siwy2934

IMT 579

Polecane posty

siwy2934    0

Panie i Panowie. Chciałbym uzyskać informacje na temat ciągnika IMT 579, a dokładnie coś więcej niż można znaleźć w internecie czyli chciałbym usłyszeć zdanie osoby która owy ciągnik użytkuje bądź użytkowała. Głównie rozchodzi się o dostęp do części zamiennych ze względu że to wydaje się największym problemem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dość awaryjne. Niektóre części ciężko dostać. Znajomy miał i się pozbył


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25

Cześć części niektóre pasują od Ursusa 4514. Cylinderkow hamulcowych nie można dostać. łożysko do docisku sprzęgła pasuje po lekkim roztoczeniu od zetora.Ciagnik jest mocny i oszczędny w paliwie.Jedynm jego minusem jest skrzynia biegów i to wycie u mnie na wstecznym polowym tak było. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2934    0

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Z jakimi maszynami i na jakich klasach ziem pracowały u was takie ciągniki jeśli wogóli takie posiadaliście. Pozdrawiam. nastawiam się do kupna takiego ciagnika, gdyż kosztuje dużo mniej niż zetor 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie bierz tego to jest tragedia, części nie ma  gdzie dostać, niby części od MF ale  prawie nic  z niego nie dopasujesz. Dlatego taka cena, nikt tego nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kosztuje  duzo mniej  niż  np   zetor , ale  jak  będziesz  tracił  czas  i  nerwy na  szukanie  części , to  raczej  nie będziesz już  taki  szczęśliwy  że  tanio kupiłeś ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2934    0

Panowie czym potwierdzacie swoje argumenty o "badziewiu", mało popularne nie znaczy badziewie. jeśli poiwecie mi że mój sąsiad miał i mówił żę to g.... to dla mnie to żaden argument znam ludzi, którzy ciągle grzebią przy ciągnikach powszechnie uważanych za bezawaryjne.

Chciałbym uzyskać więcej informacji od ludzi którzy posiadają lub posiadali takie ciągniki. Części zamówić można nawet w fabryce. Wiadomo że nie będzie się ich miało w ciągu jednego dnia w ręce ale jakoś mnie to nie odrzuca od zakupu tego ciągnika. Mam dwa inne mniejsze i ten miałby je trochę odciazyć. Chciałbym go wyremontową miałbym na to czas. Zima jest długa:)

Edytowano przez siwy2934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Postawa  roszczeniowa z  twojej  strony, na pewno nie  zachęci nikogo  do dzielenia  sie doświadczeniem .

Argumenty jakie??   Zastanów  sie  dlaczego jest  taki  tani ... 

A  zreszta kup  se,  to  się przekonasz  czy rację masz  ty  - czy  reszta świata ... :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2934    0
mariuszd93 jestes posiadaczem owego ciągnika albo może miałeś kiedyś taką  maszynę? jeśli  nie to wiesz o nim tyle co ja z opowieści ludzi którzy widzieli taki ciągnik na polu podczas pracy. Chciałbym dowiedzieć się czegoś od ludzi eksploatujących te ciągniki.

Na pewno minusem jest dostępność części ale jesli chodzi np o awaryjność to nie słyszałem najgorszych opinii. A tutaj na forum również odbyłem miłą wymianę zdań poprzez PW z osobą, która do nie dawna posiadała taki ciągnik i za bardzo nie narzekała na niego.

A jesli chodzi o cenę no to jest adekwatna do wyposażenia. Wiadomo ze nie jest to komfort zetora serii72xx czy 77xx ale też na to nie liczę. CIągnik ma mieć 4x4 i dobry silnik a  tutaj to akurat IMT się załapuje.

Ceny egzemplarzy też są zróznicowane może to być 8tys a możę być ponad 20tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj