Raptus902

Jesień 2015

Polecane posty

Raptus902    128

Witam,

Zaczęły się jesienne prace polowe. Dlatego założyłem ten temat. Piszcie co już robiliście/ będziecie robić :D

Może i wymienimy się doświadczeniami z terminami siewu itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Szybko. Jaka wilgotność ?

Jak idą u was orki ? Ja planuje zacząć jutro ale nie wiem jak to pójdzie bo sucho strasznie  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

QQ skoszone tydzień temu, bo dziki już się dobierały, pobronowane pola po talerzowaniu ścierniska, wczoraj wywóz gnojowicy i dzisiaj oranka. U nas codziennie pada, i to tak że kałuże ciągle stoją.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aminir    0

Macie dużo dzików? Umnie nawet jeden się nie pokazal Raptus ja już myślałem żeby podstawić pełen beczkowóz pod silos i polewać po wtsypaniu partii.. naszczęście się obeszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Zdarzało się po 6 sztuk na polu, a tak to zazwyczaj 4 sztuki. Podobno z pod miast je przywożą, bo się tak nie boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Zaorałem 5ha już, tam gdzie ziemia tęższa to tylko z góry namięknięte. Na wolniejszej idzie robota jak trzeba. ;) Kiedy planujecie siać pszenice.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie dziś QQ poszła w pryzmę, z piachu plon beznadziejny (plus taki, że jeszcze jakieś ziarnko kolbach było) a na III klasie dużo lepiej. W okolicy już dużo poorane pod ozime. Ja mam zaorane tylko pod żyto a po niedzieli oram pod pszenżyto, jęczmień i kawałek pszenicy i od razu będę siał. Pszenica będzie siana około 25 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

U mnie naszczęście nie ma dzików. Oby tak zostało. Ja wszystko będę siał po 20,nie ma co szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

U nas już po zasianiu zaczęły jechać równo rządkami więc ojciec musiał dosiewać poznaniakiem po 1 rządku... potem od 22 do 5 rano się zmienialiśmy i jeździliśmy na pola odganiać dziki, przez kilka dni ich nie było więc odpuściliśmy i przyjechaliśmy później, to były już 4 sztuki, najgorsze jest to że one się prawie wcale nie bały, mama ryczała klaksonem, wysokie obroty silnika i nic, dopiero jak już blisko podjechaliśmy to odeszły. Gdybyśmy nie patrolowali to prawie nic by nie było do koszenia...

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

QQ skoszona 2 tygodnie temu dzisiaj i wczoraj stalerzowałem 3,5 ha jutro i w sobotę będe woził makaron a póżniej orka na wymiane z tatą jak będe w szkole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeden z sąsiadów wczoraj żyto siał. Za wcześnie nie ma co się rwać bo potem tylko problemy są a niekoniecznie plon. Ja jak zacznę siać około 17-18 września to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Kuku skoszona,wszystko poorane ale na paru kawałkach cięzko było. 110km z 4x40cm nie dawał rady. Siewy dopiero około 20 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Pszenica za jakies 2-3 tygodnie bo podobno caly najbliższy tydzień ma być słoneczny i bardzo ciepły nawet ponad 30.Jeśli tak bedzie to później musi tydzień lać choć juz teraz trzeba 3-4 dni intensywnego deszczu.Do tego czas na obornik,orke i sam siew myślę że do października sie wyrobie ale jak nie bedzie deszczu to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj