fend930

kukurydza na kiszonke

Polecane posty

PanStanislaw    30

Z Polskich Bogoria lub Podlasiak w tym roku miały niezłe wyniki.

Posiej jakąś z zachodnich tylko zmniejsz liczbę nasion do np. 85-90 000 na ha

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

My siejemy San i co roku ładnie wychodzi

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a ja z innej beczki wyszkocze wam :P
Kresowiak, Opoka, Legion, Dynamite,

Natomiast na szybką i ładną kukurydze polecam PIRRO.
Moje doswiadczenia na piachach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Dynamite podbijam i LG 30.238/260.

Miałem w tym roku Kresowiaka i Opokę. Ziemia od IVa do VI. Opoka dużo lepiej wyglądała w czasie niedoborów wody. Mimo tego koniec końców plonowała podobnie. Na bardzo lekkich glebach niezbędne jest nawożenie organiczne i trzeba pomyśleć o zmniejszeniu ilości nasion na ha, szczególnie w takich latach jak ostatnie. 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam na jednym polu mam zyto z trawa na kiszonke na wiosne ma być kukurydza ziemia 4a 4b  miejcami 5 klasa .region wielkopolska . jaką mieszanke kuku  wybrać odmiana madras ? taką polecił facet od kukurydzy . dodam ze roznie bywa unas z opadami .

drugi kawałek też 4a  4b była trawa ale na jesień podorywkę zrobiłem i na wiosne kukurydze jaką kuku wybrać ??



 mam oferte od przedstawiciela na kukurydze  danubio,eduardo,vitras,rosomak,ułan,fabell,rubenius,buran,glejt,nimba,warius,san,prosna,drim,madras ?? które wybrać na moje ziemie?


 

Edytowano przez domino5654321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Ja bym wybrał z tych dwóch Rosomak/Madras.

Po trawie trzeba uważać na chwasty. Oprysk doglebowy i ew. później na jednoliścienne nikosulfuron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Może być lumax i na perz nikosh.

Zresztą o ochronie kukurydzy masz oddzielny temat i masz rożne rozwiązania do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

KUkurydza Fabell siana po życie 12 maja mimo suszy wyrosła na ok 3 m na ziemi III/IV klasy kolby średniej wielkości , za to opoka i rosomak totalnie sobie nie poradziły w roku suchym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak wode wyciągnełeś z ziemi to dziwisz się??? jeszcze


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

zawsze sieje susann i nigdy mnie nie zawiodła  

a co powiecie o glejt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Panowie ja mam pytanie bo jeszcze nie sialem qq na kiszonke i czy jeśli mam silos na wysłodki (nie przejazdowy tylko dół w ziemi obmurowany cos w rodzaju jak piwnica i zakrywam to dachem) i pytanie brzmi czy jeśli tego nie u jeżdżę
Traktorem to qq sie zakisi? Czy może dac sobie z tym spokoj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Jaką odmiane polecacie na V klase ( piaski) oczywiście na kiszonke ? Fao min 240, odmiany polskie i zagraniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

z jakimś fao siać kukurydze na Mazowszu Ułan 270 fabel 240 rubenius 250 certus 230 czy san 240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja sieje różne kukurydze na piaskach bo głównie na słabych ziemiach sieje 5/6 klasa  i najlepiej zawsze wypadło subito a na lepszych ziemiach u mnie lepsza to 4a sieje vitrasa dobrze ulistniona, wysoka, ładna kolba i cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z zagranicom   . Zawsze do tego biorę z 3,4 paczki jakiś innych tak na własne testy bo opina opinią ale jak się nie posiej to tak naprawdę do końca nie wiadomo jak u siebie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Panie i Panowie szukam opini na temat kukurydzy inaga i cockpit, czy ktoś stosował i jak wychodzi? szukam zamienników do lg 30.238 poniżej 450 zł na ha(80tys ziaren)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

A co myślicie o odmianie Danubio? Podobno w tamtym roku wypadła bardzo dobrze.

MIałem w tamtym roku. Fakt, że na dobrej ziemi i oborniku ale to była kukurydza nad całą okolicę, za***ista, W tym roku na pewno też zasieje

A co myślicie o odmianie Danubio? Podobno w tamtym roku wypadła bardzo dobrze.

MIałem w tamtym roku. Fakt, że na dobrej ziemi i oborniku ale to była kukurydza nad całą okolicę, za***ista, W tym roku na pewno też zasieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj