agrolublin

Siew pszenicy ozimej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrolublin    29

Witam.Jak u was wygląda sytuacja z siewami pszenicy ozimej.Siał już ktoś.Czy jest u was sucho czy w sam raz i tak jak ja czekacie na termin.Piszcie,komentujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek2030    46

Witam też jestem z Lubelskiego i Wsiałem 2 ha pszenicy jeszcze będę siał ale chciałem trochę wspiąć póki wilgoć jest jak narazie jest przyzwoicie ze stanem wilgoci w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

nic nie siane, nawet nie da sie zaorać, przechodzą opady ale tak jak ksiądz kropidłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Nic nie siane. Nawet podorywki nie zrobione. Chłopy zajmują się pierdołami, grządkami i ogólnymi porządkami. Pola stoją nietknięte. Kto zrobił podorywkę nie zyskał nic.

Jeżeli nie uda mi się posiać bez podorywki, w orkę razówkę do 15 października, to odpuszczę pszenicę ozimą w tym roku zupełnie.  Będę celował w siew jarej.

Tymczasem wszystkie znaki na ziemi i w mediach elektronicznych wskazują, że nadchodzący tydzień będzie z poprawą pogody. Czyli nadal sucho i znowu gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

U mnie na warmii już prawie zaorane pod zasiewy. W tygodniu wieloskładnik wysypać i można siać :) narazie zasiałem 1,2 ha pszenżyta by wypróbować agregat :) no i deszcz by się przydał, bo niby padało a kurzy się jak nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No i teraz dopiero ruszy uprawa pod pszenicę troche termin bedzie przeciągnięty ale coż.Jedziemy z obornikiem od poniedziałku narazie ładnie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Dziś w nocy popadało, na początku tego tygodnia zaorane pod siew, dziś myślę wysiać nawóz a w przyszłym tygodniu siać albo nawóz pójdzie bezpośrednio przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Też jestem z lubelskiego pow. biłgorajskim pług wyskakuje z ziemi, próba orania po kilku godzinnym deszczu
Mam zamiar posiać 3ha pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Woj. łódzkie.
Zaorane w zeszłym tygodniu pod pszenżyto, w tym tygodniu orałem pod pszenicę po kartoflisku.

Siać zamierzamy w tym tygodniu po połowie, a jeśli nie to od początku przyszłego tygodnia (od 28.09.2015r.).
Nie ma co się spieszyć ze sianiem, jesień ma być długo i ciepła a zimy ma nie być, ale ile w tym prawdy to nikt nie wie. Ale jeśli sprawdziło by się, to opóźnione siewy nie wpłyną na plony.
Prognozy mówią, że ma teraz padać, oby.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

W poniedzialek posialem 1.5ha pszenzyta dzisiaj bylem zobaczyc i juz wschodzi.W czwartek zaczelem siac pszenice posialem juz 6ha teraz popadalo to ladnie powinno pow .schodzic.Zobaczymy co z tego wyjdzie nie raz tak bylo ze sie posialo a potem nie padalo dlugo i te wschody to gdzie sie ujezdzily poprzeczniaki nie wygladalo to za ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie pszenica zasiana, jutro zacznę siać pszenżyto. Wszystko zależy od przedplonu, po zbożach jest w miarę ok, jako taka struktura i trochę wilgoci, po trawach i kukurydzy dosłownie pył no ale zaryzykuję, u nas kto siał jarą to zebrał może 50% plonu ozimej, wiosenne uprawki przesuszyły glebę i po zawodach

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

I jak z siewami?
My jednak zaczynamy siać chyba w piątek, od środy do soboty ma niby padać oby.

Jeszcze mam do Was takie pytanie.
Wolelibyście zasiać kilka dni przed deszczem zboże aby popadało jak będzie już w glebie.
Czy wolelibyście zaczekać do opadów deszczu i w trakcie siać?

Mi wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest sianie "w trakcie opadów", ponieważ gleba przed opadami nie zostanie ubita siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ja sieje z początkiem pażdziernika.Dopiero zaorałem 1 kawałek pod pszenice, w sobote zakończę orki a po niedzieli zasieje.Będzie na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak będzie z pogodą podobnie jak zeszłej jesieni i zimy robisz bardzo dobrze, zboże nie będzie mocno wyrośnięte i ominą choroby grzybowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie powiedzcie,ile siejecie pszenicy na 1ha? Ojciec kiedyś wysiewał ze 450kg/ha konnym siewnikiem,ale to za gęsto!
Teraz niektórzy piszą,że wysiewają nawet 180kg/ha,ale dają wiosną oprysk na dokrzewianie. Ja tam nie mam zamiaru od tego opryskiwać,ale ile ustawić,żeby było dobrze.
W tym roku mam pszenice Ostroge z tych ościstych oraz Agila.
Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

450 kg a zbierał 3 tony pewnie :) Zaleca się wysiew ok 180-200 kg ostrogi na hektar, jak masz kilka lat po centrali i będziesz później siał to zwiększ do 230-250kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja zawsze sieje od 180 do 210 zależy od odmiany.W tym roku stawiam na pewno na kws magic albo arkadie ale zobaczymy jaką może jeszcze wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Wczoraj posiana pszenica kws Dakota 280 r/m2  125kg/ha zobaczymy jak to będzie wyglądać warunki sprzyjają , stanowisko po rzepaku i soji ziemia llla/lllb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Masz rację paweł885,że wychodzi przy takim siewie 3 tony gęstym...
No,ale siejecie 180-200kg/ha i dajecie na dokrzewianie wiosną?
Ja mam ziemie 3 i 4 klase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Przy dobrym siewniku i  uprawie można siać pomiędzy 250-350 ziaren kiełkujących /m2.. Zakładając mtz - 45g i zk.90% masz 125 do 175 kg/ha. Po zimie mając obsadę 200-250 szt/m2 możesz spokojnie liczyć na 500-600 kłosów a to może spokojnie dać 8t. Ja sieję pszenicę po soi 150 - 160kg przy mtz 45-50g.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

W tym roku stawiam na kws magic i dakote.Zrezygnowałem z arkadii bo za mało plonowała w tym roku.Koło końca tygodnia siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Przy dobrym siewniku i  uprawie można siać pomiędzy 250-350 ziaren kiełkujących /m2.. Zakładając mtz - 45g i zk.90% masz 125 do 175 kg/ha. Po zimie mając obsadę 200-250 szt/m2 możesz spokojnie liczyć na 500-600 kłosów a to może spokojnie dać 8t. Ja sieję pszenicę po soi 150 - 160kg przy mtz 45-50g.

450 klosów moze dac 10 ton :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez kowalienko1
      Jest 13 maja pole po wieloletnim ugorze Zaorane, glebogryzarka, brony, włókna.. Docelowo ma być tam łąka ( pastwiska) . Co robić dalej jest susza.. czekać na zielsko i opryskac Raundapem. Posiac, owies, łubin.? Podpowiedźcie
    • Przez jelcynwza
      Witam wszystkich forumowiczów!!!
      Jestem tu nowy a więc proszę o wyrozumiałość 😁
      Panowie i Panie mam dwa pytania! A mianowicie planuje zasianie 5h mieszanka traw , aczkolwiek nie posiadam do tego zadania odpowiedniego siewnika ,więc był bym szczęśliwy gdybym uzyskał informacje jak ustawić siewnik nawozów typu Bąk i ile nawozu dawać na 10kg mieszanki trawy???! No chyba że nawoz to lipa i lepszy będzie piach!! Pozdrawiam!!!
    • Przez M4T35Z
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu do uprawy pasowej producenta Czajkoswki i chciałbym poznać wasze opinie na temat agregatów tego producenta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj