Skocz do zawartości
Apiszon

Olej hydrauliczny dostaje się do skrzyni biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Apiszon    0

Witam.

jak w temacie - najpierw pojawiły się problemy z podnoszeniem w monobloku;

po wymianie filtra i oleju niby było ok ale po dwóch dniach pracy cały olej z hydrauliki znalazł się w skrzyni przekładniowej;

czy to wina pompy czy też monoblok ma jakieś połączenie ze skrzynką przekładniową i tam przecieka?

ciągnik to oczywiście belarus 920

Edytowano przez Apiszon

Wiadomość z agroFakt.pl

Apiszon    0

Podobnie myślałem ponieważ podnośnik jest tylko przykręcony z tyłu natomiast pompa dostaje napęd poprzez koła zębate ze skrzyni biegów.  Tak wynika z rysunków, które przejrzałem.

Czy jest sens ją naprawiać?

Koszt jest stosunkowo niewielki i powiem szczerze że nie chce mi się dwa razy podchodzić do tego tematu więc chyba najlepiej ją wymienić

cena nowej to koszt ok  300 zł a nie mam zamiaru ponownie tracić pieniędzy na olej przekładniowy 40 litrów i 25 litrów hydraulicznego.

Dziękuję za pomoc.

Mam natomiast pytanko - czy da się wyczyścić jakoś ten rozdzielacz w monobloku we własnym zakresie?

chodzi mi oto czy to rozkręcać i czy to się nie rozleci przy rozkręcaniu jak np. orbitrol?

Wcześniej już pojawiały się problemy z podnoszeniem i nie sądzę żeby wszystkie były spowodowane pompą... Chyba że się mylę?

zbyszekbrzuze    110

Kolego, a co ci przeszkadza w tych olejach . W skrzyni może być zmieszany nic jej nie będzie ;) Jedynie w hydraulice warto zmienić po takiej akcji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się