pawlo694

New Holland T5.115 cena?

Polecane posty

pawlo694    39

w sumie to ktoś wie ile będzie biegów przełączanych pod obciążeniem w tej nowej przekładni? a i na zdjęciu widać że zmienili radio :Dpost-6960-0-07661900-1352360256_thumb.jpg

Edytowano przez pawlo694

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel33311    0

ja wlasnie zostalem posiadaczem t5 105 i jak na pierwsze wrazenie jestem zadowolony ale zobaczymy jak da rade w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

Kiedy mają wprowadzić te nowe modele??

I ja coś znalazłem. http://www.tractorum...land-t5&cat=503

I jedna z najważniejszych zmian ;; siedzenie pasażera

 

 

siedzenie najważniejsze?

 

najlepsze,najważniejsze to to, że będziemy mogli wyposażyć swój ciągnik w skrzynie "electro command"

 

kabina na sprężynach i wiele innych

 

silnik z układem akumulatorowym- alr to to raczej idzie ku ekologii..

 

 

a siedzenie to może sobie każdy tak jak np ja sobie zrobić w t5000...

 

mi się nowe t5 bardzo podobają :)

 

w sumie to ktoś wie ile będzie biegów przełączanych pod obciążeniem w tej nowej przekładni? a i na zdjęciu widać że zmienili radio :Dpost-6960-0-07661900-1352360256_thumb.jpg

 

 

 

- radio-radiem zawsze możemy sobie je zamienić na inne,

za tym radiem w słupku idzie mniejszy dach, lepsza widoczność przy pracy w ładowaczu czołowym a zarazem wystarczająco dużo miejsca na chłodnice klimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

wielkość kabiny,widoczność i przestronność jest naprawdę bez zarzutu.

widoczność zarówno przy pracach polowych jaki i z ładowaczem czołowym to duży plus tego modelu ciągnika.

drobiazgi,które mnie nieco irytują...to

niewygodny,moim zdaniem,włącznik kierunkowskazów z prawej strony kierownicy.jakoś to rozwiązanie dla mnie mało logiczne.wystarczyło dżwignie rewersu umieścić nieco wyżej i pod nią zainstalować normalnie dźwignie do kierunkowskazów

a radio...ktoś napisał,że można wymienić...hm...proszę o odpowiedź na jakie???bo ja chętnie bym wyrzucił to co jest zainstalowane fabrycznie,ale...nie mam pomysłu jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zawsze można wymienić na takie :lol:

radio.jpg

 

Tam jest radio dedykowane i bez zmiany wnęki czyli najprawdopodobniej całego tego plastiku na słupku na nic innego się go nie zmieni- jeszcze nie wiadomo jak tam jest instalacja zrobiona, a płytki CD chociaż czyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Radio to nie jest to najwazniejsze co ciagnik moze dać rolnikowi :D

 

czy ktos wie czy w tej wersji T5 105 tez bedzie mozna zamowic ta elektryczna skrzynie bo przeczytalem gdzies ,ze tylko w 115.? A co do samej skrzyni to pewnie dziala jak skrzynia duallogik w fiacie bravo.Poprostu zwykla mechaniczna skrzynia w ktorej biegi zmieniaja male silniki elektryczne to duzy plus a zarazem to nie to samo co skrzynia automatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

T5 ze skrzynią EC to jakby trochę odrębna seria ciągników podobnie jak Proximy u Zetora więc będzie tam też tak samo T5.95 T5.105 T5.115. Warto dodać, że ta skrzynia to zoptymalizowana wersja skrzyni EC montowanej w T6 co czyni T5 EC dłuższym o 30 cm względem wersji DC (Dual Command) i co najważniejsze zmieniono radio na normalne :Phttp://newhollandpresskit.btsadv.com/index.asp?c=&search=_&market=INB&c=NH_T5_Electro_Command_INB&s=1081

@szepi możesz bardziej rozwinąć tą myśl "silnik z układem akumulatorowym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

T5 ze skrzynią EC to jakby trochę odrębna seria ciągników podobnie jak Proximy u Zetora więc będzie tam też tak samo T5.95 T5.105 T5.115. Warto dodać, że ta skrzynia to zoptymalizowana wersja skrzyni EC montowanej w T6 co czyni T5 EC dłuższym o 30 cm względem wersji DC (Dual Command) i co najważniejsze zmieniono radio na normalne :Phttp://newhollandpre...mand_INB&s=1081

@szepi możesz bardziej rozwinąć tą myśl "silnik z układem akumulatorowym"?

 

 

chodziło tu o system Common Rail i jego zalety

-precyzyjniejsze zasilanie paliwem

-elastyczniejszy silnik i rezerwa momentu obrotowego

-mniejsze zużycie paliwa której wedłóg mnie już jest małe (T5040 w pracach lekkich z agregatem uprawowym, zasilanym wałkiem obrotu mocy spalił nam od 6,4l - czy to dużo? :D)

 

 

nie wiem jaka jest instalowana pompka paliwa oraz pompa wtryskowa w nowym t5. wie ktoś o tym coś?

 

napewno dostarczona jest przez firmę Bosh lub Delfi z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@szepi jeżeli wpierw piszesz o CR a potem pytasz o pompę wtryskową to tylko udowadniasz swoją totalną niewiedzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

@szepi jeżeli wpierw piszesz o CR a potem pytasz o pompę wtryskową to tylko udowadniasz swoją totalną niewiedzę :(

 

 

totalną jak dotąd to widzę, że ty dysponujesz a już na pewno nie większą niż moja... ;)

 

chyba że mnie oświecisz lub wyręczysz w szukaniu w necie co i jak,,, i powiesz w jaką pompę jest wyposażony t5.

 

a z tym radiem to dało by się coś wymyślić....

dla chcącego nic trudnego ;)

 

też mówiłem sobie że z fanfarą będzie roboty w T5000, nie wiedziałem gdzie ukryć kable, że w słupku nie dam rady przeciągnąć przewodów,ale porozbierało się trochę plastików i proszę bez wiochy, brzydoty-to wygląda...

lub siedzenie pasażera też jest zamontowane ładnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

poczytaj sobie w sieci,czym jest układ common rail i bedziesz wiedział.

na dobry początek,od siebie,tylko dodam,że tak jak piszą koledzy w T5 nie ma typowego układu zasilania z pompą rzędową lub rotacyjną.

w common rail paliwo jest zasysane ze zbiornika i trafia poprzez filtr do pompy wysokiego ciśnienia. Pompa spręża paliwo,które trafia do szyny common rail i nastepnie poprzez wtryskiwacze do układu spalania.całość sterowana jest elektronicznie przez tzw.komputer

Układ common rail wyeliminował wady wcześniej stosowanych tradycyjnych układów wtrysku paliwa za pomocą pompy.

zalety to min precycyjne sterowanie dawką paliwa,co powoduje mniejszy hałas i mniejsze zużycie paliwa.

wady to wrażliwość na jakość oleju napędowego i oczywiście koszty ewentualnych napraw.

są to nowoczesne i drogie w urządzenia,ale przed cywilizacją nie uciekniesz

tak jak w samochodach powrzechnie stosowane układy common rail wyparły przestarzałe technologie,tak samo dzieje się w maszynach rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

powyżej opisałeś co ogólnie o CR? bo zapomniałeś że układy CR są różne i niektóre są proste tak jak ten który ty opisałeś a nie które bardziej skomplikowane jak ten bosha'a CR z nieregulowaną pompą wys.ciśnienia:

zbiornik paliwa

elektryczna pompka zasilająca

filtr

popa przetłaczająca

pompa wysokiego ciśnienia

szyna

wtryskiwacz

chłodnica paliwa

czujnik ciśnienia paliwa na szynie

czujnik temperatury paliwa na szynie

zawór regulujący ciśnienie

 

jeśli mówisz do mnie to nie musisz...

jestem na 2 roku szkoły zawodowej

 

i układy CR znam.... ;)

 

i nie wiem czemu piszesz:

poczytaj sobie w sieci,czym jest układ common rail i będziesz wiedział.- co będę wiedział?

po przeczytaniu w sieci będę wiedział jaka pompa jest stosowana w T5.?! aha dzięki za rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zawodówka nie wiem czy mam się śmiać czy płakać no ale cóż poziom nauczania z roku na rok coraz niższy :P

O rany witki opadają, uświadom to sobie sobie tam pompy wtryskowej zwyczajnie NIE MA. Jest układ CR zapewne współpraca z Bosch bo tak w Iveco tudzież FPT do tej pory było. Chyba tylko JD z Kubotą korzystają z japońskiego Denso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

spokojnie panowie :)

Pawel widze ,ze juz sprzet testujesz ostro :)

Ja mam pytanie nie wiecie kiedy beda w polsce T5 elektro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

Zawodówka nie wiem czy mam się śmiać czy płakać no ale cóż poziom nauczania z roku na rok coraz niższy :P

O rany witki opadają, uświadom to sobie sobie tam pompy wtryskowej zwyczajnie NIE MA. Jest układ CR zapewne współpraca z Bosch bo tak w Iveco tudzież FPT do tej pory było. Chyba tylko JD z Kubotą korzystają z japońskiego Denso

 

ty uświadom sobie to że się pomyliłem myślałem o pompie wysokiego ciśnienia..- mój błąd

może lepiej się popłacz bo jak napisałem że silniki t5 są wyposażone w układ akumulatorowy, to się drapałeś i nie wiedziałeś co to wg jest a teraz nagle świecisz i mówisz że "na pewno współpraca z bosch" przeczytałeś coś w necie i co, więc o czym wy mówimy?- skoro silnik jest iveco no to pompa musi być boscha pytanie teraz jaka:tłoczkowa,z mimośrodem,rotacyjna,z obiegowym pierścieniem krzywkowym....

 

a i nie wiem czemu piszesz"O rany witki opadają, uświadom to sobie sobie tam pompy wtryskowej zwyczajnie NIE MA"

skoro na poprzedniej stronie opisałem przykładowy układ i tam nie ma nic o pompie wtryskowej... ;) pisałem o elektrycznej, przetłaczającej,wysokiego ciśnienia

 

 

po za tym jaką ty szkołę skończyłeś że masz taką opinie o zawodówce?!

 

ja mam czarno na białym tutaj- widzę ile ja wiem a ile np taki amator jak ty..... ;)

 

albo w domu brat kończy technikum mechanizacji rolnictwa i cokolwiek się mu spytam odnośnie mechaniki to on albo nie umie mi udzielić prawidłowej odpowiedzi albo po prostu tego nie wie.... ;)

Edytowano przez szepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja bardziej w branży elekrycznej obecnie studia II stopnia. Ale wcześniej pisałeś o tej nieszczęsnej pompie wtryskowej i miałem wrażenie, że ciągle się do niej odnosisz.

Wybacz jestem elektrykiem i słowo akumulator to mi się z jednym urządzeniem kojarzy - takie zboczenie zawodowe :P

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj