johnyrs

Stawianie płotów przy drodze gminnej

Polecane posty

johnyrs    21

Jakie są przepisy stawiania płotu przy drodze gminnej. Problem polega na tym że pewien pan postawił ogrodzenie na samej granicy między swoją łąką a drogą gminną po dwóch stronach drogi. Z przyczepą czy składaną maszyną dasię przejechać, natomiast z agregatem uprawowosiewnym 3m haczę po płocie na zakręcie, a o kombajnie nie ma mowy. Może ktoś z was miał podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

w teorii ogrodzenie posesji można postawić na granicy, kwestia tego ile ta droga ma szerokości według mapki i czy dobrze wytyczył sobie granice podczas staiwania tego ogrodzenia. Droga gminna raczej powinna mieć więcej niż 3m szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Takie drogi mają przeważnie 5-6 metrów, bardzo rzadko 4. Najlepiej podejść do gminy  poprosić o mapke na której jest ta droga i zmierzyć linijką ile ma metrów, potem dalej walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Teraz droga ma ok. 3,2m do 4m w niektórych miejscach. Dokładne mapki są w gminie ale muszę zebrać jakieś wiadomości prawne by muc się bronić u burmistrza

 


Ale czy można stawiać na samej granicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

droga gminna jest szerokosc chyba 4 ALE JEST 2 metry po kazdej stronie korony drogi nie kluc sie z sasiadem zglos sprawe u wujta gminy ona powinna sasiada uchodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie patrza ile ma droga w terenie bo to całkiem coś innego. Najprościej wejdź na Geoportal 2  znajdż działkę, wpisz swoją miejscowość znajdź  drogę i zmierz ją, prawym przyciskiem  w myszce znajdziesz ustawienie,  to już ci dużo powie jak jest na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Geoportal jast taki dokładny? Wątpię. Mogę spróbować ale ten pomiar nie ma podstawy prawnej. I co oznacza korona drogi 2m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Korona drogi to jezdnia z poboczami. Teraz po czerwcowych zmianach prawa budowlanego nie trzeba już zgłaszać budowy ogrodzenia od dróg publicznych, grodzić można sobie działkę po samej granicy. Kiedyś jak były komasacje to drogi miały przeważnie 4-6 metrów.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Mapki są do wglądu w Starostwie. Jesli to nie jest droga dojazdowa do jednej posesji, to na 99,99% ma minimum 6 m szerokości pasa drogowego. Geoportal nie jest żadnym wyznacznikiem, tam jest babol na babolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba zobaczyc plan zagos. w gminie bo albo trzeba sie odsunąć albo i nie wszystko jest w planach ma ona prawo postawic w swojej gtanicy z droga ogrodzenie . chyba ze np jest przewidziame powiekszenie drogi albo cos to musi sie odsunąć wszystko bedziesz mial na planieidz do gminy i ci powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mało która gmina ma plany zagospodarowania. Może grodzić po granicy i kropka. Pytanie czy jakiś przodek tego gościa, albo on sam nie przekopywał słupków. I tacy ludzie się trafiają.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Mam pytanie trochę odbiegające od tematu, czy można stawiać budynki w granicy z drogą gminną ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie można stawiać budynków w żadnej granicy. Chyba, że masz wąską działkę lub w granicy stoi coś innego. Wtedy można ale z murem ogniowym. W granicy może stać najwyżej wiata. Jest budowlą, a nie budynkiem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Korona drogi to jezdnia z poboczami. Teraz po czerwcowych zmianach prawa budowlanego nie trzeba już zgłaszać budowy ogrodzenia od dróg publicznych, grodzić można sobie działkę po samej granicy. Kiedyś jak były komasacje to drogi miały przeważnie 4-6 metrów.

 

A ja stawiałem płot w czerwcu i zgłoszenie robiłem w maju. To trzeba było robić zgłoszenie i jak sie chciało robić po granicy to trzeba było mieć zgodę od burmistrza. U mnie jedna droga ma z jednej strony 8,2m na środku 5,8m a na końcu 7,8m, w zeszłym roku mi to geodeta mierzył, na geoportalu sprawdza sie w 99,9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

a szerokosc drogi gminnej w zaleznosci od przeznaczenia od 3 m nawet do 5 m ale samej drogi plus tez w zaleznosci od rodzaju drogi od 1 -2 metrow po kazdej stronie mysle ze jest to wyczerpanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A ja stawiałem płot w czerwcu i zgłoszenie robiłem w maju. To trzeba było robić zgłoszenie i jak sie chciało robić po granicy to trzeba było mieć zgodę od burmistrza. U mnie jedna droga ma z jednej strony 8,2m na środku 5,8m a na końcu 7,8m, w zeszłym roku mi to geodeta mierzył, na geoportalu sprawdza sie w 99,9%.

 

Teraz już tego nie ma. Weszło gdzieś po 20 czerwca.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a szerokosc drogi gminnej w zaleznosci od przeznaczenia od 3 m nawet do 5 m ale samej drogi plus tez w zaleznosci od rodzaju drogi od 1 -2 metrow po kazdej stronie mysle ze jest to wyczerpanie tematu

droga gminna ma tyle ile jest w planie i żadne tam plus 1- 2 m 

jeśli jest to 3 m to tyle i ani centymetra więcej ...a jeśli 4 m to tak samo  - jest to powierzchni drogi razem z poboczem i rowem jeśli takowy jest

granica jest granicą a nie wymysłem i obowiązuje wszystkie strony  

tak jak tu kolega pisał grodzić można po granicy tak samo jak sadzić drzewa 

możesz zostawić te 1-2 m ale to tylko sprawa dobrej woli i tyle 

 

  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

zalezy od rodzaju drogi poczytaj w internecie 1 metr na jedno przeznaczenia dwa na inne zalezy od przeznaczenia drogi
czytaj chlopie ze zrozumieniem
tam wyzej masz link z ustawa wiec sobie popatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no niby jakie ma przeznaczenie  droga polna (gminna )o szerokości 3 m w planie według tej ustawy  i co mnie obchodzi ta ustawa ? 

co niby mam patrzeć ..mam granicę z drogą gminną która ma 3 m w planie -dla mnie to granica mojej działki i tyle 

granica jest granicą i niczym więcej  ...co mnie to obchodzi ile ma ta droga  3 m czy 4 m ? czy ma rowy pobocza itp.? - trudno żeby na  szerokości 3 m coś takiego było  

 

jakie plus 1-2 m chłopie ? co żeś tu zmyślił ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

no wladnie czytaj ze zrozuminiem w wypowiedzi wyzej masz do jakiej drogi jakie pobocze to nie sa wymysly tylko cytaty z ustawy ale jak widac nie trafia to do ciebie ktos poprosil o pomoc to pomoglem JESZCZE RAZ NAPISZE SPECJALNIE DLA CIEBIE POBOCZE MOZE MIEC OD 1 METRA DO 2 METROW W ZALEZNOSCI OD RODZAJU PRZEZNACZENIA DROGI PUBLICZNEJ A DO TAKIEJ ZALICZAMY DROGE GMINNA ROZUMIESZ TAM NIGDZIE NIE MA NAPISANE ZE PLUS MINUS TY POPROSTU CZYTAC ZE ZROZUMINIEM NIE UMIESZ POSTAW PLOT PRZY SAMEJ DRODZE GMINNEJ JAK CI PASUJE POTEM WRAZIE CZEGO SIE PRZEKONASZ TYLE W TEMACIE TO SA KONKRETY A NIE PIERDOLY CZLOWIEKA KTORY CZYTAC nie umie pozdrawiam ciebie kolego i zycze wiele szczescia bo bedzie ci z takim rozumowaniem potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Szerokość drogi= szerokość jezdni + pobocze. Dopiero szerokość pobocza może zależeć od przeznaczenia drogi. Granica MOJEJ działki= zakaz wstępu osobom postronnym i spacerowania po MOJEJ działce bo droga wąska i sobie robią dodatkowe pobocze. Droga ma tyle ile jest podane w dokumentach w UG.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 i o tym właśnie piszę , mało tego żadnej jezdni i pobocza praktycznie nie ma  na drodze  gminnej która ma szerokość 3m - bo niby gdzie ? 

 wolno mi stawiać płot na granicy bo tak stanowią przepisy i o tym pisał kolega ;

 

master20002

 

 

te plus 1- 2m to sam  pisałeś wprowadzając w błąd a nie pomagając 

naucz się  sklejać zdania bo pisząc takim ciągiem to wychodzi groch z kapustą  

 
 
 jeśli w planie jest 4 m to to jest wszystko łącznie a nie żadne plus co wypisywałeś wcześniej 
 wywody poniżej to pomieszanie z poplątaniem i mogą tylko wprowadzać w błąd a nie pomagać  ;)

droga gminna jest szerokosc chyba 4 ALE JEST 2 metry po kazdej stronie korony drogi nie kluc sie z sasiadem zglos sprawe u wujta gminy ona powinna sasiada uchodzic

 

a szerokosc drogi gminnej w zaleznosci od przeznaczenia od 3 m nawet do 5 m ale samej drogi plus tez w zaleznosci od rodzaju drogi od 1 -2 metrow po kazdej stronie mysle ze jest to wyczerpanie tematu

 
Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez puzon
      Witam 25 marca złożylem wniosek o dzierżawe dwóch działek sąsiadujących z moimi na cele rolne, do burmistrza gminy, w obrebie mojej miejscowości. Ogloszenie o przetargu zostało wywieszone 21 marca w czwartek . Więc mamy czwartek, piątek na zgłaszanie wniosków o dzierżawe. Dnia 15.04.2013 dostałem pismo o nie przyznaniu mi dzierżawy, pismo było z dnia 12.04.2013 Z tego co wiem gmina ma termin 14 dni na odpowiedź a, nie 18 dni. Ogłoszenie wisiało na stronie 20 dni gdzie powinno 21. Wydaje mi się, że jeżeli burmistrz wystawia nieruchomośc w trybie bezprzetargowym to jeżeli ma wiecej osób to powinien ogłosić przetarg na dzerżawe w.w działek. Dodam że burmistrz to sku...... ale to moje własne zdanie.
    • Przez rafal0
      Witam wszystkich agrofotowiczów!
       
      Mam  problem dotyczący ocynkowanych sztachet. Firma która wykonywała ogrodzenie z ocynkowanych sztachet pomalowała je wedle naszego zamówienia. Po roku od postawienia płotu farba (chlorokauczuk strong super trwała emalia z Dekoralu) zaczęła odstawać od ocynkowanych sztachet. Chciałbym uzyskać wasze opinie co zrobić z tymi sztachetkami, piaskować, odtłuścić  i wtedy pomalować farbą. Doradźcie jakich środków użyć i jakie czynności w tej sytuacji wykonać. W załączniku zdjęcia płotu.


    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Planujemy wykonać płot wokół chlewni tak aby spełniał wymogi bioasekuracji. Moje pytanie jest takie: Z czego płot może być wykonany? Musi być zrobiony z betonu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj