypaliły i wchodzą większośc na scr. Znajomy ze sklepu z częściami do ciężarówek mówił że filtr od 6 do 15tyś.

Po za tym @BobekFarmer , a gdzie dbanie o środowisko?

 

Według mnie ta instalacja również będzie miała swoje minusy a czy będę większe czy mniejsze zależy to chociażby od tego gdzie i czy są czujnik wykrywające ilość NOx... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@wiesko, ale nie porównuj silnika benzynowego do diesla ;)

Popatrz sobie jaki moment obrotowy ma ten silnik Citroena a jaki moment będzie miał ciągnik o tej mocy.

I o ten moment najbardziej się rozchodzi.

 

Co do Cytrynki to ma 156KM, moment 240Nm

 

Dla prównania DF M620- 163KM, moment 599Nm a model MM625 o tej samej mocy nawet 659Nm.

 

Bez momentu obrotowego nie poorzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o to, że robią coraz mniejsze bloki, więc masa przypadająca na przód spada, a potem trzeba wieszać tony żelastwa.

 

Zresztą niech ma VGT, CR i inne cuda, tak już jest, że mała pojemność jest mniej elastyczna i pewnych rzeczy nie przeskoczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dla Twojego gospodarstwa to raczej ciagnik pomocniczy?? wiec ma być zwinny i mało palić a dawać sobie rade taka moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Chodzilo mo wylacznie o porownanie ze w kazdej no moze w kazdej branzy zwiazanej z motoryzacja robia cos typu "Win Rar" w Windowsie... Amerykanie ale to w ogole narod jedyny w swoim rodzaju nawiasem mowiac powoli rezygnuja z duzych silnikow HEMI na rzecz tych malych 2-3l ktore dla nas takie male juz nie sa.

Wiem pola nie poorze ale podworko komus kto naprzykca zycie moze troche a i tone zboza tez pociagnie wiec cos mocy i momenta jest:)

No i jak juz sie porownuje to moze i te konie troche sie zgadzaja ale Nm, przelozenia skrzyni biegow to oddzielna bajka.

Mysle ze wiecej firm pojdzie za NH i powoli beda wprowadzac te minimalizacje w silniki. A wiadomo kazdy wybiera sprzet pod siebie i nie kazdy potrzebuje ciezkiego sprzetu o mniejszych gabarytach. Jak Nasz piekny kraj dlugi i szeroki tak rozne potrzeby bamberow:)

 

@Bobek_Farmer ale jak juz tego zelastwa nie potrzebujesz odpinasz jednym przyciskiem na dzoju jak juz sie jest tak wygodnym i juz masz mniejsze spalanie, mniejsze obciazenia, naciski na konstrukcje i o opony dbasz tak ze jest w tym i kilka zalet tak mysle:)

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Tak jest wiesko ma rację. Technika idzie do przodu wystarczy na dzojstiku wcisnąc jedne guzik i obciążenie jest mniejsze :D.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co nie zmienia faktu, że za te kilogramy musisz dopłacić ekstra plus do tego ten magiczny guziczek który kosztuje 8 tysiecy. :) No i zawsze to dodatkowy czas...

 

Będzie jeszcze płakać za sześciocylindrowym wolnossakiem. laugh.gif

 

Jak ja się ciesze, że ojciec kupił ciągniki przed wprowadzeniem tych restrykcyjniejszych norm, a że godzin biją nie wiele to jest kilka lat spokoju. wink.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@Bobek_Farmer Trza zaczac myslec nad tym aby nastepne pokoloenie nie zylo w chinskim(polskim w przyszlosci tez) smogu :P

Nie od dzis wiadomo ze wygoda kosztuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytam wypowiedzi na tej stronie i praktycznie u nie ktorych nie widze zeby pisali na temat tego forum tak wiec gdzie pan moderator i prosze na temat pisac a na inne tematy w odpowiednim dziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taa tylko pytanie czy ta zielona energia rzeczywiście jest zielona.... To nie ma tak, że wszystko jest in plus. ;) To się robi kosztem czegoś. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

czytam wypowiedzi na tej stronie i praktycznie u nie ktorych nie widze zeby pisali na temat tego forum tak wiec gdzie pan moderator i prosze na temat pisac a na inne tematy w odpowiednim dziale

 

Ja też czytam posty na tej stronie i jedyna wypowiedz nie na temat to Twoja kolego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie kolego powiedz mi gdzie w kazdej wypowiedzi jest cos o NH i w dodatku o modelu T5, ja na przykład mogę powiedziec że wlaśńie jestem w trakcie kupowanie T5060 i w marcu juz go bede mial a koledzy wyzej pisza o smogu w chinach czy tez o jakiejs zielonej sile( bez obrazy ze strony tych kolegów ze akurat ich wypowiedzi przytoczyłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

czytam wypowiedzi na tej stronie i praktycznie u nie ktorych nie widze zeby pisali na temat tego forum tak wiec gdzie pan moderator i prosze na temat pisac a na inne tematy w odpowiednim dziale

Tzn w kazdym poscie czy w kazdym zdaniu musi pojawic sie slowo NH? T5? czy 115? 99? Kuzwa kolego jaj se nie rob przeciez ten ciagnik sklada sie z tysiaca rzeczy ktore wystepuja prawie w kazdej dziedzinie zycia wiec chyba o tym mozna porozmawiac.

No i pewnie jescze groz moderatorem. Chyba on sam bedzie wiedzial co i kiedy jest nie na temat. Moim skromnym zdaniem do tego sa wybrani raczej ludzie kompetentni ktorzy chyba nie potrzebuja donosicieli...

Nie zachowujmy sie jak w przedszkolu...

 

Bardzo fajne zdjecia szczegolnie holenrow. Wreszcie jakas robote mu dali a nie tylko pokazy:D

 

A zeby koleega @Artureczek001 sie nie przyczepil ze nie na temat pisze wiec: bardzo podoba mi sie ze dach bedzie przeszklony. To na + dla NH. W tej kwestii bardziej bylem za 5M lub R ale jakos sentyment do NH poczulem.

 

Aha juz Cie kolego @Artureczek001 rozgryzlem. Kolega w dziale Przepisy i finanse zalozyl temat "Vat" ktory zostal powielony bo jest tam juz taki temat bardzo obszerny i przydatny. Niestety moderator zamkna mu go bo oczywiste jest po co pisac 2 razy to samo i teraz tu Nas ktorzy prowadza konwersacje straszy moderatorem.

Oj brzydko:) Arturze(chyba)?

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wiesław nie trafił z tym jednak:):) bo co do tego tematu który założyłem i zamknięto swoje wątpliwości napisałem o tym na tym zbyt ogólnym temacie vat w rolnictwie. a tu chciałbym poczytać o NHT5 bo taki kupuje a nie o smogu w chinach. o środowisku możemy założyć konkretny temat o tym jeśli jeszcze go nie ma i tam kolego o tym porozmawiać. o takie głupoty nie jestem mściwy bo to nie powód pozdrawiam kolegę Wiesława i wróćmy już do tematu.:):)

Edytowano przez Artureczek001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

to w takim razie kolego powiedz mi gdzie w kazdej wypowiedzi jest cos o NH i w dodatku o modelu T5, ja na przykład mogę powiedziec że wlaśńie jestem w trakcie kupowanie T5060 i w marcu juz go bede mial a koledzy wyzej pisza o smogu w chinach czy tez o jakiejs zielonej sile( bez obrazy ze strony tych kolegów ze akurat ich wypowiedzi przytoczyłem)

Ale widzisz sam nie zastosowales sie do swojego wymogu... W temacie T5 piszesz o serii T5000 wiec helol :lol:

I sie troche pogubilem bo kupujesz T5 czy T5000 czy obydwa?

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ty poscie odniosłem sie do twojego postu gdzie kierowałes swoj tekst do mnie. a jesli chodzi o konkrety to kupuje model T5060 ktory nalezy do serii NH T5 jesli dobrze pamietam i kojarze:):) a kolega Wiesław tez ma NH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Troche namieszałeś chłopie :lol: T5060 należy do serii T5? pierwsze słysze... Dla twojej wiadomości T5 zastępuje stare modele T5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz ozon kolega wyzej to wytłumaczyl przed toba tak wiec przepraszam za niedociagniecia w tej kategori wiedzy bo wiem ja bardziej zwierzatkami sie zajmuje potem roslinkami a maszyny to niestety w dzisiejszych czasach sprzet konieczny. a ta seria T5 czym bedzie lepsza od serii T5000??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Lepszy może i tak ale bedzie napewno koszty serwisu wzrosną ,olej silnka droższy i dodatkowy filtr na cząsteczki stałe

wymiana co 500 mtg koszt ........ nie znany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj