Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacenty25    0

Witam. Jak w temacie mam problem z rejestracją byków a mianowicie nie mam do nich kolczyków i paszportów, a są już dość duże. A może ma ktoś na zbyciu jakieś zalegajace paszporty? Bardzo proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty25    0

Prosiłem o pomoc, o jakieś rady a nie o zbędne komentarze
Ps.takie już gospodarstwo zastalem przyjezdzajac tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Niestety Kolego , nikt nie ma zalegających paszportów bo sztuka opuszcza gospodarstwo razem z nim. Myślę, że powinieneś udać się do ARiMR i tam zapytać o możliwość zalegalizowania takich sztuk. Bydło niewiadomego pochodzenia ( a takie są te byki) to potencjalne  niebezpieczeństwo i być może trzeba je będzie utylizować na koszt właściciela. Doradziłabym Ci  być może inne rozwiązanie, ale nie wiadomo kto czyta ten wątek, więc sam rozumiesz... :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

a moze poszukaj skupu są małe słupy które kupują jeszcze bez paszportów tylko za gotówkę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zgadza się, często są to drobne firmy które współpracują np z kateringami i im nie przeszkadza często brak papierków ale też nie jest to reguła, żebyś było z moich okolic to bym takich polecił i być może by poszli na to.

jak bym nie miał innego wyjścia to po prostu wizyta w agencji ale też zależy jacy urzędnicy się trafią, jedni jakoś zarejestrują a inni będą wielce oburzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

da radę tak jak kolega pisze odmłodź je i poszło sam nie raz tak robiłem tylko,że zawsze na dokładkę na bliźniaka rejestrowałem

a może ktoś potrzebuje kwity na krowę?oddam za free.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Nie  piszcie takich rzeczy  tak  na forum........jak już  to na  Pw.   różni ludzie tu zaglądają.   -,     wiadomo  Polak  potrafi  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
    • Przez bocianlask
      Witam,
      Mam do Was pytanie odnośnie adaptacji budynku na oborę na bydło opasowe.
      Chciałbym się poradzić Was jakie wymiary powinny mieć stanowiska (długość, szerokość). Jaki system uwięzi najlepiej zastosować. Trzymam głównie jałówki.
      Jak według Was najlepiej wykorzystać dostępne miejsce?
      Wymiary budynku podane na zdjęciu.
      Musi być różnica poziomów między stanowiskiem a stołem paszowym czy wystarczy murek, żeby nie wciągały pod siebie paszy? 
      Jak wysoki/szeroki powinien być murek?
      Do tej pory użytkuje oborę starego typu z korytami, stąd moje pytania.
      Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.
      Pozdrawiam

    • Przez szymek
      sprzedam byki w wadze około 400kg przewaga HF ale sa też MM w ilości 11 sztuk cena 30000zł , powód sprzedaży likwidacja hodowli. małopolska 
    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj