abuk14

Prasa kostkująca czy rolująca??

Polecane posty

Nikita_Bennet    315
Prase chce kupić mój sąsiad chodzi mi o opinie użytkowników jak się sprawują ma proximie 8441,u1014,z5011 i u c-355 bo c-328 to napewno nie do prasy :D Chodzi mi o prase obojetnie jakie firmy taką która jest godna polecenia

c330 u znajomego smigal kilka lat z z224 (przeciwwaga)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

ja mam nadal prasę z-224/1 super maszynka i zwijają metal fachu dobra jest bo ma wszystkie walce (ja gównie do kiszonki kupiłem dla krówek :unsure: )

Po pierwsze jak ją chcesz przechowywać na dworze czy w pomieszczeniu 2 - czym będziesz kład i ciągnik do prasy

prasa na kostki to mniejszym koszt i więcej rąk do roboty i pracy

Zwijająca większy koszt mniej pracy i sam dasz rade :(


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

prasa na kostki to mniejszym koszt i więcej rąk do roboty i pracy

 

Nieprawda,wystarczy mjeć odpowjedzni sprzęt to dwoje ludzi zrobi robote,jeden prasuje a drógi zbjera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Długo mnie nie było.

Więc tak. Bele i kostki będę przechowywał w stodole i na oborze. No chyba, że dużo słomy będzie to wtedy na stertę.

Prasa miałaby chodzic z Zetorem 7011. Lub z Ciapkiem, jeśli byłaby to Famarol Z-511. Ludzi raczej znajdę, bo jeśli byłaby kostkująca i podajnik to tylko ktoś do układania.

A jeśli bez podajnika to ja bym prawdopodobnie podawał, siostrzeniec by podjeżdżał a kolega układał.

Prasy Z-230 są dobre?? Bo nikt w okolicy nie ma takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

Nie wiem czy prasy Z-230 nigdy tym nie robiłem ani nie widziałem w akcji znajomemu pasowa Class spaliła sie w tamtym sezonie ale nie wiem dokładnie z jakiej przyczyny może przez niedopatrzenie.

Ciapek jest troche za mały nawet do kostki bo sam kiedyś robiłem kostką z-224\1 z przeciwwagą i w ciągu 1 roku wysiadła skrzynia a dokładnie tryb napędzający przekaźnik jak założyłem nowy tryb (chyba jakaś podróbka) to w ciągu jednego dnia tryb sie rozsypał zjadły się wszystkie zęby.

Jeśli masz kogoś najmować do pracy przy słomie to lepiej jak byś miał zwijającą ale trzeba pamiętać o tym że każdy bal musisz nosić ciągnikiem do obory a zimą jak wiadomo nie zawsze ciągniki zapalają jak są w kiepskiej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Witam wszystkich.

Kupiłem prasę sipmę z224.1 w czerwcu 2006 i chodziła u siebie i na zarobkach z ursusem 330, bo nie mam innego ciągnika. Mój 330 zrobił w 2006 roku z prasą około 70 godzin i nie widać żeby ciągnik odczuwał jakieś negatywne skutki tej pracy. Mój brat jest mechanikiem i w jesienie sprawdził skrzynię biegów, bo akurat olej wymienialiśmy i wszystkie tryby są ok. Sprzęgło i silnik też nie odczuły prasy. W mojej okolicy znam 3 ludzi, którzy prasują 330 z prasami sipma Z224/1 przynajmniej od kilku lat (jeden to już 15 lat tak jeździ) i jak mi mówili to prasa w 33O może spowodować jedynie wyciek spod wałka i ewentualnie konieczność naprawy sprzęgła. Ten gostek, który jeździ prasą z 330 od 15 lat 2 razy wymieniał wałek sprzęgła, ale on w niektórych sezonach grubo ponad 100 godzin robił rocznie i tak się składa że ostatnią wymianę wałka sprzęgłowego przeprowadzał mój brat, więc wiem co w trawie piszczy <_<

 

Aha tylko moja 330 nie jest emka tylko ta "zwykła" i ci trzej goście też prasują zwykłymi trzydziestkami, w tym jeden 328 B)

 

@abuk14, wiem że na stronie famarolu jest napisane że ich prasa wymaga tylko 30 koni, ale ja na to bym nie patrzyl, bo konstrukcja i sipmy i famoarola jest chybana licencji firmy Fahr oparta. Na stronie sipmy napisali, że ich prasa 38 koni potrzebuje, ale to nie ma takiego znaczenia. Ważne jest żebyś brał sipmę z przeciwwagą i powinno być dobrze. Tylko Ty masz "emke", a one mają chyba słabsze skrzynie B)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Hej! U nas praktycznie wszyscy do ciapka podczepiają prasę, mimo iż mają inne ciągniki, ciapek jest poprostu zwinny i nie zastąpiony. Widzałem w C-328, jak i w C-330 i C-330M i to chodzą już nie pierwszy rok, tylko lata. <_<


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

To u nas nie zobaczysz ciapka przy prasach hcoc sa na wsi wszyscy podczepiaja jakies wieksze ciagniki


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
To u nas nie zobaczysz ciapka przy prasach hcoc sa na wsi wszyscy podczepiaja jakies wieksze ciagniki

 

w galerii jest moje zdjęcie z 330 z podczepioną prasa kiedy stoją na podwórku. Mam też kilka zdjęć z 330+prasa podczas pracy w polu i trzeba będzie tu któreś wstawić, bo widzę że wielu takiego zestawu nie widziało B) <_<

 

Więc jeśli zetor7211 takiego zestawu nie widziałeś u siebie, to zobaczysz na AF. B) Pozdrawiam


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@pawel24

Ta kostka z famarolu jest mniejsza. Tak kostki jak i cała prasa jest mniejsza. Jeden kolo w naszej okolicy ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mnie ciekawi to, że prasy Sipmy są na licencji Fahr a nie widziałem tej prasy ( czyli Fahra ) przed 1980 rokiem produkcji ( chyba, że mało widziałem <_< ) Bo z tego co wiem to prasy Sipmy są produkowane od conajmniej 1977 roku.

Mój sąsiad też ma prasę Famarolu jeszcze zieloną, ale ciąga ją C-360 3p bo innego ciągnika nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

@abuk14 mam instrukcję do prasy Sipma z 224 z lat osiemdziesiątych i tam jest jak byk napisane na pierwszej stronie ze prasa sipma jest na licencji firmy Fahr <_< B)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja pamiętam, w ciągu pięcioletniego użytkowania, tylko raz zapiąłem "małego franka" do Z224 przy prasowaniu siana. ale miałem ubaw powiem wam chłopaki, wcisnąłem 3 i ogień :huh: , kierownica jedną ręka jak wspomaganie w zetorku tak się kręciła, nawrót prawie w miejscu i następny wałek. raz dwa trzy i już 100 snopków było zrobione. Najlepiej było jak go wkręcałem na obroty, chyba czuł, że żyje :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@1raidzik ...tylko sie iglice pogieły... ale to nic :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

zbytnio nie rozumiem Twojego żartu, uważasz że improwizowałem ?

a poważnie to nie zdarzyło mi się żeby iglice się pogieły, prędzej złamałem niż skrzywiłem.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

niesty jakośc polskich pras jest jaka jest i niewytrzymuja takich zapaleńców (ale brawo dla ciebie-nie rozumiesz, ale wiesz ze to zart-przynajmniej) :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mój post na dotyczący tego że zapiąłem C-330 do Z224 odnosił się do poprzednich, w których to pisali, że nawet kilkanaście lat pracował ciapkiem z tą prasą...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
ja pamiętam, w ciągu pięcioletniego użytkowania, tylko raz zapiąłem "małego franka" do Z224 przy prasowaniu siana. ale miałem ubaw powiem wam chłopaki, wcisnąłem 3 i ogień :huh: , kierownica jedną ręka jak wspomaganie w zetorku tak się kręciła, nawrót prawie w miejscu i następny wałek. raz dwa trzy i już 100 snopków było zrobione. Najlepiej było jak go wkręcałem na obroty, chyba czuł, że żyje :(

 

Przy sianie jest rzeczywiście ciężej. A próbowałeś w słomie-bo w słomie 330 nawet fajnie lata :(


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie, w słomie nie próbowałem, prasowałem to siano c330, bo nie miałem innego ciągnika pod ręką a facet się niecierpliwił...kurde bo chmura wyjdzie albo co innego, takie głupie rozumowanie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
,,Ciukowałem" i ,,ciuki" to u nas tak mówią :)

U wujka w okolicy takze tak mowia" Ciukowac" "ciuki" "ciukowałem",a na prase kostkujaca mówi sie "ciukarka".

A na rolujaca "belarka", i "belowałem" "bela"..itd.. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak myslicie ile kostek równych ejst 1 beli 1,2x1,2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj