Mechamaniak

Zetor 33xx- przełożenia tylnego mostu i zwolnic.

Polecane posty

Mechamaniak    1

Witam. Czy ktoś orientuje się jakie przełożenie ma tylny most i zwolnice w/w traktora? Czy ma ktoś może fotki z rozbierania tego ciągnika, gdzie wyraźnie widać skrzynię biegów, tylny most??

sebe1033    112

a co kombinujesz zwiększyć prędkość najprosciej to wymianą tylnych kół , zresztą tak tylko chyba fabryka to przewiduje

A ten model jest dość prosty pochodny od 7211 (a ten od 4011 więc podobny i do 360 )

Mechamaniak    1

Właśnie kombinuję zwiększyć prędkość dla c-360, a wyczytałem, że zetory 33xx, 43xx idą do 35 km/h i chyba są na kołach 28"

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    112

http://konedata.net/Traktorit/Zetor3320.htm

popatrz na tej stronie większe koła i wtedy szybciej leci w instrukcii od 7211 mam prędkości to dla 5211 przy 14,9-28 jest 25 km/h

a dla 7711 przy 16,9-30 jest 30 km/h

albo spytaj użytkownika marcin974 on miał zdajsie 360 ze zwolnicami od 355 i szla coś koło 30-35 km/h

Edytowano przez sebe1033

romek6340    203

6340 na kołach 16,9-30 leci 30 km/h. Resztę w instrukcji musiał bym posprawdzać. Możliwe, że były wersje z szybką skrzynią ale nie kojarzę nic takiego.

DarekD    61

z tego co ja sie orienuję to w zetorach tej serii  dla ziększenia prędkości do 30 km/h stosowano  inne wałki i koła zębate w zwolnicach i nic więcej w skrzyni czy moście nie zmnieniano -mam tak w katlogu części  .

Były też modele z tzw podwyższonym ,wstecznym biegiem i wtedy 2-ka była w miejscu 3 -ki i na odwrót

Podejrzewam też ,że wymiana wałków i kół zębatych w zwolnicach to dość droga zabawa  bo zamienników chyba jeszcze  nie ma ?

Edytowano przez DarekD

nowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bazar
      Słyszałem, że aby wymienić orbitrol w Zetorze 7711 trzeba ściągać kabinę. Czy to prawda? Dodam, że jest straszny luz w kierownicy w ciągniku
    • Przez Belaruss820
      Jaki rozmiar kół mogę założyć na felgi w zetorze 9540. Dodam że jest to stary typ felg z przodu te czarne. Teraz mam z przodu 12,4/11r24 a z tylu 16,9 r38. Czy mogę na te felgi założyć sersze opony?jeżeli tak to.jakie najszersze?z tylu 18,4r38 a na przód wtedy jakie?aby się zgrywało wszystko?
    • Przez canabis
      Witam, nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zakładam nowy. Potrzebuje opinii o w/w zetorkach ponieważ noszę się z zamiarem kupna. Jak jest z trwałością tych maszyn i ogólnie z pracą nimi. Czy jest w ogóle sens pchać się teraz w te ciągniki bo cena nie jest mała, komfort nie powala no i DPF i SCR?
    • Przez lukaszeekk24
      Witam mam pytanie odnosnie zetora 10540. W jaki sposób mozna zmienic promien skretu. Problem polega na tym ze przy skręcie w lewo protektor opony delikatnie trze o przedni wał napędowy. Z góry dziękuje.
    • Przez zetorowy
      Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 7340 i mam kilka pytań co do tego ciągnika-ewentualnie pochodnych. Po pierwsze mam zamontowane stabilizatory boczne z profila kwadratowego a nie śruby rzymskie. Po zabezpieczeniu sworzniem stabilizatory i tak mają luz- maszyna delikatnie pracuje na boki, i tu moje pytanie czy tak ma być czy maszyna powinna być zawieszona na sztywno? A Wy drodzy koledzy jak zawieszacie swoje maszyny do transportu i pracy w polu? Zawsze mają luz czy są skręcone na sztywno ( pomijam oczywiście pług ),
      Drugie pytanie dotyczy podnośnika, a mianowicie o czas podnoszenia ( 2 siłowniki wspomagające). Jak długo wasze zetory podnoszą? U mnie wydaje mi się, że zbyt długo podnosi. Czy może być coś nie tak, czy po prostu ten typ tak ma?

Sory, że tyle pytań, może i głupich, ale zaczynam dopiero przygodę z rolnictwem, zetorami i wszystkim co z tym związane. 
      Pozdrawiam!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.