tomrolnik

poszukiwany ciągnik z bezstopniową skrzynią ok 115 km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomrolnik    113

tak jak w temacie poszukuje ciągnika używanego aby zmianę biegów można było wykonywać bez sprzęgła ale nie wiem czy coś znajdę ponieważ fundusz jaki mogę przeznaczyć to max 110 k przy mocy ok 115 km . liczne na waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za taką kasę bez problemu znajdziesz. Np. JD, będą i 4 cylindrowe i 6, wszystkie z przełączaniem pod obciążeniem.

 

Ale nie można było znaleźć podobnego tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

orientuje się ktoś czy nh tm 115 posiada taką skrzynię? temat znaleźć na aplikacji w iPhone to granicy z cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja w tym roku kupiłem fendt favorita 514c i jestem zadowolony kultura pracy i komfortem, jd to nie to samo nie ten komfort, sam się przejedz wypróbuj wszystko w pracy to sam ocenisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przede wszystkim czy pod obciążeniem czy bezstopniowo mają się biegi przełączać. Bo to wielka różnica. Jeśli chodzi o bezstopniówkę to tylko fendt serii 400 z początku lat 2000 za tą kasę się znajdzie. Inne firmy skrzynie bezstopniowe zaczęły montować znacznie później a więc roczniki będą młodsze i kasy za mało.

Z biegami pod obciążeniem coś kupisz. I tutaj wybór jest spory do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

radził bym przy zakupie używanego ciągnika zostawić trochę kasy na naprawy bo nie oszukujmy się mało kto sprzedaje ciągniki do których nie trzeba nic dokładać tylko dalej śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Najpierw polecam się podszkolic~ powerschift, cvt,semi powerschift etc. Bojak biegi mogą być zmieniane bezstopniowo ?


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

orientuje się ktoś czy nh tm 115 posiada taką skrzynię? temat znaleźć na aplikacji w iPhone to granicy z cudem

New Holland serii M już posiada taką skrzynie zmiany biegów bez sprzęgła sam mam m135 i to praktycznie to samo co Tm. A takiego spokojnie za 55-60k można dostać. Koledze chodziło pewnie o pół automat Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

czyli na jakiej zasadzie odbywa się zmiana biegów w tym nh? bo np w fendzie 818 biegi trzeba ze sprzęgłem a polbiegi normalnie bez sprzęgła no i ma rewers po sprzegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

W nh masz 18x6 3 zakresy ABC. Rewers wrzucasz ze sprzęgłem tylko a biegi wrzucasz tylko poprzez wciskanie przycisku na joysticku. Dodatkowo biegi na zakresie C są w automacie od c1 do c6 można ustawić tak by same przeskakiwaly od 1 do 6 bardzo przydatne w transporcie. Tutaj nie ma pół biegów akurat w tej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

takie skrzynie o jakie mi chodzi siedzą np w jd 8100 i 4755 masz zakres od 1 do x i przezycasz bez sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

W nh masz zakresy ale wszystkie biegi i zakresy są bez użycia sprzęgła tylko rewers idzie ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

case cvx 120 na bezstopniowej skrzyni za te ok 110 pewnie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

takie biegi to są np w większych kubotach, w New holland to się nazywa electro command, a w jd przekladnia e23. są to skrzynie stopniowe a ponoć bardziej wydajne od bezstopniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

takie skrzynie o jakie mi chodzi siedzą np w jd 8100 i 4755 masz zakres od 1 do x i przezycasz bez sprzęgła

 

To jest skrzynia powershift, więc takiej szukaj, masz ileś tam biegów zmienianych pod obciążeniem bez użycia sprzęgła w nodze :D

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

 Wariator (ang. CVT, Continously Variable Transmission) – bezstopniowa skrzynia biegów, w której o aktualnym przełożeniu decydują stożkowe koła współpracujące z paskiem lub łańcuchem.

W Fendtach mamy dwie pompy hydrauliczne. Nie porównujcie ego do powershift bo to nie to samo nawet w 10%. Bezstopniówka działa tak że pod obciążeniem możemy zejść o 0.1km/h bez obniżana obrotów czyli ciągnik pracuję na 100% mocy. W Fendtach jest to fajnie rozwiązane bo jest TMS a bez niego nie wiedzę zbytnio jazdy taką skrzynią, choć może dlatego że nigdy go nie wyłączyłem. Nie zrozumiecie co to za system dopóki nie wypróbujecie go w praktyce wiec nie będę się rozpisywał na dwie strony.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Tylko ciągnik z taką skrzynią pewnie trudniej znaleźć bo rocznik wyższy to i te 110 k może nie wystarczyć. Ja w swoim Renault Ares mam powershift. 4 biegi i na każdym 4 półbiegi, do tego rewers elektrohydrauliczny, więc bez używania sprzęgła można zmieniać kierunek jazdy przy niskich prędkościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak jak ktoś wyżej pisał podszkolcie się co to bezstopniówka co to powerschift i semi powerschift. Bo niektórzy niezłe bajki piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tylko ciągnik z taką skrzynią pewnie trudniej znaleźć bo rocznik wyższy to i te 110 k może nie wystarczyć. Ja w swoim Renault Ares mam powershift. 4 biegi i na każdym 4 półbiegi, do tego rewers elektrohydrauliczny, więc bez używania sprzęgła można zmieniać kierunek jazdy przy niskich prędkościach.

 

to akurat jest semi powershift a nie powershift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

semi powershift to skrzynia w której masz np 4 biegi zmieniane mechanicznie i 4 pod obciążeniem ( bez sprzęgła) a powershift to taka w której masz wszystkie biegi zmieniane bez sprzęgło pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Najlepiej mi sie jezdzilo Clasem w ktorym dzwignia biegow to gaz reczny  .W dzwigni z boku dwa przyciski + i - czyli 6 polbiegow z przodu dzwigni przycisk glownych biegow (4 przelozenia) a nizej przycisk sprzegla cos pieknego i poprostu poezja..Wszystko robisz jedna reka a jak Ci sie niechce przelanczasz na automat i tylko gaz dusisz rewers we wszystkich zachodnich sprzetach uzywa sie bez sprzegla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133

O takim ciagniku wspomnialem wczesniej... Jest to bardzo dobra sprawa. Przykladowo jadac na C5 i zmieniamy jedna partie biegow w gore skrzynia sama dopasowuje na jaki bieg wskoczy... np na D4 w zaleznosci od predkosci.... w dól dziala tak samo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj