majes

naprawa szybkozlacza hydraulicznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majes    5

Mam szybkozłącza jak na rysunku.

2 szt nie mogę w ogóle ruszyć, wcisnąć. 2 szt udało mi się na sile młotkiem rozruszać. Macie jakis sposob na nie?

Inne z kolei przy wkladaniu wtyczki strzyka olejem na końcu gniazda tam gdzie jest nakretka do jego przykrecenia do rozdzielacza (na zdj w miejscu tego czerwonego plastiku, u mnie tego nie ma), da sie to jakos rozebrac i naprawic?

 

post-13082-0-20581300-1442065475.jpg

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

kupic nowe i spokoj bo jak zaczniesz kombinowac to i tak będzie cieklo a ten czerwony plastik to tylko oznaczenie gniazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

kup sobie nowe koszt ok 40zł ,ostatnio rozbierałem to u szwagra i okazało sie że jest wyrobiona obudowa i nic sie nie dało zrobić, ewentualnie zgaś traktor i wyluzuj hudraulikę i spróbuj wtedy wcisnąć


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Te gniazdo kosztuje 250zł. próbowałem na wszelkie sposoby, no nic pozostaje tylko kupić nowe.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Drogie bo to szybkozłącze suchoodcinające. 

Kup zwykłe a na straconym oleju przy odpinaniu nie stracisz nawet 10 procent tego co kosztuje samo szybkozłącze suchoodcinające. 

A jeśli już uznasz to za stratę załóż łapacz oleju. 

Zwykłe kosztuje najtańsze około 25 zeta. Do tego kilka sztuk oringów w cenie groszowej i po kłopocie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@majes

Można wkręcić w imadło i kluczem do rur (żabą) rozkręcić, trzeba bardzo uważać żeby nie uszkodzić. Rozkręcałem tak 2 gniazda i wymieniałem oringi ale tam chyba są nietypowe oringi bo nie uszczelniło się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Te sa bardzo wygodne w podpinaniu nie chcialbym ich zmieniac na zwykle. To jedno cieknace i tak musze wymienic wiec sprobuje je rozebrac tak jak radzisz.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@seweryn jesteś w błędzie, jest to zwykłe gniazdo samozatrzaskowe stosowane w wielu zach. ciągnikach i nie kosztuje niestety 25zł. Temat był już kiedyś przerabiany. Suchoodcinające mają inne (płaskie) końcówki i są jeszcze droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie napisałem że to kosztuje 25 zł. tylko zwykłe najprostsze. 

Tak masz rację to nie jest suchoodcinające. Zwykłe gniazdo jakie jest stosowane w rolnictwie tyle że drogie jak diabli. 

http://rolmetplus.pl/544-szybkozlacze-hydrauliczne-plaskie-iso-10-g-3-8-gniazdo-.html

Osobiście jeśli nie udało bym się go uruchomić nie certolił bym się tylko kupił tańszy odpowiednik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie naprawisz tego kolego u siebie w aresie 4 gniazda miałem walnięte kupiłem uszczelnienia bawiłem się w rozkręcanie, cudowanie kupa nerwów i zero efektów na razie mam wstawione polski szajs hydraulika podłączona a cieknie troche. Gniazdo takie jak ze zdjęcia widziałem w sklepie po 200 zł może na necie będzie taniej tak czy siak prawie 800 zł nie moje ale kupie bo to co polaki robią to żal pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cholerka zabij mnie teraz xD nie pamiętam już ale postaram się sprawdzić to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie naprawisz tego kolego u siebie w aresie 4 gniazda miałem walnięte kupiłem uszczelnienia bawiłem się w rozkręcanie, cudowanie kupa nerwów i zero efektów na razie mam wstawione polski szajs hydraulika podłączona a cieknie troche. Gniazdo takie jak ze zdjęcia widziałem w sklepie po 200 zł może na necie będzie taniej tak czy siak prawie 800 zł nie moje ale kupie bo to co polaki robią to żal pisać...

 

A mi w MF udało się uszczelnić 3 gniazda i działają jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli uszczelniacze tego szybkozłącza są standardowe to można kupić zestaw naprawczy oring i pierścień. 

Gorzej jeśli cieknie na grzybku w niektórych uszczelka jest zagnieciona i nie ma możliwości jej wymiany.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam odświeżę temat, czy mógłby ktoś podać numer katalogowy albo rozmiar o-ringa i plastikowego pierścienia oporowego do gniazda szybkozłącza ciągnikowego w MF 3080 chodzi mi o szybkozłącze z przesuwnym pierścieniem blokującym. W ciągniku mam dwie pary wyjść hydr. jedna jest normalnie wciskana a druga z przesuwnym pierścieniem blokującym i okazuje się że są w nich różne uszczelnienia.

W tych wciskanych bez pierścienia blokującego jest tylko o-ring 20,3x2,62, te udało mi się dokupić a tych drugich nie mogę namierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Orientuje się ktoś może z jakiego materiału wykonane są oringi w zachodnich gniazdach push pull? Chodzi o oring po rozkręceniu i rozpolowieniu gniazda na 2 części. Ma on wymiary około 17x2mm. Oring jest zdecydowanie twardszy od standardowych oringów, które sprzedają w sklepach hydraulicznych. Po wymianie oringu na zwykły gniazdo niestety cieknie nadal :/

Edytowano przez zyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Podany oring jest chyba od uszczelniania gniazda "przy wylocie". Mi chodzi o oring, który znajduje się mniej więcej w połowie gniazda po jego rozkręceniu na pół. Wymiary przybliżone znam, ale nie wiem gdzie kupić taki aby nie był za miekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

Witam

 

Chciałem odswierzyc  kotleta. Mam JD6910 , gniazda są tak wyrobione że wyskakują węże nawet jak zimniejsze przepływ na maksa . W specyfikacji i z wyglądu stwierdzam że mam założone gniazda "Deluxe" których juz nie produkują ,  i teraz pytanie czy można założyć zwykłe standardowe  czy to nie podejdzie...zwykłe Standard kosztuje około 160pln ....oryginalny zamiennik tego Deluxe około 400pln  , muszę wymienić 4 gniazda a wiec koszt spory .....diler twierdzi ze nie da rady tego zamienić , ale może ktoś z was ma takie doświadczenia  i coś poradzi.....

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj