Karol5555

Jakiego wybrać Masseya Fergusonona? Pomocy

Polecane posty

Karol5555    0

Który byście wybrali?

http://otomoto.pl/of...0-ID6yaEbW.html

http://olx.pl/oferta...html#34e360c87c

http://olx.pl/oferta...html#a16fd39473

http://olx.pl/oferta...html#3f4b731dd9

Sie pytam dlatego ponieważ wcześniej używałem Zetora 5340 i miał takie przykody że szkoda gadać... naprawa skrzyni itd. przy niby 3,500mth... Więc dlatego tak się długo zastanawiam. Stan idealny to ma rzeczywiście mf z łodzi (widzę tylko z zdjęć) ale jest problem z rejestracją ponieważ jest z holandii a tam nie ma obowiązku rejestracji ciągnika, ale powiedział że jak będzie problem to go zarejestruje u siebie i sprzeda jako rejestrowanego. (ten ostatni).

Pierwszy chodził 4-5 lat w Polsce, ale więcej stał niż robił (pracował w sadzie). Ma ok.6000mth. Już wymieniał przednie opony.

Drugi był już testowany przy pługu i chodził ładnie, przez noc był podczepiony i nic się nie opuścił, czyli trzyma.

Trzeci też robił 4-5 lat w Polsce, głownie przy paszowozie i opryskach.

I mam teraz problem, którego wybrać :( Więc będe bardzo wdzięczny za wasze opinie :) No i który ma większe prawdopodobieństwo że chodził z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

i kolejny temat zakładasz nie możesz W jednym pisać linki nie działają a po za tym każdy kto chcę sprzedać to powie ci ze ciągnik stał a jeździł nim dziadek do kościoła i na rynek jak ty chcesz kupić traktor ze zdjęcia to życzę powodzenia. wybierasz kilka ofert w jednej okolicy bierzesz mechanika w auto i jedziesz oglądać sprawdzić na miejscu w terenie i w pracy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0
zyzio405    13

wojtal nastepny MADRY PAN ROLNIK kazdy zakalda tyle ile chce postow i kij ci do tego lepiej nic nie pisz niz masz pokazac ze nic nie wiesz ale do sedna MF z polski z przbiegiem 6000 mth 5 lat nic nie robil ? raczej tyral jak glupi ten po paszowozie juz skrzynia dojechana nie bierz ciagnikow po takich maszynach tak samo po rebaku jedz zobacz holendra i jak cos to patrz z zachodu raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

wojtal nastepny MADRY PAN ROLNIK kazdy zakalda tyle ile chce postow i kij ci do tego lepiej nic nie pisz niz masz pokazac ze nic nie wiesz ale do sedna MF z polski z przbiegiem 6000 mth 5 lat nic nie robil ? raczej tyral jak glupi ten po paszowozie juz skrzynia dojechana nie bierz ciagnikow po takich maszynach tak samo po rebaku jedz zobacz holendra i jak cos to patrz z zachodu raczej

Dziękuję za odpowiedź :) czyli teraz zostały do wyboru te trzy modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

zyzio405 - kolega wyżej ma rację. Założył nowy temat który jest zdublowaniem z jednego z postów. Każdy to może się ( wiesz co ). Gdzie jest mod? To forum już jest zasyfione, kolejne tematy tylko to pogłębiają.

A moją odp. masz w innym miejscu.

Używany ciągnik to zawsze loteria. Ja bym dodał jeszcze MF390 lub 375 do poszukiwań.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Zyzio jesteś dwa dni na forum i już bliższa innym użytkownikom chcesz dostać bana. podziwiam Cię ze po zdjęciach możesz poznać jaki jest sprzęt i co w nim siedzi w środku a to co ktoś pisze w ogłoszeniu to ni jak się ma często do prawdy. jesteście gimnazjalistami którzy zaśmiecania forum bo jeżeli ktoś chcę kupić maszynę to nie pisze na forum ileś tam tematów i nie wrzuca zdjęć tylko wsiada w aut bierze mechanika jak sam się nie zna kasę na zadatek i jedzie w teren oglądać maszyny a jak ktoś się nudzi albo marzy to wypisuję głupoty ja odkąd jestem na forum kupowałem kilka maszyn i nie zakładałem głupich tematów tylko czytałem opinię użytkowników maszyn które mnie interesowaly


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

wojtal jezeli jest forum to sie wypwiada na dany temat nie znasz a nie opowiada o postach ja przyjacielu nawet w gimnazjum nie bylem za stary jestem jeszcze 8 klas w podstawowce po drogie ja nie mowie zeby kupić ciagnik ze zdjecia ale jak masz informacje typu po paszowozie to sobie odpusc bo sam mam paszowoz i widze jak cignik dostaje albo informacja 6000 mth 5 lat wyminione opony z przodu malo chodzony to juz wogole bez komentarza teraz dalej czy zajladnie postu i pytanie sie o cos to nie jest zasieganie opini na temat maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

to przez 8 klas podstawówki nie nauczyli cię używać znaków interpunkcyjnych??

a kolega @wojtal24 to jedyna osoba w tm temacie która napisała coś mądrego

kolego, zadałeś pytanie w jednym temacie to czekaj na odpowiedź, a nie zakładasz kolejne tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

Ja mam zetora 5340 ma ponad 11tys mtg i nic w nim nie robiłem prócz tego że 3 bieg wyskakiwal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszowy    2

ja też z zetora zadowolony jak kolega wyżej, zdarzają się lekkie niedociągnięcia jak z tym nieszczęsnym 3 biegiem, ale to na drobnostkach się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak przy okazji, planuje kupić mf 3050 z turem, dzwoniłem właśnie przed chwilą o jednego i mam pytanie : Wychodziły one ze skrzyniami 8 biegów do przodu ?

Dodam że sprowadzony jest z Francji, rocznik niby 1991.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Z tego co się orientuję to MF 3050 szału nie robi, 3060-3065 znacznie dynamiczniejszy w pracy. W rodzinie mają 3060 z ładowaczem czołowym i są zadowoleni, przez kilka lat użytkowania nie było powazniejszych awarii i spalanie jest OK jeśli się normalnie jeździ. Zetora bym tutaj nawet nie porównywał, dlaczego? - MF na więcej przełożeń, wyższy komfort pracy, wg mnie oszczędne silniki, mocniejszy tylny most itd itp. Sam użytkuje kolejnego  MF-a ale nieco większy model i jestem zadowolony z tej marki.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Padło na mf 3050. Myślę że będzie mi służył godnie i bez napraw :)

Padło, czyli już kupiłeś? Bo na pewno nie jest to 1990 rocznik, a łatwość odmłodzenia daje właśnie brak rejestracji i handlarze wpisują co chcą w umowy kupna. Dodatkowo przy tym przebiegu powinien mieć pierwsze opony z tyłu, ciekawe czy są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Padło, czyli już kupiłeś? Bo na pewno nie jest to 1990 rocznik, a łatwość odmłodzenia daje właśnie brak rejestracji i handlarze wpisują co chcą w umowy kupna. Dodatkowo przy tym przebiegu powinien mieć pierwsze opony z tyłu, ciekawe czy są?

I tu cie zaskocze, ciągnik nie był malowany bo miał gdzie nigdzie przetarcia farby, a opony aż to śmieszne, miał oryginalne( prawdopodobnie chodził na łąkach bo miał zakładane bliźniaki) tak kupiłem go i jutro będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To gratuluje. Za małym przebiegiem przemawia też (prawdopodobnie) całe oryginalne siedzenie (i opony oczywiście), z kolei blacha przy dzwigni WOM nie powinna być wytarta(co sugeruje większy przebieg), bo tam intuicyjnie się trzyma rękę obsługując podnośnik.

 

Przeczytaj dokładnie gdzie napisałem o malowaniu? Napisałem że jest odmłodzony, wg; mojej wiedzy może to być najwyżej 1988 r, poszukaj daty na podzespołach, np; zbiorniku, szybach, itd. Aczkolwiek to nie samochód i rocznik nie jest najważniejszy tylko stan tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

czesc na te mf seri 3000 to sie tak nie napalaj maja male przebiegi bo licznik tylko bije do 9999godzin , albo sa po korekcie na zdrowy rozum traktor spr przeciez tam dziadki do kosciola nimi nie smigajal tylko pracowal na farmie nastepna sprawa to sa awaryjne maszyny przewaznie elektryka wycieki oleju ze skrzyni jak i awarie skrzyni  silnik perkins ok poszukaj cos z traktorow ale mechanicznych bo te to skarbonki pisze bo eksplatowalem 3090 3645 3690 poszukaj fendta 308 lub 309ls i bedziesz zadowolony mechaniczna maszynku pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

czesc na te mf seri 3000 to sie tak nie napalaj maja male przebiegi bo licznik tylko bije do 9999godzin , albo sa po korekcie na zdrowy rozum traktor spr przeciez tam dziadki do kosciola nimi nie smigajal tylko pracowal na farmie nastepna sprawa to sa awaryjne maszyny przewaznie elektryka wycieki oleju ze skrzyni jak i awarie skrzyni silnik perkins ok poszukaj cos z traktorow ale mechanicznych bo te to skarbonki pisze bo eksplatowalem 3090 3645 3690 poszukaj fendta 308 lub 309ls i bedziesz zadowolony mechaniczna maszynku pozd

Tylko stan wizualny wyglądał na taki sam przebieg. Te drugie które wmienilem to bardzo odbiegały od rzeczywistości i przebiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj