fend930

kukurydza na kiszonke

Polecane posty

nightmare    81

mialem vitrasa 260 i ulana 270 vitras niby na srednie i loepsze gleby ulan na slabe, u mnie na 6 klasie nie zauwazylem zadnej roznicy pomiedzy tymi odmianami,  rosliny znacznie  wyzsze od reduty glejta czy grim,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja miałem vitrasa i parę przejazdów siewnikiem subito na jednym polu ziemia 4a, na końcu pola z 30 metrów bardziej piasek to subito na tej słabej ziemi bardzo ładnie wyrosła a vitras jak by odciął o metr niższa ale to tylko na piasku tak było a na dobrej ziemi vitras super wyrośnięta równała się z sieczkarnią claas  jaguar bardzo dobrze ulistniona i ładna kolba. osobiście polecam vitrasa bardzo dobra kukurydza ale wydaje mi się że jednak na trochę lepsze stanowiska może też dlatego że vitras 100tys nasion a subito 80 tys to tez ma znaczenie  na słabej ziemi ale generalnie uważam że vitras na lepsze ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

vitras wcale nie wymaga dobrego stanowiska, u mnie przy dobrym nawozeniu obornikiem ladnie wyrosl, pomimo ze niedobory wody dawaly sie we znaki, kukurydza bardzo czesto byla pozwijana z powodu suszy i upalow. posiadam nawet zdjecie zrobione obok francuskiej odmiany drim, ktora w poprzednich latach wyrastala ponad 3 metry, w tamtym roku obok witrasa slabo wypadlo, na piasku metr roznicy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Subito siałem kilka lat na piachu i w optymalnych warunkach wilgotnośćiowych rosło na 3,5m :P  ale w zeszłym roku nie mogłem jej nigdzie zdobyć . W tym roku  mam możliwość ale trzeba sie szybko zastanowić bo kończy się tylko ta cena :blink:  Na II i III klasie bede siał Archimedesa, Legiona i Dynamite. A zastanawiam się co na piasku dać. Miała być Opoka ale już nie można zamówić. Zastanawiam sie nad tym Vitrasem własnie tylko nie wiem czy da rade na V klasie bo tam żywy piach a zapowiada się sucho. Ułana nigdy nie siałem ale czytałem że to sam badyl bez kolby więc raczej nie ma sensu go siać.Teraz nie wiem co wybrać czy  Vitrasa czy Subito. A może znacie jakies sprawdzone odmiany na piaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Wypowie się ktoś o odmianach firmy Oseva?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Subito siałem kilka lat na piachu i w optymalnych warunkach wilgotnośćiowych rosło na 3,5m :P  ale w zeszłym roku nie mogłem jej nigdzie zdobyć . W tym roku  mam możliwość ale trzeba sie szybko zastanowić bo kończy się tylko ta cena :blink:  Na II i III klasie bede siał Archimedesa, Legiona i Dynamite. A zastanawiam się co na piasku dać. Miała być Opoka ale już nie można zamówić. Zastanawiam sie nad tym Vitrasem własnie tylko nie wiem czy da rade na V klasie bo tam żywy piach a zapowiada się sucho. Ułana nigdy nie siałem ale czytałem że to sam badyl bez kolby więc raczej nie ma sensu go siać.Teraz nie wiem co wybrać czy  Vitrasa czy Subito. A może znacie jakies sprawdzone odmiany na piaski.

 

Ułan to to samo co Subito. Polceam zasiac troche rzadziej ok 90tys na hektar tym bardziej na piachach to wtedy zobaczysz kolbe. Ja osobiscie w tym roku na 4 klasie probuje Rosomaka na kiszonke, a oprocz tego Legion, Sudrix i Dynamite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ulan ni vitras to jedno i to samo, zadnej roznicy nie zauwazylem. chyba tylko nazwa sie rozni. kusi mnie posiac subito vs vitras zeby porownac , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem propozycje na następujące odmiany: konkurent, san, glejt, reduta, dumka, ułan, lokata, kadryl, bułat, rataj. Ziemia klasy III. Wiem szału nie ma z tymi odmianami ale chciałbym jakieś 2 najlepsze. Myślałem o Sanie. zna ktoś pozostałe odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Co sądzicie o kukurydzy na kiszonke KWS ? Konkrenie chodzi mi o odmiane Ronaldinio jak jest z plonem na słabszych ziemiach ? Jest różnica w plonie pomiedzy "KWS" a "HR Smolice" ? Może sprawdzał ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w tamtym roku fao 270 na poczatku wrzenia koszone, ale susza byla, normalnie chyba okolo polowy wrzesnia, nie wiem, w poprzednich latach nie mialem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Dziś dostałem propozycje na następujące odmiany: konkurent, san, glejt, reduta, dumka, ułan, lokata, kadryl, bułat, rataj. Ziemia klasy III. Wiem szału nie ma z tymi odmianami ale chciałbym jakieś 2 najlepsze. Myślałem o Sanie. zna ktoś pozostałe odmiany?

san choc stara odmiana to nie jest zla, reduta glejt i dumka bez rewelacji, jak masz slaba glebe to ulan bylby dobry,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Dziś dostałem propozycje na następujące odmiany: konkurent, san, glejt, reduta, dumka, ułan, lokata, kadryl, bułat, rataj. Ziemia klasy III. Wiem szału nie ma z tymi odmianami ale chciałbym jakieś 2 najlepsze. Myślałem o Sanie. zna ktoś pozostałe odmiany?

 

Konkurent na jakościową a Ułan/Kadryl Ilościową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

A fao 260-270 to nie za późno na kiszonkę jeśli koszę połowa września?

 

To zależy z którego rejonu Polski jesteś, kiedy posiejesz i jaki będzie rok :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Jestem z południa wielkopolski. sieję początki maja. A co sądzicie o Juhas? I co na słabe gleby?

 

Juhas plonował w ostatnich 3 latach stabilnie wg. wzorca w badaniach COBORU. Dla twojego rejonu proponowałbym na kiszonkę odmiany o FAO co najmniej 250. Z HRS Smolice na słabsze: Rosomak, Bogoria (większy udział ziarna w plonie)  lub Koneser ( łodyg i liści). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glejt, Konkurent, Cedro, Wiarus, Blask, Juhas, Koneser, Dumka, Reduta, San, Nimba, Wilgo. W poprzednim sezonie miałem glejta i sana(jeśli dobrze pamiętam) i wypadły słabo. Zastanawiam się jeszcze na zakupie nasion przez internet, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj