Karol5555

John deere 3300 czy Massey Ferguson 3050?

Polecane posty

Karol5555    0

Tak jak w temacie, podejmuje osteczną decyzje między John deere 3300 czy Massey Ferguson 3050? Ciągnik ma służyć w gospodarstwie 20ha. Który będzie twardszy i nie psujący sie? I jescze jedno, ile MF 3050 posiada koni? Bo sprzedawca powiedział że 80km ale z tego co widziałem to mają po 70km. Poniżej podaje linki:

 

http://olx.pl/oferta/john-deere-3300-w-bardzo-dobrym-stanie-CID757-ID86zMb.html#3034064ab9

 

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3050-w-orginale-stan-idealny-3060-3070-3065-CID757-IDaNXJ1.html#3f4b731dd9

 

Czas zacząć w polu a maszyny brak. POMOCY!!!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Ten John deere to nic innego jak renault. Mf na pewno mniej spali bo to perkins. Ciekawe który jest droższy w serwisie. Ja posiadam case 4230, zastanawiałem się nad wyborem między nim a mf 3060, ale opinie o tych skrzyniach zniechecily mnie do wyboru mf. Jak bym miał wybierać z tych dwóch to chyba mf , ponieważ są bardziej popularne i jest lepszy dostęp części :)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

swoimi słowami to tak żółw-zając(plus między nimi to bc) a to chyba jest przerzuca się elektronicznie i to się psuje. Ja dokładnie nie wiem jak tam wygląda. Co do ciągników to powiem z ironią że sąsiad ma tego jd 3300 i mf tylko 3095(wiecej km)  Z tego co słyszałem to grzebał w oby dwóch w mf to wiem  że tylne koło gdzieś łożysko i ostatnio sprzęgło a jd też coś robił ale nie wiem co. 

 

Ja bym miał +_ 45 tys uderzałbym w belarusa na 20 ha ciągnik tani w eksploatacji i w naprawie. Może ma opinię niby psującego się ale zawsze są drobnostki poważne awarii będą rzadko się zdarzały a po za tym na uciąg jd i mf do belarusa wymiękną.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komfort mf to bajka przy tym John-ym . MF mało pali wiem bo mam 2 . A co do skrzyni , jest dobra lecz trzeba umieć nią pracować . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Posiadam mf 3050 już 6 rok, ma on 71 KM, generalnie jest to dobry ciągnik i nie podzielam opinii o skrzyniach, chodzi on z turem, z awarii to popsuł się półbieg, simering poszedł, wymieniałem tarcze od sprzęgła, ostatnio coś się dzieje z biegami, bo wrzucam bieg i on mi nie rusza, tylko taki jakby zgrzyt słychać, ale to się zdaża bardzo żadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Ja w tych pieniądzach wolałbym kupić kilku letniego Belarusa lub Pronara.

Prosty w naprawie,części są tanie,komfort będzie trochę gorszy ale na 20 ha nie ma to jakiegoś dużego znaczenia.

Starsze ciągniki sprowadzane z zachodu bardzo często mają już bardzo duże przebiegi i siadają w nich rzeczy których naprawa może kosztować po kilka tysięcy.

 

 

http://olx.pl/oferta/traktor-belarus-920-z-2007r-CID757-ID9DrVX.html#b70f7bd64a

 

http://olx.pl/oferta/pronar-1025-mtz-CID757-IDbG3Sl.html#36dcad4283

 

Kupno ponad 10 letniego zachodniego ciągnika w Polsce to jest duże ryzyko i nigdy nie wiadomo na co się trafi.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi18256    0

ten jd to renault ceres dostep do czesci jest pełny silnik jd tez mało pali a jest przy tym bardzo zwinny skrzynia renault jest nie do zajechania aby dbac o dobry olej i wymiane na czas. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Który byście wybrali?

 

http://otomoto.pl/oferta/massey-ferguson-3050-ID6yaEbW.html

 

http://olx.pl/oferta/masey-ferguson-3065-CID757-IDbjabX.html#34e360c87c

 

http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-massey-ferguson-CID757-IDbyC6d.html#a16fd39473

 

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3050-w-orginale-stan-idealny-3060-3070-3065-CID757-IDaNXJ1.html#3f4b731dd9

 

Sie pytam dlatego ponieważ wcześniej używałem Zetora 5340 i miał takie przykody że szkoda gadać... naprawa skrzyni itd. przy niby 3,500mth... Więc dlatego tak się długo zastanawiam. Stan idealny to ma rzeczywiście mf z łodzi (widzę tylko z zdjęć) ale jest problem z rejestracją ponieważ jest z holandii a tam nie ma obowiązku rejestracji ciągnika, ale powiedział że jak będzie problem to go zarejestruje u siebie i sprzeda jako rejestrowanego. (ten ostatni).

 

Pierwszy chodził 4-5 lat w Polsce, ale więcej stał niż robił (pracował w sadzie). Ma ok.6000mth. Już wymieniał przednie opony.

 

Drugi był już testowany przy pługu i chodził ładnie, przez noc był podczepiony i nic się nie opuścił, czyli trzyma.

 

Trzeci też robił 4-5 lat w Polsce, głownie przy paszowozie i opryskach.

 

I mam teraz problem, którego wybrać :( Więc będe bardzo wdzięczny za wasze opinie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ciężko coś po zdjęciach napisać, najlepiej zabrać kogoś oblatanego i oglądać na żywo.

3050 - silnik A4.236 czyli w zależności od wersji 68-72KM ( tu jest raczej 71KM)

3060 - silnik A4.248 ( 75-80KM w tym 80KM)

Ten drugi ma podobne spalanie przy większej mocy, jak dla mnie jest lepszy choć niewątpliwym plusem A4.236 jest jego popularność w PL( Ursusy 4512 i 5312)

Ja bym szukał skrzyni 16+16 ( ab na reduktorze plus 1 półbieg ). 

Tego Renaulta Ceres też bym się nie bał. Fakt że silnik JD ma większy apetyt na paliwo ale w pługu tego nie odczujesz, kwestia tylko jaki masz sprzęt i czy będzie jakiś pomocniczy ciągnik do lekkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Ciężko coś po zdjęciach napisać, najlepiej zabrać kogoś oblatanego i oglądać na żywo.

3050 - silnik A4.236 czyli w zależności od wersji 68-72KM ( tu jest raczej 71KM)

3060 - silnik A4.248 ( 75-80KM w tym 80KM)

Ten drugi ma podobne spalanie przy większej mocy, jak dla mnie jest lepszy choć niewątpliwym plusem A4.236 jest jego popularność w PL( Ursusy 4512 i 5312)

Ja bym szukał skrzyni 16+16 ( ab na reduktorze plus 1 półbieg ).

Tego Renaulta Ceres też bym się nie bał. Fakt że silnik JD ma większy apetyt na paliwo ale w pługu tego nie odczujesz, kwestia tylko jaki masz sprzęt i czy będzie jakiś pomocniczy ciągnik do lekkich prac.

 

Właśnie ze 3050 ma 80 km bo ma ok 60 kw. Co dla mnie też jest to dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Chyba że ma turbo, w o wątpię.

Szczera rada.wez kogos kto chociaz ma jako takie pojecie ociagnikach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

a one maja podpincie zeby hamulce do przyczepy podpiac bo nie widze na zdjeciach ?

Mają hydrauliczne hamulce, nie na powietrze jak np. zetor 5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj