Skocz do zawartości
milioner8558

Jakie cielaki kupić

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jakub555    0

Lepiej kup mięsne cielaki ponieważ lepiej przybierają na masie i mięsności ale jeszcze nie kupuj  teraz bo ceny nie spadły,poczekaj do listopada a ceny będą atrakcyjne zobaczysz :) :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maromar
      Witam
      Mam taki problem jak w temacie, otóż hodujemy bydło mięsne i krowy mamki, od których są cielaki + dokupywane i dosadzane do swoich krów, sprawdzało się to przy 3-4 krowach, ale taka ilość krów jest nie opłacalna bo odchowały około 8 cieląt. Zwiększając ilość krów dosadzanie cieląt do pojenia dwa razy dziennie robi się uciążliwe. Do tego doszły ostatnie problemy z cielnością krów które teraz trzeba sprzedać na rzeź (pech dwie najlepsze krowy), Stąd mój dylemat, czy powoli likwidować krowy mamki i poić cielęta mlekiem w proszku, np brać partiami po 5 szt, czy uparcie utrzymywać krowy? No i jak jest z opłacalnością tych dwóch opcji? Jedyny argument który teraz do mnie przemawia za krowami mamkami to lepiej odpojone cielaki, no i latem mniej roboty w oborze (krowy na pastwisku). 
      Czekam na Wasze opinie i doświadczenia
    • Przez hus2431
      Przygotowałem projekt swojej obory wolnostanowiskowej. Ile bydła mięsnego mogło by się zmieścić do obory o takiej wielkości i ile dałbym rade utrzymać na 17ha?

Projekt:

• Przez artur1295
      Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla
      i interesowaly by mnie koszty takiej budowy
      jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka
      budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

• Przez tymtus
      Co sądzicie o kastracji bydła mięsnego? W Europie nie jest to rozpowszechnione, ale prawie cała reszra świata jednak stosuje tą metode, pozwala to na o wiele tańszy koszt wyprodukowania wołowiny, oraz zmiejsza szanse kazirodztwa, oraz ułatwia prace nam, rolnikom. Bardzo wygodna jest metoda bandingu, która polega na zakładaniu specjalnych gumek na moszne cielaka, po czasie jądra po prostu odpadają. Zestaw do takiego zabiegu, to koszt 50zł, jest dostępny w polsce, chociaż z samą praktyką bandingu się nie spotkałem. Co Wy o tym sądzicie?
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?