mfek3050

Jaki rozsiewacz na 40 ha?

Polecane posty

mfek3050    163

Witam, mam pytanie jaką pojemność rozsiewacza byście polecali na 40 ha w tym 24 ha łąk i 16 ha pól? Ciągnik to mf 255, 3050 71 kM i być może w przyszłym roku większy 110-115 kM. 

 

 

 

PS: to info na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ojciec nie chce motyla, woleli byśmy zwykły na 2 tarcze jak np amazone. Czyli 1000 l wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek5    1

według mnie 1000 wystarczy 2 big bagi wejdą. 2000l za duży do 100-115 km ciągnik byłby niestabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A z 1000 l by sobie poradził mf 71 kM? I o co chodzi dokładnie z tymi mieszadłami? Że co wsypię tam dwa różne nawozy i to mi je dokładnie wymiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam 750 l polski uni i na taki areał nie wiem po co 2000 tys . a zachodni to tylko wydanie wiecej kasy za tą samą prace


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z tymi 2tys l. to kolega nieźle pojechał, pozatym na 2 tony to już trzeba mieć spory ciągnik aby w miarę dało się jechać.  Ja na taki areał mam 500l c-360 i w jeden dzień jestem w stanie nawieść daną uprawę czyli jakieś 10-15 ha. Jeśli masz daleko pola to można się pokusić o 1tys. max. Choć ludzie mają różne fanaberie, sąsiad na 70 ha kupił amazonke za 90tys zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Na razie się tylko pytam jaka pojemność jest wystarczająca na ta taki areał i przy ciągnikach jakie podałem. A polecacie jakieś polskie rozsiewacze 2 talerzowe z tych tańszych? Czy lepiej się w to nie pakować i kupić sobie jakąś zachodnią używkę za te same pieniądze? Najbardziej mi się podobają amazone za-u 1001 lub za-m 1000 compact tylko właśnie nie wiem czy nie za duże. Jak myślicie?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

temat rzeka, tyle rozsiewaczy ile ludzi..

kuhn/rauch mds 721/921 z nadstawką 400kg i starczy. (jeden lej, 2talerze i hydraulika...)

nie trzeba przerzucać nawozu z leju jak już jest trochę a chce się machnąć od miedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Minimum 1000 litrów a może 1500, ZA-U jest do 24 m może trochę więcej, ZA-M  36 m. Ja mślę sprzedać ZA-U  1800  piaskowany, malowany farbami epoksydowymi za jakieś 5 tyś z palndeką. Nakąłdkę można sciągnąć i jest 1000 l.

Ja na początku bez nakładki  siałem, MF 255 po dwóch latach założyłem z powrotem.

Teraz szukam ZA-M  2500 l a ma  ponad 90 ha i azot tylko  w RSM rozlewam.

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-rau-kuhn-nie-amazone-unia-sulky-bogballe-CID757-ID8Cvmt.html#d88a19761f  tego oglądałem ale ma  zamykanie elektryczne i zastanawiam sie jak to działa. i na jaką odległość max rzuci, bo chcę na 36 m,   a amazonka co on tez ma to słaba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

zależy jakiego nawozu bo gęstości są różne...jeśli dobrze pamiętam to mocznik ma cos ponad 0,7 a saletra 1~1 ale mogłem pomieszac, poszukaj na necie jakie nawozy uzywasz i sprawdz ich gestosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

 To chyba lepiej za-u bo mi nie jest potrzebna taka szerokość chyba że jest regulowana, mi by wystarczył nawet taki poniżej 20 m, bo nie mam dużych łąk, mam tylko ponad 14 hektarowy obszar na którym co 10-15 m jest rów głęboki oraz głównie płytkie, a tak to jedna ma ponad 1 ha która głębokimi rowami jest podzielona na 3 działki, potem jedna cała ok 3 ha następna cała 3,4 ha i ostatnia troszkę mniej niż poprzednia również cała. No w tym roku wyjątkowo na łąki sialiśmy wieloskładnikowy, a tak to zawsze sól i superfosfar dajemy, tylko właśnie ile mieszania na przyczepie będzie żeby taki duży rozsiewacz załadować...

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj