ajer12

Chwasty na polu po skoszeniu kukurydzy

Polecane posty

ajer12    2

Witam wszystkich, mam problem tego typu, ze po skoszeniu kukurydzy okazalo sie ze na polu strasznie rozprzestrzenila sie komosa. Najlepiej bylo by zmienic pole kukurydzy, ale nie moge bo na innych to dziki wytluka wszystko w pien alebo za male sa. Myslalem zeby teraz wypryskac to wszystko roundapem nastepnie po 3 tyg. ztalerzowac to wszystko zeby pocielo to zielsko, nastepnie obornik i orka zimowa. No i moje pytanie brzmi czy takie dzialania troche zmniejsza to zachwaszczenie na polu bo nie ukrywam ze plon byl mizerny jak tak chwasty sie rozprzestrzenily. Dzieki z gory za odp i za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

po prostu oprysk na chwasty ale w kukurydze a nie teraz i pielacz miedzyrzędy i bedzię ok . jak teraz opryskasz to na wiosne i tak wyjdą w kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak opryskasz i dasz piełacz to na pewno będziesz pryskał jeszcze raz  :) Jak nie masz perzu to nic nie kombinuj, w ziemi masz miliony nasion komosy, tylko czekają na dobre czasy, zbełtaj to talerzówką i tyle a na drugi rok nie oszczędzaj na oprysku i będziesz miał czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

nie zgodze się zawsze daje oprysk na chwasty po jakimś czasie jeśli się odnowią jade z opielaczem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Jeśli masz problem głownie z komosą to wystarczy ją tylko stalerzować i zaorać.

Komosa bardzo słabo się korzeni i wystarczy ja lekko zruszać i już padnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

na wiosne daj oprysk przedwschodowy i bedzie czyscuitko. u mnie miejscami gdzie opryskiwacz nie zalapal w kukurydzy to tylko paski 0.5mx2m
komosy zostaly a tak to czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

wszystko opryskami zadna odpowiedz zrob podorywke albo posiej poplon to przeciez tez redukuje chwasty ja robie poplony pryskam powschodowo i pole czyste przy zmniejszonych nakladach na opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Teraz to ma mętlik w głowie :P ,to ja dodam od siebie i na poważnie ,po zbiorze jak najszybciej podorać lub z talerzować po to aby chwasty wysiane powschodziły i choć niektórzy się ze mną nie zgodzą, to ja wykonuję orkę wiosną potem przed wschodowo oprysk i tyle ,można później poprawić Titusem na trawkę i perz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Moja propozycja to jak najszybciej puścić agregat ścierniskowy czy talerzówkę. Ja wjeżdżam na pole jak tylko się ogarnę z pryzmą. Nasiona wegetujące w ziemi wtedy wykiełkują(co ułatwi ich zniszczenie). Na wiosnę dopiero zastosować oprysk przedwschodowy na kukurydze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksimini    1

Co byś nie zrobił to problem z komosą będziesz miał i tak. Nasiona bez problemu 40lat w ziemi mogą przetrwać, a jedna komosa wytwarza ich kilka tysięcy. Rozwiązanie to oprysk kukurydzy herbicydem zwalczającym komosę i długo działającym przez glebę, oczywiście najlepiej co sezon innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj