tomrolnik

ruski nawóz zamiennik polifoski N-7 , P-20 , K-30 opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
TUZ

TUZ

tomrolnik    113

witam Panowie potrzebuje waszej opinii na temat nawozu ma to być zamiennik poliwoski o składzie N-7 , P-20 K-30 . stosował ktoś ten wynalazek , jest warty uwagi ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

od wielu lat to stosuje i jestem bardzo.zadowolony.Firma Agrolok twierdzi, że ma lepszą przyswajalność od polifoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no u nas sprzedają nawóz w BB, niby litewski, wg etykiety pakowany na białorusi (miejscowość GOMEL) a na workach rosyjskie oznaczenia RUS (jest unia celna Rosja-Białoruś-Kazachstan). Jeżeli o ten nawóz idzie to siejemy go czasem, nie mogę narzekać, nie trafia się zbrylony, zero problemów z siewem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wzielem 2 tony na próbę i nie polecam ,niby suchy a dosc duze grupy do rozbicia mlotkiem takie twarde , i nie rowno wysiewa raz wyjdzie dobrze raz za malo , dużo "kamyczków" które zatykaja szczelinę wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W jakiej cenie go kupiłeś ? U nas też coś oferują 8-20-30 za 1580zł . Ale raczej nadal taniej siać polidap i sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

ja stosuje ruski ultra 8 firmy padcor i jestem zadowolony. to najnowoczesniejsza fabryka na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

W jakiej cenie go kupiłeś ? U nas też coś oferują 8-20-30 za 1580zł . Ale raczej nadal taniej siać polidap i sól

To po ile kupujesz polidap i sol skoro 8-20-30 kupujesz po 1580 i wychodzi drozej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

8-20-30 zawsze wyjdzie taniej:p

nie ma szans żeby taniej złożyć ten wieloskładnik. A przyswajalność jest taka sama - robione badania przez Azoty. Jedyna różnica to cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Od polifoski zawsze taniej wychodziło, Ciekawe jaka przyswajalność i czystość ma tez zagraniczny, i czy parametry trzyma, żeby nie było jak z węglem ze wschodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Tylko ze polifoska 6 jest 150-200 zl drozsza. Ja kupuje npk 5-20-30 (bialfoska) i jest przyswajalna dla roslin.( z 20 fosforu 19 jest rozpuszczalne w wodzie). Nie widze roznicy pomiedzy polifoska 6 a npk 5-20-30

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie ten importowany jedynie 50 zł taniej wychodzi, w sumie chciałem go wziąć pod rzepak ale przy 4 tonach to raptem 200zł więc wolałem nie ryzykować. Może w przyszłym roku się skusze na niego tylko u nas coś ceny dużo wyższe niż te co piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ostatnio kupiłem plonvit NPK 5-20-30. Wyszło ok 1500 zł za tonę, ale to wyglądało na mieszankę soli z fosforanem ( czerwone, żółte i białe okruchy). Posiałem tego ponad 400 kg na ha pod rzepak. Kurzyło się strasznie. Traktor cały żółty był. Zobaczymy ile to jest warte o ile spadnie porządny deszcz...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u nas ceny za NPK to od 1650 w górę ;/ polifoska 1750 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Siałem plonvit NPK 5-20-30 w ubiegłym roku pod jęczmień, w tym roku na wiosnę pod pszenicę jarą - negatywnych efektów nie widać. Cena u mnie 1550 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

w zeszłym roku miałem ultra 8 npk so3 8-20-30-9 na plony w tym roku nie narzekałem  to chyba działa i mogę go polecić.Worki koloru czerwono zielonego. Wtym roku ultra 8 tylko w big bagu był to kupiłem nawóz o składzie npk + s a nie so3 7-19-29 3, sprzedający twierdzi że to ta sama firma  tylko worki inne i nazwa inna nawozu. Płaciłem za niego 1650 za tonę  a polifoska 6 na 3 składach po 1840 to jakaś różnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam . dobty nawoz bo nie mieszanka soli z syperfosfatem chocaiz i ten dawany pod jarki a sypnely dobrze spojrz tylko na date pakowania bo mlynek do mielenia moze byc potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Temat juz troche jest..wiec może podzielicie sie spostrzeżeniami ze stosowania importowanych"zamiennow" polifoski chodzi mi o ultra 8 n konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Dobry nawóz, tylko zastrzeżenie jest takie - nie może widzieć wody w czasie magazynowania. Trzeba brać z firmy, która trzyma go pod dachem, bo inaczej będą problemy z rozsiewaniem. Stosuję już 3 lata z rzędu - bez negatywnych uwag.

Jak stoi na zewnątrz, to łapie wilgoć, zbryla się i robi się miejscami papka, która zatyka rozsiewacz.  Suchy spod dachu sieje się bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Dobry nawóz, tylko zastrzeżenie jest takie - nie może widzieć wody w czasie magazynowania. Trzeba brać z firmy, która trzyma go pod dachem, bo inaczej będą problemy z rozsiewaniem. Stosuję już 3 lata z rzędu - bez negatywnych uwag.

Jak stoi na zewnątrz, to łapie wilgoć, zbryla się i robi się miejscami papka, która zatyka rozsiewacz.  Suchy spod dachu sieje się bez zastrzeżeń.

 

Na zewnątrz też można trzymać tylko trzeba uważać żeby folia w środku nie była porwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

siałem ruskiem 2 lata temu i trzeba przyznać ze był efekt porównywalny do polskiego a był ciut tańszy więc jakaś alternatywa jest, sąsiad stosował w zeszłym roku i twierdzi że jakoś nie bardzo mu wyszło. chyba sporo zależy od warunków na polu w danym okresie i partii nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj