News
Apiszon

Olej hydrauliczny dostaje się do skrzyni biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Apiszon    0

Witam.

jak w temacie - najpierw pojawiły się problemy z podnoszeniem w monobloku;

po wymianie filtra i oleju niby było ok ale po dwóch dniach pracy cały olej z hydrauliki znalazł się w skrzyni przekładniowej;

czy to wina pompy czy też monoblok ma jakieś połączenie ze skrzynką przekładniową i tam przecieka?

ciągnik to oczywiście belarus 920

Edytowano przez Apiszon

seweryn20    799

No właśnie. Sam podnośnik nie ma żadnego połączenia ze skrzynią biegów.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Apiszon    0

Podobnie myślałem ponieważ podnośnik jest tylko przykręcony z tyłu natomiast pompa dostaje napęd poprzez koła zębate ze skrzyni biegów.  Tak wynika z rysunków, które przejrzałem.

Czy jest sens ją naprawiać?

Koszt jest stosunkowo niewielki i powiem szczerze że nie chce mi się dwa razy podchodzić do tego tematu więc chyba najlepiej ją wymienić

cena nowej to koszt ok  300 zł a nie mam zamiaru ponownie tracić pieniędzy na olej przekładniowy 40 litrów i 25 litrów hydraulicznego.

Dziękuję za pomoc.

Mam natomiast pytanko - czy da się wyczyścić jakoś ten rozdzielacz w monobloku we własnym zakresie?

chodzi mi oto czy to rozkręcać i czy to się nie rozleci przy rozkręcaniu jak np. orbitrol?

Wcześniej już pojawiały się problemy z podnoszeniem i nie sądzę żeby wszystkie były spowodowane pompą... Chyba że się mylę?

zbyszekbrzuze    240

Kolego, a co ci przeszkadza w tych olejach . W skrzyni może być zmieszany nic jej nie będzie ;) Jedynie w hydraulice warto zmienić po takiej akcji.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

seweryn20    799

W cieknącej hydraulice olej się  z innym nie miesza. Jeśli jest ok wystarczy dolewka.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Rolnik995    7

Panowie mam ten sam problem założyłem nową pompę i taki cyrk przelewa sie do skrzyni biegów można coś z tym zrobić oczywiście założyłem nową uszczelkę 

zbyszekbrzuze    240

Pompa do reklamacji, albo wsadziłeś pompę lewą zamiast prawej.

KPK Kumurun Team

Rolnik995    7

masakra szrota sprzedali czyli nie da sie tego jakoś uszczelnić ? a dodam jeszcze że kolanko i to coś z drugiej strony przerobiłem żeby pasowało do pompy 50 L 

tomekmtz    22

Teraz nie wiadomo czy coś da jego wymiana bo może znów wywalić nowy uszczelniacz i nadal będzie lała do skrzyni. Ja bym ją oddał na gwarancje 

zbyszekbrzuze    240

Pompa hydrauliczna musi być PRAWA, inaczej zaraz wygnie uszczelniacz na drugą stronę...

KPK Kumurun Team

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez BeniaminGrodek
      witam powoli  do przodu z turem do Mtz   jakie macie szerokosci  widel  w mtz??

• Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
    • Przez Matti
      Witam!  Sprawa dotyczy Pronara, ale pisze w dziale Belarus, bo może tutejsi  użytkownicy będą posiadali większą wiedzę. Mam Pronara 82SA z wałkiem WOM na szeroką i wąską taśmę (nr kat 1221-4202010) załączany elektrohydraulicznie. Ma ktoś może wiedzę czy możliwa jest jego wymiana na wałek nowego typ, czyli tarczowy (nr kat 1025-4202010). Z moja analizy katalogów części zmiennych wynika, że tak, ale boję się kupić części w ciemno. Czy w tym nowym typie est jeszcze jakaś regulacja, czy wystarczy podłączyć 2 węże od elektrozaworu do korpusu i będzie działać? Na koniec może najważniejsze pytanie do użytkowników MTZ-ów z wałkiem tarczowym: czy ten wałek jest trwały i niezawodny? 
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .

Pozdrawiam
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.