Ostry773

Claas Axos 320 czy Zetor Proxima Plus 100

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ostry773    5

Witam. Jak w temacie zastanawiam się nad zakupem Axosa lub proximy plus. Proszę o opinie który ciągnik wybrać do współpracy z agregatem kombi 3m redliniarką struik 2 oraz pługiem unia Tur 3+1. Proszę o opinie użytkowników obu ciągników, planuje również wyposażyć ciągnik w ładowacz czołowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Kolego axosa już nie robią chyba że na placu zostało coś zobacz sobie nowego atosa następcę axosa.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Zetory Proximy i Forterry często mają problemy ze sprzęgłem już po 1-3 tyś mtg nawet jak nie pracują w ładowaczu.

Do tego często skrzynia po takim przebiegu zaczyna zgrzytać przy zmianie biegów lub przerzucaniu rewersu i ciężko chodzi.

Jak chcesz tani i prosty ciągnik to bierz Ursusa 11054.

Ma silnik Perkinsa,skrzynie Carraro jak Farmtracki z ostatnich lat i ma dużo więcej biegów jak Zetor więc lepiej dobierze się przełożenie i ciągnik mniej spali a do tego robota będzie lepiej szła,ma też wydajniejszą hydraulikę a to ma duże znaczenie przy ładowaczu i chyba nawet kosztuje mniej jak Zetor.

Jeszcze jest Farmtrack 690 który ma tą samą skrzynie co Ursus tylko ma inny silnik Perkinsa który ma w nim mniej mocy,

Z Farmtracka jest też 7100DT który ma silnik Perkinsa 100-110 km i niemiecką skrzynie ZF z biegami pod obciążeniem Powershift a pompa jest w nim jeszcze bardziej wydajna.

A na jakim obszarze będziesz pracował tym ciągnikiem?

Jak masz mniej niż 20 parę ha to moim zdaniem nie ma sensu pchać się w coś bardziej zaawansowanego jak Ursus i Farmtrack.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

Polskie traktory to szmelc więc polskiego to lepiej nie kupuj. Zetor ma zywotniejszy silnik i jest silnym traktorem choć trochę mały gabarytowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego uważasz że to szmelc ? Masz Ursusa z Lublina lub Farmtracka ? Na pewno silnik perkinsa jest lepszy niż zetorowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Miastek, ale żeś tera dowalił ... Silniki perkinsa są o 100% lepsze niż te badziewie zetorowskie. Po 1300mtg w proximie zatarła się pompa paliwowa, urwał się zawór wydechowy. Jeżeli to jest żywotność silnika zetora to ja dziękuję.. Mam starszy model perkinsa dobija 7000mtg i nie bylo z nim problemow. Co do zetora ; od nowości wyskakuje mi 1, zatarła się pompa paliwowa, urwał się zawór, spadlo ciśnienie w hydraulice podnośnika, ze nie chcial podnosić, nie mialem wbitej z jednej strony tuleji w plecaku podnośnika ( to mnie najbardziej zaskoczyło - olej leciał jak z kaczej d*p*), z biegami tez nie ma rawelacji- ciężko wchodzą, a zima to juz w ogóle. Hamulce się ciągle zapowietrzają, nieraz je tak zblokuje ze ujechać nie można. W kabinie tez mizerne wykonanie: Siłowniki gazowe drzwi i okna odrazu na złom można wyrzucić , raz działajaca a 10 razy nie przednia wycieraczka. No i problemy ze sprzęgłem ( w okolicy 5 przypadków, moje narazie się trzyma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Carraro w Ursusie 11054 nie jest takie samo jak w Farmtracach bo jest to mocniejszy model skrzyni dostosowany do większej mocy. W Ursusie 11054 jest Carraro T10 a w FT T5.5. Ursus w porównaniu do Proximy ma mocniejszy podnośnik, większą pompę hydrauliki (Ursus - 75 l/min, Zetor 50 l/min), zwolnice planetarne zamiast portalowych, mocniejszy przedni most (carraro o stopień większe), standardowo większe opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Te nowe Claasy ok 70-100 km to mają silniki SDF produkowane w...INDIACH także na pewno bym sobie odupuścił Claas'a.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj