Gość

Pług obrotowy do t25 ?

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam

Czy t25 poradzi sobie z pługiem obrotowym dwu skibowym na górzystych terenach w klasie 3-4? Zauwazyłem,że taki pług można kupić za 1000 - 1500 zł oczywiście piszę o obracanym mechanicznie. To tyle samo co za zwykły.Czy będzie miał dużo ciężej podczas orki ? Widziałem na filmach jak ludzie orzą władkami z takimi pługami.A co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrk1233    27

Czemu odrazu szalony. Nie wiem jak T25 ale C330 spokojnie sobie daje rade. Nawet sam myślę o zakupie takiego pługa. A orał napewno będzie tak samo albo i lżej. Jedyną barierą może być podnośnik ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też nie widze przeszkód t25 mają silne podnośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pomarzyć można znajomy kolegi się tak bawił i wrócił do zwykłej zagonowej 2. Ciężej na podnośniku na uwrociach trzeba było dociążyć przód potem padł dwa razy podnośnik, a jak górzysty teren doszedł to już zupełnie przeszło to możliwości władka na dłuższą metę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile moze ważyć taki pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Obrotówka 2 waży w granicach 500kg więc jest średnio dwa razy cięższa od zagonowej 2.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie ma sprawy. Zostań przy 2-zagonowej sporo lepiej na tym wyjdziesz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek16    0

Mój kolega kupił do ciapka c-330 dwójke obrotową i lżej orze niż UG2 ciapek na 4 biegu idzie bez problemu gorzej na uwrociach bo przód znosi ale on zawraca na hamulcu i jest zadowolony z tego zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Trochę popracuje i zobaczy jaki ciągnik będzie miał a to pompa zacznie siadać a to się z czasem coś urwie takie są niestety realia może lżej idzie czego nie kwestionuje bo znam polskie konstrukcje pługów ale ta maszyna jest za ciężka do tego ciągnika. Na krótka metę tak ale nie dłużej. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Co wy pieprzy.......cie, ja mam do Władka obrotowkę dwuskibową Lemkena, mechaniczną i wcale nie jest ciężka, władek podnosi bez problemu, mam tylko 4 oryginalne obciążniki. Skiby są na 30 lub 35 cm w zależności od ustawienia, orze lżej niż Grudziądzka 2. t25 śmiga aż miło, a robota bez porównania no i przedpłużki :-)) Co innego to problem z kupnem i cena lemieszy, oryginały ponad 150 zł. ale wytrzymałe są. Polecam małą obrotówkę do Władka.

Corrado nie wiem skąd wziołeś, że taka 2 obrotówka waży 500 kg, moja nie waży nawet 300 kg, tylko jest trochę długa, bo ma przedpłużki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zachwalaj dalej. Z tabliczki znamionowej. Też mogę powiedzieć że Phx-6 ciągam 100 konnym ciągnikiem ha ha


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj