pawlo694

New Holland T5.115 cena?

Polecane posty

statek    140

Przede wszystkim nie ma adblue. Co w przyszlosci moze byc drozsze w naprawie. Ja kupilem mojego za 135 netto z klima i pneumatyka:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

T5 również nie ma AdBlue. tylko EGR z filtrem cząstek stałych, którego interwał wymiany podobno wynosi 3000h. Jakiej firmy turbo w Twoim T5060?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

Witam!

wcześniej temat serwisowania był "tknięty",a chciałbym dowiedzieć się od użytkowników T5 po ilu godzinach pracy dokonuje się pierwszego przeglądu.przestudiowałm gwarancję i instrukcję i nie jest jasno specyzowane.a serwisy też różnie podają 50,100,150 godzin.o co tu chodzi?chyba tylko o wyrwanie kasy z kieszeni rolnika.

osobna kwestia to co wchodzi w zakres czynności pierwszego przeglądu.

do tej pory byłam przekonany,że działa to jak przy przeglądzie samochodów,gdy oprócz wymiany filtrów i płynów eksploatacyjnych dokonuje się szczegółowego przeglądu podzespołów ,by wyeliminować usterki mniejsze bądź większe,ale...jestem totalnie rozczarowany.odebrałem t5 z serwisu,zapłaciłem prawie 2 tysiące zł i w sumie to nie wiem za co?a pewne drobne usterki,które namierzyłem wcześniej są nietknięte przez serwisantów.albo serwis do bani,albo ja jestem nie z tej planety.

liczę na dyskusję.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Gdybyś zaprosił serwisanta do domu, dał mu stówę do ręki, to miałbyś przegląd jak bozia przykazała, a nawet lepszy. Inaczej masz standardowy, czyli wymienione płyny i filtry (prawdopodobnie) i tylko tyle, może coś przesmarowali, ale wątpię :P

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Pierwszy przegląd po 50 mtg wymiana filtrów paliwa hydrauliki oleju wymiana oleju w silniku przesmarowanie dolewka oleju do skrzyni wszystko razem 1600 zł przegląd robili mi w domu więc wiem co było wymieniane .Następny 350 mtg .Robocizna to koszt około 400zł.A kolego co do drobnych usterek to ich trzeba gnębić to ci je wyeliminują ja ze swoim t5 to na początku przeżyłem gehenne ale teraz jest w porządku 230mtg i zero usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrcnwlkp    0

w T5 electro command powinien być taki wyświetlacz na boku jak jest w t.6 co pokazuje jaki mamy bieg bo na desce to nie jest takie czytelne u mnie lepiej by było mieć tu z boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boss671    0

Pierwszy przegląd po 50 mtg wymiana filtrów paliwa hydrauliki oleju wymiana oleju w silniku przesmarowanie dolewka oleju do skrzyni wszystko razem 1600 zł przegląd robili mi w domu więc wiem co było wymieniane .Następny 350 mtg .Robocizna to koszt około 400zł.A kolego co do drobnych usterek to ich trzeba gnębić to ci je wyeliminują ja ze swoim t5 to na początku przeżyłem gehenne ale teraz jest w porządku 230mtg i zero usterek.

 

A co wchodziło w skład Twojej gehenny? bo przyznam się szczerze, że rozmawiałem z byłym servisantem nh i sam się zwolnił, no i mówił że raczej nie poleca t5. a ja mam złożony wniosek właśnie na t5.115. Natomiast mówił że lepiej kupić t6. a co wy o Tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Bierz większy czyli t6 , za rok dwa będziesz żałował bo każdy się drapie że ze 20 koni by się przydało . Weź 130 Km , teraz do pracy w polu taki to minimum .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Popieram bierz większy t 5 będzie na styk lepiej dołożyć i mieć zapas mocy puki masz na to jeszcze okazję wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bierz większy czyli t6 , za rok dwa będziesz żałował bo każdy się drapie że ze 20 koni by się przydało . Weź 130 Km , teraz do pracy w polu taki to minimum .

130 do pracy w pole ? :P bez 180 K M teraz to nawet nie ma co startować ;) Każdemu w miarą potrzeb, dla jednego wystarczy 100 KM w zupełności jak ma 30 ha, a drugi jak ma 200 ha to będzie potrzebował 180 Km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Bierz 250 koni jal sasiad ma 200 a jak ma 300 to wez 330 koni. Ale macie myślenie:)

Tak jak kolega napisal powyzej kazdy powinien dostosowac sily na zamiary a nie patrzec na sasiada czy w foldery ciagnikow. Ja pomimo ponad 100ha nie widze zastosowania dla ciagnika większego niż 130 koni

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Kiedys kilka koni dawalo rade:p spokojnie taki areal dasz rade

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Nie mogliście się doczekać na wasze T5 a teraz cisza. :)

 

Nasz T5.115 w końcu do dealera przyszedł i po dokładnym wymierzeniu tylnych opon - rozstawu i szerokości (540/65 34R), okazało się, że przy zabiegach w kukurydzy będzie nam gniótł rządki. Teraz trzeba szukać węższych opon z felgami.

Ma ktoś w waszych maszynach ten wymiar opon i wjeżdżał może w kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ale kupując ciągnik nie trzeba się wzorować dzisiejsza liczbą ha , We wszystkich woj małe gosp jak nie sprzedają to oddają w dzierżawę i lepie sobie dołożyć kilka koni , różnica w cenie 10-20 tyś a później święty spokój .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Kupując ciągnik należy kierować się przede wszystkim rachunkiem ekonomicznym. Każda maszyna musi się zaamortyzowac. Ciągnik czym więcej pracuje tym szybciej zwraca się nam jego zakup. 500-1000 h to optimum. Jak jest w rzeczywistości to każdy wie niekiedy jest tak że duże maszyny na małe areały.

Zgadzam się oczywiście z tym, że za kilka lat powierzchnia gospodarstwa może się zwiększyć ale maszyny czy ciągniki tylko stoją na placu by je kupic a ziemia czy dzierżawa raczej nie. Chcę przez to powiedzieć jeżeli w przyszłości będzie potrzebny większy ciągnik to wtedy się wymienia ten stary słabszy.

Za duży ciągnik to za duże obciążenie amortyzacja, kosztami kredytu, serwisem czy spalaniem.

Co do T5 jest to raczej uniwersalny ciągnik i raczej do gospodarstw mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140
Ale kupując ciągnik nie trzeba się wzorować dzisiejsza liczbą ha , We wszystkich woj małe gosp jak nie sprzedają to oddają w dzierżawę i lepie sobie dołożyć kilka koni , różnica w cenie 10-20 tyś a później święty spokój .

Z czym swiety spokoj?

Majac wszystkie maszyny pod 100 koni gdy kupisz 150 to nagle praca jakos mega szybko sie zrobi?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

Ja mam T5.105 z turem i tylko 35 godzin wiec duzo nie powiem .jak do tura to super ciagnik i skret dobry. U mnie bedzie robil najwiecej przy ladowaniu bel obornika bedzie tez chodzil przy kosiarce i zgrabiarce karuzelowej reszte prac bede robil Claasem wiec taka moc jest dla mnie w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Zadzwoń do swojego przedstawiciela i spytaj. Tutaj nikt Ci szczegółowo raczej nie powie.

 

Zadzwoń do swojego przedstawiciela i spytaj. Tutaj nikt Ci szczegółowo raczej nie powie.

 

Zadzwoń do swojego przedstawiciela i spytaj. Tutaj nikt Ci szczegółowo raczej nie powie.

 

Zadzwoń do swojego przedstawiciela i spytaj. Tutaj nikt Ci szczegółowo raczej nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina2277    2

mam pytania do ogólnej pracy w polu typu agregat uprawowo siewny pług prasa to jakie oponki lepsze 34 czy 38 ;) w T5.105 ;)

Edytowano przez malina2277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj