franki

Terminy stosowania nawozów organicznych

Polecane posty

franki    0

Czy przypadkiem może ktoś słyszał o takim fakcie że nawóz można dopiero zacząć siać od 1 marca? Posiałem pierwszą dawkę nawozu około 25 lutego , a mojemu tacie jakiś gościu zaczął wciskać jakieś pierdoły że można dopiero zacząć siać od 1 marca i że niby jeśli wcześniej posiejesz to cię satelita namierzy i zabiorą dopłaty czy jakoś tak. Ktoś w ogóle słyszał o takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
Czy przypadkiem może ktoś słyszał o takim fakcie że nawóz można dopiero zacząć siać od 1 marca? Posiałem pierwszą dawkę nawozu około 25 lutego , a mojemu tacie jakiś gościu zaczął wciskać jakieś pierdoły że można dopiero zacząć siać od 1 marca i że niby jeśli wcześniej posiejesz to cię satelita namierzy i zabiorą dopłaty czy jakoś tak. Ktoś w ogóle słyszał o takim czymś?

pierdo.... gosciu

 

jeszcze jedna taka odzywka i odpoczniesz sobie od tego forum...

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja znam dokładnie taka chłopska filozofię. U nas też wielu ''znawców rolnictwa'' bez podstawówki podobne pierdoły rozpowiada. Jak sa dobre warunki to tydzień w tą czy w ta to bez różnicy.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Od 1 marca to mozna dawać ale nawozy naturalne, to ten typek co la twego ojca to mówił chyba sie pomylił troche :huh: Bo na nawozy sztuczne chyba nie ma jakis dat oznaczonych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franki    0

spodziewałem się takiej odpowiedzi. ten facet to nie zbyt życzliwy człowiek. dzięki za rozwianie wszelkich możliwości :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Bo to jest prawda!!! Nie mozna stosowac zadnych nawozow na pola do 1 marca!!!Nie ma znaczenia czy to naturalne czy sztuczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
Bo to jest prawda!!! Nie mozna stosowac zadnych nawozow na pola do 1 marca!!!Nie ma znaczenia czy to naturalne czy sztuczne!!!

Jak nie wiesz to niepisz. Nawozy mineralne i sztuczne nie można siać od 1 grudnia do 28(29) lutego i na powierzchnie zamarznięte, na śnieg, i we wode w wylewiska wodne a nawozy sztuczne można siac przez cały rok zwyjątkiem na zamarznięte, na śnieg i na wylewiska wodne , z takiego powodu żeby sie nie przedostały z wodą powierzchmiową do wód gruntowych.No i to tyle w tej sprawie :huh:


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Posiejesz przyjdzie przymrozek,nawoz sie nie rozłozy i jak mu udowodnisz ze posiałes jak ziemia była bez przymrozku???

przepisy mozna roznie interpretowac wedle zyczenia sprawdzajacego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Ten zakaz wprowadza Kodeks Dobrej Praktyki Rolniczej i Dyrektywa Azotowa które obowiązują wszystkich rolników unijnych za nieprzestrzeganie są kary między innymi utrata dopłat. O satelicie to przesada ale mamy kontolerów PIOR do tego i ci panowie poruszają się w terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
Posiejesz przyjdzie przymrozek,nawoz sie nie rozłozy i jak mu udowodnisz ze posiałes jak ziemia była bez przymrozku???

przepisy mozna roznie interpretowac wedle zyczenia sprawdzajacego!!!

zacznie sie rozkładać i pzyjdzie przymrozek to widać że było wcześniej siane a jak jest siane na zamarznięte to sie nie rozkłada tak szybko jak ja siałem to jeździłem po zamarzniętym a później rozmarzło w ciągu dnia i nawóz się rozkładał :huh:


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
zacznie sie rozkładać i pzyjdzie przymrozek to widać że było wcześniej siane a jak jest siane na zamarznięte to sie nie rozkłada tak szybko jak ja siałem to jeździłem po zamarzniętym a później rozmarzło w ciągu dnia i nawóz się rozkładał :huh:

 

Stosowałes kiedys nawozy kemiry??? To sa jedne z wielu nawozów ktore sie bardzo wolno rozkładaja!!!

Twoje nawozy,twoja robota ,twoje ryzyko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Jak nie wiesz to niepisz. Nawozy mineralne i sztuczne nie można siać od 1 grudnia do 28(29) lutego i na powierzchnie zamarznięte, na śnieg, i we wode w wylewiska wodne a nawozy sztuczne można siac przez cały rok zwyjątkiem na zamarznięte, na śnieg i na wylewiska wodne , z takiego powodu żeby sie nie przedostały z wodą powierzchmiową do wód gruntowych.No i to tyle w tej sprawie :huh:

 

Najpierw to ty się sam zorientuj zanim znowu napiszesz pierdoły :angry: .

 

Jak nie wiesz to niepisz.

 

 

Od 1 grudnia do dnia 1 marca nie wolno stosować nawozów mineralnych, naturalnych ani organicznych zarówno w postaci stałej jak i płynnej. Na zamarzniętą lub/i zalane wodą grunty nie wolno stosować nawet jeśili jest to data po 1 marca lub przed 1 grudnia.

Jest to zakazane ustawowo, sankcją za złamanie zakazu może być odebranie w całości lub częściowo dopłat za dany rok.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ostatnio nawet w Tygodniku Rolniczym była wzmianka :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
Najpierw to ty się sam zorientuj zanim znowu napiszesz pierdoły :angry: .

 

Jak nie wiesz to niepisz.

 

 

Od 1 grudnia do dnia 1 marca nie wolno stosować nawozów mineralnych, naturalnych ani organicznych zarówno w postaci stałej jak i płynnej. Na zamarzniętą lub/i zalane wodą grunty nie wolno stosować nawet jeśili jest to data po 1 marca lub przed 1 grudnia.

Jest to zakazane ustawowo, sankcją za złamanie zakazu może być odebranie w całości lub częściowo dopłat za dany rok.

ale sztuczne można z tymi wyjątkami na zamarznięte śnieg itp.


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Trochę edukacji.

Nawozy sztuczne mają składniki pokarmowe w formie mineralnej :huh: , czyli nie można ich stosować od 1 grudnia do 1 marca.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Trochę edukacji.

Nawozy sztuczne mają składniki pokarmowe w formie mineralnej :huh: , czyli nie można ich stosować od 1 grudnia do 1 marca.

Daj sobie spokuj!!! Niektorym nie przetłumaczysz,wiedza lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łąki to po zakończeniu sezonu. Na pola to ja wapno wywożę pod podorywkę.

Znajomy dzwonił do ARIMR w sprawie, kiedy można nawozić i mu powiedzieli że do marca nie można żadnych nawozów stosować. Ja szukałem przepisu, który by o tym mówił i nie znalazłem, nie na ten temat niema w KDPR, Dyrektywę Azotanową też przeglądałem, ale tak bardziej pobieżnie i też nic n aten temat nie wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Panowie o terminach stosowania nawozów pisze jak byk w KDPR strona 93 a o zakazie to punkt 3. Kodeks warto przeczytać a jak go stosować to inny temat.Kontrolę prowadzi Inspekcja Ochrony Roślin. Agencja i ODR-y powinny udzilać właściwtch informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

witam chciałbym sie dowiedziec terminów wywozu gnojówki tzn do kiedy moge wywoźic bo dzisiaj wywoźiłem i ktos zkapował do ochrony środowiska i oni twierdzą że można woźić tylko do 15 listopada a mmi sie wydaje że do końca listopada pomóżcie jeśli cos wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj