OutQontrol

Kontrolka mtz 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Panowie a reszta tych kontrolek jest od czego? Bo mi nie działają a czujniki i kable mam ok. Ta a3 jest od wody ale ja nie mam żadnego czujnika przy chłodnicy tylko czujnik w głowicy od zegara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A3 pojęcia nie mam w instrukcji pisze jako nie używana a A4 ciśnienie oleju.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A po co ci zbiornik wyrównawczy? O kontrolce w tym zbiorniku nie wspomnę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dodatkowe zabezpieczenie. Na zegar ciągle się nie patrzy bo nie wpada w oczy. A jak kontrolka się zapali to od razu ją widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chociaż jeden tu logicznie myśli. Wskaźniki zegarowe, a tym bardziej cyfrowe to kompletne nieporozumienie w ciągniku. Kierowca ma się skupiać na pracy, a nie na tym czy ciśnienie oleju wynosi 3,6 bar czy 3,7 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja planuje w swoim ruski założyć zbiorniczek wyrównawczy i tą kontrolke pod niego podłączyć jak się da oczywiście ;-)

Elektrotechnik mimo twojego logicznego myślenia z którym w sumie si zgadzam w mtz-cie jest kontrolka zaniku ciśnienia oleju a kolega chce założyć drugą podłączona do zbiornika wyrównawczego. W jaki sposób i po co?????  Pojęcia nie mam.

 

Sam manometr ciśnienia oleju przydaje sie jedynie do diagnozowania stanu technicznego silnika co robi się może raz na kilka lat. Poza tym faktem jest totalnie bezużyteczny.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce zbiorniczek wyrównawczy od wody. Żeby działał jak w samochodzie że jak ujdzie trochę płynu to się kontrolka zapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I po co? Rolę zbiornika wyrównawczego pełni górny zbiornik chłodnicy. Zbędny bajer w tym przypadku. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jeżeli ujdzie trochę płynu to tylko zegar to pokaże a ciągle się na niego patrzyć nie będę. A tak to kontrolka się zapali i od razu wiadomo że coś nie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty wyciek uzupełnij a nie kombinuj to patrzyć do chłodnicy nie będziesz musiał.  Nie wspominając o tym że jest coś takiego jak OC i to twój obowiązek tam zaglądać. 

Szkoda twojej roboty i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyciekow ale co jak pęknie guma od chłodnicy? Nie zawsze się zauważy zwłaszcza w nocy. A tak zanim woda ujdzie w chłodnicy to już kontrolka się zapali. Tak miałem kiedyś w c360 tylko szczęście że na zegar spojrzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie.... na zegar trzeba patrzyć. Jeśli wyleci płyn a silnik dobije do setki i go zgasisz to nic my nie będzie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak jest zbiorniczek z kontrolka to w chłodnicy będzie woda do pełna i zapali się światło co od razu rzuca się w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mchammer    0

Nie wiem kolego jak ty, ale ja dzisiaj kultywując 2ha na zegar spojrzałem chyba z 15 razy jak nie lepiej. Poza tym wąż nie pęka od tak sobie. Jak jest stary i skruszały to owszem, ale jeśli przed sezonem widać jego nędzny stan to powinno się wymienić. Z doświadczenia powiem tylko tyle, że - do tylnych roboczych mam kontrolkę żeby przypadkiem nie włączyć( to bardziej związane z ojcem ). Teraz doszedłem do wniosku, że tylko irytuje mnie. Moim zdaniem to założysz zbiorniczek kontrolkę trochę kabli, a przyda Ci to się jak kur.... majtki. Wiadomo sprzęt jest Twój to możesz sobie zakładać nawet big bena na dachu. Także popieram Seweryna20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JumperTomek    9

Od czego jest ta kontrolka różowa pierwsza od prawej strony ? Miga u mnie, mam 2 pdfy do mtza ale w żadnym nie ma tej kontrolki. Ma ktoś instrukcje do mtza z 94r ?

 

 

5597021100_1438692895.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JumperTomek    9

Dzięki :P

 

W każdym mtz'cie jest zawór ciepłe/zimne od nawiewu ?

 

Jak ściągnąć tą całą podsufitkę aby dostać się do silników od nawiewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podnosisz dach i masz dostęp a jeśli kiepski to po bokach są po dwie śrubki zdaje się M8, odkręcasz i podsufitka spada. Pamiętaj odłaczyć kable i przewody nagrzewnic.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gutteek
      Witam !
       
      Planuje założyć do MTZ 82 z 2008 roku radio lecz nie wiem od czego zacząć. 
      Mógłby ktoś pomóc ?
    • Przez amatorwarzyw
      Witam
       
      Czytając starą AGROmechanikę 8/2014 natknąłem się na artykuł o sprzedawanych na białorusi przez zakład w Pieskach ciągnikach MTZ. Temat interesujący a szczególnie ceny które (niestety cena na rok 2012) wynoszą za praktycznie nowy MTZ 82 około 480.000 BYR czyli jakieś 9120pln netto!? Tutaj link: http://remzavod.com/?8_3&pid=101
      Czy ktoś może badał ten temat i kupił tam ciągnik??
    • Przez Bolo77
      Witam.
      Mam mtz 82 z roku 95. Planuje zakup prasy podlaczanej pod zapalniczke. Czy  ktos z was robił sobie takie przylacze w ciagniku i moze podpowiedziec jak to ogarnac.
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj