agrolublin

Siew pszenicy ozimej 2015

Polecane posty

Mikruss    536

Tydzień temu w niedziele w sucha ziemie (nie padało od początku września praktycznie) zasiana pszenica Sailor 195kg/ha. Od poniedziaku po siewie spadło ok 25 litrów wody na m2 i dzisiaj sprawdzałem nasiona ładnie kiełkują  także jeszcze kilka dni ciepła i będzie na wierzchu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Po pierwsze zobacz czy pszenica ma kielki ewentualnie mozna dosiać bo mój sąsiad ma siać pszenicę a jeszcze buraki stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja też jeszcze będe siał po burakch w tamtym roku siałem 20 listopada plon 6,5 tony sądze żę warto w tak póżnym terminie siać pond 200 kg bo po zimie tylko wyszpilkowała i ciężko jest dokrzewić ale sądze żę ozime lepiej plonuje niż bym miał siać jęczmień albo pszenice jarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kto z was zasila glebę przed siewem azotem ,dowiedziałem się od znajomych że już to stosują kilka lat, ja daję  tylko fosfor potas i niekiedy jak lubofoskę to ma coś 2czy 4 procent azotu ,oni stosują ok 100 kg saletry ,czy jest sens dawać na jesień taką dawkę azotu plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez kowalienko1
      Jest 13 maja pole po wieloletnim ugorze Zaorane, glebogryzarka, brony, włókna.. Docelowo ma być tam łąka ( pastwiska) . Co robić dalej jest susza.. czekać na zielsko i opryskac Raundapem. Posiac, owies, łubin.? Podpowiedźcie
    • Przez jelcynwza
      Witam wszystkich forumowiczów!!!
      Jestem tu nowy a więc proszę o wyrozumiałość 😁
      Panowie i Panie mam dwa pytania! A mianowicie planuje zasianie 5h mieszanka traw , aczkolwiek nie posiadam do tego zadania odpowiedniego siewnika ,więc był bym szczęśliwy gdybym uzyskał informacje jak ustawić siewnik nawozów typu Bąk i ile nawozu dawać na 10kg mieszanki trawy???! No chyba że nawoz to lipa i lepszy będzie piach!! Pozdrawiam!!!
    • Przez M4T35Z
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu do uprawy pasowej producenta Czajkoswki i chciałbym poznać wasze opinie na temat agregatów tego producenta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj