MichalP

OVERUM - ZAKUP

Polecane posty

MichalP    60

Witam.

Jest mi ktoś w stanie określić jaki to model  pługa http://olx.pl/oferta/plug-overum-CID757-IDbJPBZ.html#c1e3f70577  i jak to się sprawdza w pracy? Chce nim zastąpić  UG5 stary typ. ma chodzić z 902. 

Tylko  nim kupie pług chce wiedzieć coś więcej o nim nim kupie, żeby nie okazało się że ... zmieniłem  zły na zły ;)

 

Mogę liczyć na pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czy zly tego nie wiem ale na pewno przeżytek na przeżytek ,tak jak kolega wyżej napisał lepiej obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Czy pytam o obrotowy? Potrzebuje  zagonowy. Jak bym potrzebował obrotowy  to bym pewnie jakiegoś  frosta, lemkena czy coś innego kupił.

 

Używa ktoś takiego? może coś napisać i opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Za taka kasę to ja bym sobie kupił nowy  4 skibowy zagonowy podwyszanny i z lepieszem 40 cm . Co do pługa wygląda za zadbany odkładnie wmiare ciekawe ale za takie pieniądze bym kupił coś nowszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

ja po prostu jestem przekonany ze  jak kupie obrotowy, to albo  będę miał za lekki przód, albo  hydraulika będzie  nie wyrabiała, niestety mam tylko ursusa i znam jego możliwości. A pola mam takie ze zagonowy mi wystarczy w zupełności. On ma zabezpieczenia jakieś czy jest sztywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

za te pieniadze dostaniesz overuma 3 lub 4 z hydraulika nie patrz na lemiesze i dluta bo to i tak czesci eksploatacyjne kosztuja to fakt ale dobrych w gratisie nie dostaniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

a jak jest z  hydrauliką,  i jej  psuciem tzn  przeciekanie itp?  jakoś  zle pamiętam atlasa, tzn  ciągłe wycieki  itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lemiesze po 60 zł kupiłem na allegro. Najlepiej szukaj z hydraulicznymi zabezpieczeniami. a tu bedziesz sie zatrzymywal aby srube zmienic. a tam wystarczy nabić hydraulike co jakis czas. gdy spadnie cisnienie
a poza tym co ty porównujesz atlasa do overuma. To tak jakby porównywać poloneza z mercedesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ja mam Overuma SR na zabezpieczeniach gumowych, dobra sprawa. Osobiście wolę to zabezpieczenie od hydraulicznego ponieważ nie musze zwracać uwagi na wycieki bądź odpowiednie ciśnienie. Kryje ziemię ładnie, prześwit ma spory od ramy, także nie mam problemów z zapytaniem. Sieje także kukurydzę i również sobie chwałę go w orce po sciernisku kukurydzianym. Nie ma porównania do starych UG. Co do części to kupiłem w sklepie Grene duńskie lemiesze Molbro i jestem z nich zadowolony. Wytrzymają około 60-70 hektarow. Cena lemiesze 100 zł a dokładnie tej firmy 400. Dodam że dokładnie Overum posiada śrubowe.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

@MichalP ja  tez uważam abyś za te pieniądze poszukał innego zagonowego, bo wydaje mi się ze 80tka pójdzie w szerszym pługu, nie wiem jakie masz ziemie ale pójdzie w szerszym....

Pług ładnie zadbany, wiadomo elementy można wymienić i jest jak nowy.. i wydaje mi się że ten Overum jest pługiem sztywnym.

Stali nie ma co porównywać do polskiego UG

masz taki mi się wyrzucił jak wiozłem od osoby prywatnej http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-vogel-noot-CID757-IDbgdyR.html#6413141762 /na kołkach i mniejsza kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za tę kasę daruj sobie ten złom za 1500 zł kupisz Atlasa z hydraulicznymi zabezpieczeniami


a jak jest z  hydrauliką,  i jej  psuciem tzn  przeciekanie itp?  jakoś  zle pamiętam atlasa, tzn  ciągłe wycieki  itp

Nie wiem gdzie te wycieki masz w Atlasie ja mam 20 lat i jeszcze wycieku nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ten overum ma 18 cali na skibe także to jest 45 cm razy cztery to uwierz ze ciągnik 80 km bynajmniej ursus bez przodu wątpię żeby dał radę.
A nie , źle zauważyłem tam są 3 dokładnie. to przy takiej szerokości i glebach 3 4 będzie jak w sam raz.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz133    18

trzy razy 18cali ciaga 7245 dwujko na lekkej ziemi a 80 koni nie bedzie mial co ciagnac nawet na lepszej glebie te plugi lzej ida jak UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

a jak jest z  hydrauliką,  i jej  psuciem tzn  przeciekanie itp?  jakoś  zle pamiętam atlasa, tzn  ciągłe wycieki  itp

Nie bierz nigdy z zabezpieczeniem hydraulicznym To najgorsze co może być Najlepsze są resory czy sprężyny - rozwiązania najprostsze i bezawaryjne są najlepsze zwłaszcza w używanym sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysy1389    0

Ja posiadam takiego overuma bardzo dobry plug swietnie kryje kukurydze bez talerzowania warty polecenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

I teraz to mam ból głowy bo nie wiem co wybrać. Fakt szerszy na pewno byłby lepszy, grr to może coś takiego http://olx.pl/oferta/plug-zagonowy-4-skibowy-kverneland-CID757-IDbN2wW.html#88621a93b8  tylko  z tego co  słyszałem  do lekkich  te pługi nie należą  bądź

 

http://olx.pl/oferta/plug-rabewerk-3-1-sprezyna-raty-0-5-zamiana-dowoz-CID757-IDaPYez.html#07a0ccfc70

 

Musze coś  szybko kupić bo niestety   susza spowodowała, ze  mam dosyć  UG i ciągłych problemów z nim.

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

I teraz to mam ból głowy bo nie wiem co wybrać. Fakt szerszy na pewno byłby lepszy, grr to może coś takiego http://olx.pl/oferta/plug-zagonowy-4-skibowy-kverneland-CID757-IDbN2wW.html#88621a93b8  tylko  z tego co  słyszałem  do lekkich  te pługi nie należą  bądź

 

http://olx.pl/oferta/plug-rabewerk-3-1-sprezyna-raty-0-5-zamiana-dowoz-CID757-IDaPYez.html#07a0ccfc70

 

Musze coś  szybko kupić bo niestety   susza spowodowała, ze  mam dosyć  UG i ciągłych problemów z nim.

Sprawdź ceny części W tym Kvernelandzie to masz chyba odkładnie bez piersi I sprawdź ceny prętów tych przykręconych do odkładni bo one też sporo kosztują w zależności od rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Kupiony puki co zdjecie  jeszcze  z ogłoszenia , ale          w poniedziałek juz będzie z pracy :)

 

 

Jaki to może być model ?

post-2533-0-72683200-1443290255_thumb.jpg

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj