Polecane posty

uszak21    7

Założyłem nowe łozysko w talerzóce 16 polskiej. Po 2 godz. na polu zaczęło jakby skrzypić, albo stukac. co to może byc i jak to napraić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Przed założeniem do każdego łożyska czy to krytego czy nie krytego trzeba nałożyć smaru. A jeszcze lepiej przed nałożeniem smaru dokładnie umyć w ropie i wysuszyć. Bo to co jest w krytych łożyskach nałożone to żaden smar tylko prędzej rodzaj konserwacji.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak ono już stuka to nadaje się do wymiany prędzej niż do nasmarowania, takie teraz mamy części zamienne. I popieram kolegę powyżej kryte łożyska trzeba rozebrać i nałożyć smaru bo to co tam jest to środek zapobiegający chwilowemu rdzewieniu żeby klient zdążył kupić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy a jeżeli już się wypowiadacie o nakładaniu smaru to napiszcie też ile tego smaru powinno być?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zawsze wkładam ile się da z jednej i drugiej strony. Jak będziesz zakładał osłonki na krytych łożyskach to się wyciśnie ten cały nadmiar a reszta gdzieś wyjdzie podczas pracy. Tyle co będzie miało zostać to zostanie. Lepiej za dużo dać niż za mało. Podsumowując jeśli łożysko stuka to go wymień. Nałóż smaru, załóż nowe i ciesz się pracą.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czy podczas obrotów nie wylecą osłonki i cały sens łożyska krytego pójdzie na marne, a jak wyjmujecie osłonki metalowe ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak dobrze włożysz to nie wyskoczy. Przynajmniej nigdy mi się to nie stało. Metalowe wyciągasz tak jak gumowe, jak najmniejszy płaski śrubokręt i wychodzi, odradzam jakieś cienkie druty itp bo za bardzo zaginają blaszkę. Zawsze troszkę się ugnie ta blaszka, ale jak masz ją na wierzchu to można kombinerkami podprostować chociaż ja nigdy nie widziałem takiej potrzeby. Później wciskasz na swoje miejsce i ma się trzymać. Zgarnąć nadmiar smaru co z pod niej wyszedł, wytrzeć szmatą i zakładać.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

smaru w krytym łożysku typu RS czy ZZ ma być 3/4 a nie pełno pod wpływem temperatury coś chyba rośnie a ładowanie do pełna jest złe bo smar wychodzi i nabiera brudu i kurz leci do środka mimo uszczelnienia . Jak stuka to jest wadliwe łożysko i szykuje się wymiana prawidłowa temperatura pracy łożyska krytego to do 70*C temperatura łożyska jak większa to się szybciej zużywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

No te łożyko chyba tanie nie było bo prawie 70 zeta dałem :), a talerzowka zwykła polska a nie żadna zachodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

mogłeś uszkodzić je podczas zakładania, ewentualnie jakis syf wlecial i łożysko uległo zużyciu lub wada fabryczna. Jezeli juz słychac prace łożyska to nadaje sie tylko do wymiany.

Edytowano przez bartas616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

smaru w krytym łożysku typu RS czy ZZ ma być 3/4 a nie pełno pod wpływem temperatury coś chyba rośnie a ładowanie do pełna jest złe bo smar wychodzi i nabiera brudu i kurz leci do środka mimo uszczelnienia . Jak stuka to jest wadliwe łożysko i szykuje się wymiana prawidłowa temperatura pracy łożyska krytego to do 70*C temperatura łożyska jak większa to się szybciej zużywa 

 

Nie jestem pewien ale kiedyś gdzieś czytałem i mówiło się że smaru ma być 20 % wolnej przestrzeni , bo z kolegi opisu to jesteśmy sprzeczni (ma kolega jakieś źródło tej opinii czy takie jak moje niepewne?).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj