abuk14

Prasa kostkująca czy rolująca??

Polecane posty

1rajdzik    15

u mnie prasy ze sobą nie walczą - stoją po prostu w innych garażach :P

 

a tak serio póki wykonuję usługi obie będą stały na placu. I popieram tych którzy żądnej nie krytykują - kostki czy rolki. Ludzie używają tej która im po prostu pasuje.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No właśnie - co kto lubi. Ja np. do tej pory zaiwaniałem kostką, ale odkąd spróbowałem rolki to o kostce nawet myśleć mi się nie chce. Kulki sam mogę prasować o zwozić a do kostek to trzeba min. dwie osoby. No i nie uważa, że z rolką jest gorzej jesli obora jest nieodpowiednia. Sam muszę rozwijać rolki w stodole a później nosić ręcznie do obory i muszę przyznać, że mniej się narobię niż wcześniej z kostkami.

Kostka natomiast przeważa nad rolką jesli chodzi o zapotrzebowanie mocy. Do tej pierwszej to "na upartego" nawet ciapka można podczepić a do zwijającej to c360 jest takim niezbędnym minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Zależy ile masz chektarów ziemi ale myśle, że lepsza będzie rolująca. Trzeba iść z postępem.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja miałem do czynienia z belami słomy okrągłymi i tymi dużymi kwadratowymi i według mnie lepiej się te kwadratowe rozwala bo rozetnie sie sznurki i bierze sie słomę jak z małej kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja miałem do czynienia z belami słomy okrągłymi i tymi dużymi kwadratowymi i według mnie lepiej się te kwadratowe rozwala bo rozetnie sie sznurki i bierze sie słomę jak z małej kostki.

 

no tak ale z kwadratowych nie zrobisz sianokiszonki ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Adik i z kwadratowej zrobisz sa specjalne owijarki do kwadratowych bel ;)

 

No są ale ile trzeba za nie zapłacić ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Jaką prase byście polecili, rolującą albo wielko gabarytową ? Któruch beli wejdzie więcej na przyczepe, np. z 1 ha ? Bo mam zamiar wozić słomę z doś daleka, i chce dobrze mieć wykożystany transport. Która z pras będzie sobie lepiej radziła z mokrą słomą ? I jak z awaryjnością, oraz z kosztem eksplatacji ? chciałbym kupić jakąś używaną prase i mam zamiar zbierać słomę z ok. 300 - 450 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

jezeli ma sie czym dwie wastwy rolek czym załozyc na przyczepe to wiecej wejdzie na przyczepe rolki rolka tak zwinie zdusie ze bajka kostka tak zageszczona nie bedzie nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
jezeli ma sie czym dwie wastwy rolek czym załozyc na przyczepe to wiecej wejdzie na przyczepe rolki rolka tak zwinie zdusie ze bajka kostka tak zageszczona nie bedzie nigdy

 

@arasso u ciebie na klawiaturze jest kropka(.) albo przecinek(,)??

Radze popracować nad ortografią i stylem bo jest taki chaos w twoich postach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
@arasso u ciebie na klawiaturze jest kropka(.) albo przecinek(,)??

Radze popracować nad ortografią i stylem bo jest taki chaos w twoich postach :)

 

Zdanie zaczynamy zawsze dużą literą... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@MarekG jeżeli Cię stać na dużą kostkę to na taki areał będzie lepsza od zwijającej... :) taka prasa ma największa wydajność i przepustowność,a duże kostki wykorzystują środki transportu maksymalnie.minusem jest oczywiście cena... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

miałem kostke pracowało sie dobrze ale kupilismy rolke. Mielismy sobie 1h najmowac i kostkowac do porodówek ale tak nam sie spodobala praca rolką ze nie najmowałismy uwazam ze trzeba isc z postepem czyli rolką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
miałem kostke pracowało sie dobrze ale kupilismy rolke. Mielismy sobie 1h najmowac i kostkowac do porodówek ale tak nam sie spodobala praca rolką ze nie najmowałismy uwazam ze trzeba isc z postepem czyli rolką

 

Ale postępem jest również prasa która robi duże kostki... :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Powiedz jeszcze jakim transportem dysponujesz? I do czego ta słoma ma służyc?


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0
Powiedz jeszcze jakim transportem dysponujesz? I do czego ta słoma ma służyc?

Przymierzam się do brykietowania słomy, w obecnej chwili to nie dysponuje żadnym konkretnym transportem, który jest do zwózki słomy. Narazie to rozglądam się nad całym parkiem maszynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Prase jaką byś miał wybrać zależy od tego czy masz przejazdowy budynek a także ile masz zwierząt. Też musisz wziąść pod uwagę to że siano musisz gdzieś w stodole trzymać a bele będę troche miajsca zajmować plusem jest to że przy belach nie ma pracy siłowej tur czy widelec zakładny na tuz starczy żeby słome lub siano zwieść. Ja mam dużo zwierząt to mam balotnice i prese dużą prostokątną kostke. Też weź jeszcze pod uwagę że musisz balota rozwinąć i to tego musisz mieć troche miejsca. Zdecyduj sam jaką wybierzesz przy kostce jest praca fizyczna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja tak samo sądze do zwożenia nikt nie chce przyjść a okrągłe to biore traktor z turem i sam zapylam chociaż by deszcz padał nawet niech sobie leżą na polu to i tak nic im nie będzie a kostka to dla osób które mają małe gospodarstwo to sobie mogą powoli zwozić ale nie dla kogoś kto ma dużo roboty


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

zależy w jakiej sytuacji wybrać prasę jeżeli ktoś ma gdzie przechowywać słome to lepsza koskująca łatwiej się układa w pomieszczeniach a jeżeli słoma idzie na stóg to lepiej będzie wziąść rolującą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Wiem że to za bardzo nie na temat, ale jeżeli balot słomy jest na polu, pada deszcze itd. to to nie przesiąknie, nie zgnije...??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
zależy w jakiej sytuacji wybrać prasę jeżeli ktoś ma gdzie przechowywać słome to lepsza koskująca łatwiej się układa w pomieszczeniach a jeżeli słoma idzie na stóg to lepiej będzie wziąść rolującą

Z tym też masz racje u mnie akurat wszystko idzie w sterte to wybrałek rolującą. Przy zakupie prasy musisz wszystko przemyśleć.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Wiem że to za bardzo nie na temat, ale jeżeli balot słomy jest na polu, pada deszcze itd. to to nie przesiąknie, nie zgnije...??? :(

Zależy jak mocno pada i jak długo. U mnie akurat leżały przez krótki deszczyk i z 3 dni to nic im nie było ale jęśli palot będzie leżał cały rok to co innego


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Zależy jak mocno pada i jak długo. U mnie akurat leżały przez krótki deszczyk i z 3 dni to nic im nie było ale jęśli palot będzie leżał cały rok to co innego

 

Aha...dzięki...nie daleko mnie mają stadninę koni, to baloty słomy tak leżą, kolor mają taki już ciemny brązowy, nie wiem czemu tego nie przykryją albo coś... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Aha...dzięki...nie daleko mnie mają stadninę koni, to baloty słomy tak leżą, kolor mają taki już ciemny brązowy, nie wiem czemu tego nie przykryją albo coś... :(

 

A co moze sie stać z sianem jak leży na dworze. U nas we wsi jeden trzyma i jeszcze coś sie stanie


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj