Skocz do zawartości
agrolublin

Siew pszenicy ozimej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    71

Tydzień temu w niedziele w sucha ziemie (nie padało od początku września praktycznie) zasiana pszenica Sailor 195kg/ha. Od poniedziaku po siewie spadło ok 25 litrów wody na m2 i dzisiaj sprawdzałem nasiona ładnie kiełkują  także jeszcze kilka dni ciepła i będzie na wierzchu :).

agrolublin    29

Po pierwsze zobacz czy pszenica ma kielki ewentualnie mozna dosiać bo mój sąsiad ma siać pszenicę a jeszcze buraki stoją.

Wiadomość z agroFakt.pl

waldek25    3

ja też jeszcze będe siał po burakch w tamtym roku siałem 20 listopada plon 6,5 tony sądze żę warto w tak póżnym terminie siać pond 200 kg bo po zimie tylko wyszpilkowała i ciężko jest dokrzewić ale sądze żę ozime lepiej plonuje niż bym miał siać jęczmień albo pszenice jarą

marian2011    111

Kto z was zasila glebę przed siewem azotem ,dowiedziałem się od znajomych że już to stosują kilka lat, ja daję  tylko fosfor potas i niekiedy jak lubofoskę to ma coś 2czy 4 procent azotu ,oni stosują ok 100 kg saletry ,czy jest sens dawać na jesień taką dawkę azotu plusy i minusy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Mikando
      Witam,
      w całej okolicy na polach z oziminami duża część zbóż zżółkła w nieregularnych placach i wygląda jak nienawożona. Wstawiam zdjęcia pszenicy Hondia z najgorzej wyglądającego kawałka. Podkreślam, że problem nie występuje tylko w moich uprawach ale w całej okolicy. Pierwszy raz widzę takie coś. Klasa ziemi to głównie 4a, miejscami 3b. Wiosna tego roku jest bardzo mokra. Co może być przyczyną tych przeżółknięć ?

• Przez agrofoto

Cześć,

Pod tym tematem możecie publikować wszystko co jest związane z pracami przygotowującymi do sezonu lato 2017.

Możecie publikować informacje na temat przygotowania maszyn, zdjęcia z pola, sianokosy itp.

Wszytko to, co jest związane z tematem.

• Przez Traceur
      Witam wszystkich forumowiczów chciałbym się dowiedzieć wszyskiego o uprawie pokrzywy zwyczajnej. Chodzi mi o to jak to siać, czym zbierać, jak oddzielić listki od reszty czy jest do tego jakaś maszyna, czy można to pryskać a jak tak to czym, czy jest to opłacalne na 4 hektarach i czy wiąże się z dużym nakładem pracy i jakie są koszty początkowe przy zakładaniu takiej plantacji?? Chce się dowiedzieć wszyskiego o tej uprawie żeby się nie władować w coś z czego nie ma żadnego zarobku. Mam nadzieję da się zrozumieć o co mi chodzi. Ale widzę że jest tu dużo kumatych ludzi z bardzo dużą wiedzą także dacie radę mam nadzieję. jak jakieś pytania jeszcze przyjdą mi do głowy to napisze. Pozdrawiam wszystkich.
    • Przez maciekmgg
      Witam ,czy jest jakaś szansa na zwalczenie miotły zbożowej w tym okresie? Niestety pierwszy oprysk nie zadziałał bo 3 h po okropieniu zaczął padać deszcz,stosowałem Lancet Plus.Pozdrawiam