Danioq202

Ursus 5314 problem z podnośnikiem

Polecane posty

Danioq202    14

Witam ,

W szkole posiadamy ursusa 5314 który nie chce podnosić pod obciążeniem , a jak już dźwignie coś lżejszego to tylko przy wysokich obrotach silnika , po ich zmniejszeniu podnośnik od razu opada ..

Pompa jest nowa więc raczej wina leży gdzieś indziej tylko pytanie gdzie .
Dzisiaj wyciągnęliśmy zawór który znajduje się pod fotelem wymieniliśmy oringi ale dalej nie podnosi ,
znajomy podpowiedział ze trzeba mu dociągnąć śrubę regulacyjną od pompy ale nie wiem gdzie ona się znajduje , czy mógł by ktoś podesłać jakieś zdjęcie lub wytłumaczyć gdzie jej szukać ?
A może jakieś inne propozycje co może być ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

sprawdzic silownik cala kopułe do z siedzeniem moim zdaniem tam uszczelniacze sie spie......... odmowily poslugi hehe
do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

a dociągał ktoś śrube od miernika impulsów,, naczęstsza przyczyna i banalna nie działania podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Wystarczy pod siedzeniem zawór przełączyć w prawo tak jak do hydrauliki zew.jak wtedy nie opadnie to świadczy o pompie do naprawy i wyklucza uszkodzenie uszczelniaczy na tłoku ale jak tak samo opuści to może być winny rozdzielacz pod siedzeniem lub szukamy przyczyny w samym podnośniku


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

z tyło jak zakładasz łącznik  gurny , masz gume i po jej odciąg nięciu jet zakrętka a za nią sprężyna , tą nakrętke dokręcić do oporu i podnosi  jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus25    0

gdzie jest ten łacznik górny ta nakretka z ta sprezyna


mam takie same objawy w ursusie 5314


czekam pilnie na tel 725042722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

trzy punktowy układ zawieszenia , łącznik górny , zaczep górny  w strone kabiny patrz taka guma i ją odciągnij to zobaczysz tą nakrętke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Próbowaliśmy już chyba wszystkiego a jak nie działa tak nie działa , wygląda nam to jak by Olej przelewało z powrotem do skrzyni ..
Jak podniesie na pusto i zablokujemy przestawiając tą dźwignie pod fotelem w prawo bądź w lewo to podnośnik nie opadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Takie zachowanie świadczy o nie sprawnej pompie


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Z tego co wiem to tam są dwie pompy , tłoczkowa i zębata która z nich odpowiada za podnośnik i jeszcze okazuje się że z prawej strony ciągnika nad zbiornikiem powietrza znajduje się jakiś filtr oleju , po jego odkręceniu powinien wylecieć olej a tam nic nie ma , wie ktoś może dlaczego i czy to może być winne takim zachowaniem podnośnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

pozostaje wyciągnąć pompe z rozdzielaczem

Edytowano przez bel920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zależy jaki to model Ursusa, bo w moim 5314 z 2000 roku są 2 pompy w moście. Tłoczkowa zawsze jest od podnośnika. Ta druga jest od hydrauliki zewnętrznej. W modelach starszych jest pompa tłoczkowa w moście, obok pompa od sprzęgła WOM i pompa tandem przy silniku, gdzie druga sekcja tej pompy zasila hydraulikę zewnętrzną.

Jak nie chce podnosić cięższych maszyn, to zalecam wyjąć tą rurkę pod rozdzielaczem (pod siedzeniem) i sprawdzić jej stan. W modelach z pompą tandem można sprawdzić w łatwy sposób, czy pompa, czy cylinder podnośnika nawala. Wystarczy odłączyć pompę tandem, przełączyć rozdzielacz pod siedzeniem na zasilanie gniazd hydrauliki i spróbować coś podnieść za pomocą hydrauliki (np. wykipować załadowaną przyczepę), lub zmierzyć wtedy ciśnienie na wyjściu hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

A ja mam taki problem w swoim 5314. Podnośnik podnosi wolno i drga przy podnoszeniu, na wolnych obrotach silnika jak dodaje stopniowo gazu to podnośnik przy ok. 1200 obr/min zatrzymuje podnoszenie i stoi w miejscu a przy jeszcze wyższych obrotach silnika ok 1700 opuszcza bardzo szybko (leci w dół). Tak samo dzieje podczas działania hydrauliki zew. przy wolnych obr np. kieruje przyczepę  a przy większych obr. zatrzymuje się kiper. Co się stało? Dodam że stan oleju to prawie max, olej prawie nowy i do tej pory nic takiego sie nie działo. Ciśnienie mierzone na wyjsciach hydrauliki to 165 bar na wolnych obr. Po zwiększeniu obr spada do 110 bar przy 2200 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UltraMario    3

Ostatnio mi w 4514 nie podniósł talerzówki po 3 przejazdach. Powód prozaiczny, brudny filtr oleju hydraulicznego, wystarczyło przeczyścić w ropie i przedmuchać. 

Pod skrzynia jest puszka na 3 śruby a w niej filtr. 

Tylko należy pamiętać o spuszczeniu oleju hydraulicznego. :) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli powtórzy się sytuacja z tym filtrem to wymień na nowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj