fend930

kukurydza na kiszonke

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikolajm    1

Witam, KWS proponuje mi odmiany Ronaldinio albo Silvestre na gleby słabsze. Uprawiał ktoś z Was te odmiany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

koledzy jak jest z tym sanem nigdy go nie sialem gleba  IVa  IVb  

Miałem klasa 3-4 gruba łodyga i liście i porządna kolba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam, KWS proponuje mi odmiany Ronaldinio albo Silvestre na gleby słabsze. Uprawiał ktoś z Was te odmiany? 

 

Silvestre u mnie się sprawdza bardzo fajna odmiana 3 razy ją siałem i teraz też będę. Miałem obok na tym samym polu Amamonte żadnej różnicy nie było więc po co przepłacać. Miałem też danubio i kws eco na drugim polu tylko tam klasa słabsza i górki to miedzy nimi też różnicy nie było. Mam już zamówioną Silvestre na to pole co zawsze no i na drugie jeszczę się zastanawiam. Siał ktoś odmianę Sudrix lub Codigreen

 

n

 

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Ja mam juz 3 jednostki saxxofona na próbe a reszte to bosman, vitras i jednostka atletico na próbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeziu89    4

Cześć, powiem tak jak zapisałem się na to forum i napisałbym jak myślicie odmiany Saten Union Suanito lub Sudrix są lepszymi odmianami niż firma Pioneer np PR38A79 lub 8523 aqua max lub pr39F58 TO byłoby b dużo wpisów i rozłożyliby koledzy te rośliny na czynniki pierwsze dziś jest inaczej; nie mam jak sprawdzić jak sprawuje się Pioneer w porównaniu do innych marek

A79 czy F58 to bardzo fajne stabilne odmiany. Każdy ma inne warunki klimatyczno glebowe , inna tech uprawy czy też inne nawożenie a to wszystko przekłada się na plon. Max obsada jeśli chodzi o Pioneera to 85.. lub naciągane 90tys. Rozsądnie jest jednak siać 80-85. Na ten sezon ceny tych odmian kształtują się w okolicy 400zl /80.000. Najlepiej sprawdzić na własnym polu w porównaniu do konkurencji i to na przestrzeni 2-3 lat... wtedy można głosić miarodajne opinie.

 

W razie pyt o pioneera służę pomoca ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

a my siejemy poraz kolejny starą poczciwą smolicką nimbe nigdy nie zawodzi sąsiad zawsze kombinuje z jakimiś francuzkimi zagranicznymi kupe kasy a w tamtym roku siane obok siebie to nawet ta nasza nimba lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Witam, KWS proponuje mi odmiany Ronaldinio albo Silvestre na gleby słabsze. Uprawiał ktoś z Was te odmiany? 

 

Silvestre jest 2 razy tańszy niż ronaldinio a plonuje bardzo ładnie . miałem kilka razy silvestre to nawet był wyższy miejscami jak sieczkarnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ale na jakiej klasie ziemi? Ja mam pod kuku v klasę ziemi i siałem coś tam z pioniera. W tamtym roku zabrakło nasion i dosiałem od kumpla jakąś polską odmianę i dużo lepiej przeżyła suszę więc po co przepłacać. W tym roku kupuję coś tańszego tylko co polecacie na piątą klasę. Głównie żeby było dużo masy kolba to drugorzędna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Saten Union: Subito, Sudrix, lub z Polskich Ułan, Legion moje typy na słabsze gleby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Witam, KWS proponuje mi odmiany Ronaldinio albo Silvestre na gleby słabsze. Uprawiał ktoś z Was te odmiany? 

 

Ronaldinio miałem w tamtym roku na ziarno ale z braku paszy skosiłem na kiszonkę. Jak na suszę plon był zadawalający, w tym roku też ją zamówiłem, choć droga jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Saten Union: Subito, Sudrix, lub z Polskich Ułan, Legion moje typy na słabsze gleby

 

Jak wysoki rośnie Sudrix i jaką ma kolbę? Jaka to roślina dużo ma liści i dość szerokie czy poprostu badyl? Myślisz że to lepsza odmiana od subito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Wiesz dużo nowsza postęp hodowli na pewno jest ogólnie porównywalna do Subito tylko dużo lepiej wykształcona kolba więcej ziarna Wysokość porównywalna z Subito mnie z tej firmy najlepiej wychodzi Suanito Sumaris też ok tylko że na lepsze pola i wody więcej potrzebuje a ja nie mam takich mega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Na V i VI klasę się nadaje ten sudrix. Pole w dobrej kulturze  tylko że górki i dołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Czy ktos siał odmiane Kardona z Syngenty na V klasie? Czy ona nadaje sie na piaski i jak ona sie sprawdza względem polskich czy Subito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie odmiany polskie a jakie zagraniczne na kiszonkę na słabe gleby w przystępnych cenach. jestem z południowej wielkopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFIK    4

witam, panowie ile nasion subito posiać na hektar..?95 tys. nie będzie za dużo..? i jeszcze pytanie co lepsze na lekkie ziemie sudrix czy subito..? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

Siał ktoś z was saaten-union sunmark fao 270 i susann fao 260-280 jak one się sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Sunmark jest bardzo niski zdecydowanie wiecej masy da Ci susan a kolba w obu piekna :)

Subito na najslabsze gleby i max 80tys, mialem w tym roku 10 a w tamtym 9 odmian z 8 firm i do subito nic niema podejscia szczegolnie na slabch lekkich glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

ja zawsze sialem opoke i jestem zadowolony. W tym roku pede sial QQ po zycie i zastanawiam sie czy OPOKA bedzie dobrym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj