micgal39533

brak apetytu u bydła mięsnego

Polecane posty

micgal39533    499

Witam 

 

chciałbym się zapytać czy znacie jakieś dodatki do paszy które pobudziły by apetyt na jedzenie bo w ostatnich dniach mam duży problem ze swoimi bykami gdyż praktycznie nic nie jedzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Podaj więcej szczegółów, ponieważ to że nie jedzą może być czegoś skutkiem, lub po prostu się przejadły, daj im ze 2 dni słomy, a jak nie pomoże to kup drożcze paszowe i uważnie je obserwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

no wiec dostają śrutę zbożową do tego sianokiszonka i siano, słoma. 

 

Kilka sztuk wyjadają wszystko normalnie a reszta stoi i się przygląda co ma w żłobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Potrzebuję porady, bo chyba zbyt gwałtownie wprowadziłem kiszonkę z kuku i moje byczki (ok 200- 300kg) bardzo przeżuwają, mało piją wody i ogólnie jakieś takie nie bystre się zrobiły. Dodatkowo jędzą ziemniaki no i oczywiście śrutę z owsa jęczmienia i kukurydzy z otrębami i sanbulem. Co teraz zrobić czy wystarczy przegłodzić je trochę? bo niby jeść jedzą ale to nadmierne przeżuwanie to nie objaw jakiejś kwasicy czy czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Jak przeżuwają to nie jest źle tzn żwacze im funkcjonują, gorzej jakby przestały przeżuwać. Przegłodź je i powinno pomóc, jeśli nie dostały ochwatu, zerknij na kopyta czy nie zaczynają puchnąc bo umnie kiedyś tak miały dwie sztuki, wprawdzie po jakimś czasie im to minęło ale potem już nie dalem rady ich ładnie dopaść. I pamiętaj jak wprowadzasz im coś nowego to rób to powoli od małych porcji i systematycznie zwiększaj. A na brak apetytu ja swoim dawałem drożdże zwykłe z piwem i cukrem, wlewałem do pyska dwa razy dziennie przez parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

daj drozdzy do paszy u mnie pomoglo druga rzacz popatrz przy kukurydzy wiecej suchej masy dawaj i kontroluj spasanie tzn tak zeby kiszonka z kukrydzy nie zalegala na stole dluzej niz max 1 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj