Skocz do zawartości
dymek333

MF 6480 dyna 6 problem ze skrzynią

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dymek333    1

Witam
Jakiś czas temu kupiłem MFa 6480 dyna 6 z 2006 roku z przebiegiem 6000 mth. Problem polega na tym, że gdy olej w skrzyni osiągnie temperaturę około 35 stopni to giną połówki i mryga kontrolka od danego przełożenia na którym ciągnik się znajdował. Po zatrzymaniu się, wciśnięciu sprzęgła i poruszaniu potencjometrem od automatu problem znika, ale gdy minie około 10 min sytuacja się powtarza. Przy pługu czy gruberze nic się nie ślizga i traktor ciągnie tak jak powinien. Drugi mankament to bardzo nerwowe przerzucanie biegów, aż wyrywa z fotela. Próbowałem kalibrowac ale z marnym skutkiem. Zauważyłem też że podczas kalibracji zmieniają się parametry od automatu na DOT MATRIX ( potencjometr jest w pozycji neutralnej a wyświetlacz pokazuje tak jakby ktoś się nim bawił; czy tak ma byc ? ). Serwis z Korbankowa był cały dzień, ale rozłożył ręce i dowiedziałem się tylko tyle, że z podobnym przypadkiem się jeszcze nie spotkali. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym ?

Wiadomość z agroFakt.pl

dymek333    1

Kalibracja nie przechodzi ... Stał 20 min i zrezygnowałem bo to chyba troche za długo.

Edytowano przez dymek333

dymek333    1

Moze bez podnoszenia się obejdzie. Gdy traktor stoi na luzie i dam mu ok 1500 obrotow to pomalutku jedzie do przodu.

Więc sprawa prosta- Przekładnia nawrotna do remontu, nie ma co zwlekać bo przegrzejesz jeszcze kosz i narobisz większych kosztów. 

Sadek    450

Czyli serwis się nie popisał.

A FV zostawili ?

Edytowano przez Sadek

soltys13    36

przekładnia  nawrotna   w tych modelach to największa zmora i to samo w serii 54

serwis się nie popisał   nawet ciśnienia nie zmierzyli a to podstawa

Uziu92    1411

aa kolego variotechnic widze ze sie znasz, co powiesz wlasnie o skrzyniach z seri MFa 64XX lata tak po 2004 roku ? z ego co czytam to byly tam dyna 4 dyna 6 i chyba jeszcze dynaszift lub powerschift ? ktora najlepsza ? najmniej awarjna ?

Powershift oznacza przekładnie nawrotną elektrohydrauliczną. Były też dynashift w tym modelu, teoretycznie nie było skrzyń, które się notorycznie psuły, dynashift miał mechanicznie przełączane biegi, a dyna 4 elektrohydraulicznie, obie po 4 półbiegi, dyna 6 różniła się od dyny 4, 6cioma półbiegami. Jeżeli chodzi o diagnozę przed zakupem łatwiej to zrobić w dynashift bo wystarczy zdjąć boczny dekiel i widać wszystko o skrzyni w dynach 4 i 6 już niestety tego dekla nie ma lecz tam niewiele się działo w części biegów głównych. Generalnie ważne jest ciśnienie systemowe. Jeżeli chodzi o skrzynie to jak się kupi zdrowy ciągnik 64xx to posłuży na lata niezależnie od skrzyni, bardzo udana seria.

Wykonuje oceny stanu technicznego przed zakupem, jeżeli jesteś zainteresowany pisz na priv.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimrex
      Witam serdecznie moje pytanie dotyczy massey ferguson 6245 będzie pracował na 25ha będzie głównym traktorem 
      Mam poważne zamiary co do tego ciągnika czy warto go kupić za cene 61000 brutto do negocjiaci 
      Jakie mają spalanie jak z awaryjnością 
      Czy da sobie radę z aktywnym agregatem siewnym 3m
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 
    • Przez marian20
      Witam
      Wie ktoś może gdzie znajduje się sprężarka od amortyzacji kabiny w tym modelu? U mnie nie działa pompowanie automatyczne. Mogę tylko napompować przewodem awaryjnym za kabiną ale po kilku godzinach pracy powietrze ucieka.  Czy jest to ta sama sprężarka co pompuje amortyzację przodu?
      Drugie pytanie to czy można pracować z całkowicie spuszczonym powietrzem? Na logikę...niby tak ( przecież ma poduszki) ale wolę zapytać.

• Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez Radek519
      Cześć. Potrzebuje opinii na temat ciągnika MF 4245  ogólnie interesuje mnie wszystko.
      - awaryjność
      -spalanie, choć wiem ze nie będzie wielkie bo to Perkins  
      -skrzynia biegów 
      Dodam jeszcze ze ciągnik będzie pracował z turem w belownicy na 10ha
    • Przez michalt36
      Nie daje mi oleju na przystawke do przedniego napedu. Elektro zawory zamieniane prad jest a naped sie nie zalacza