Klaku

Przygotowanie pola pod lucerne i inne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klaku    55

Witam. Chciałbym doprowadzić do użytku taki kawałek ugoru gdzie rośnie trzcina i nawłoć aby zasiać tam lucernę, trochę koniczyny lub coś podobnego i móc zebrać ją już w przyszłym sezonie. Ziemia jest tam twarda, lekko gliniasta. Czy mogę to teraz wykosić, spryskać i zaorać na zimę? Bo talerzówki niestety niema. Jakiego środku użyć i w jakiej dawce? ;)

Edytowano przez Klaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

daj jakiś glifosat , pod lucernę pamiętaj o odpowiednim ph bo lucerna nie lubi kwśnej gleby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak rośnie tam trzcina  to masz tam  wysoki poziom  wody gruntowej i  możesz zapomnieć o lucernie-  zapytaj wujka  gogle i  nie wywalaj  kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jeśli jest wysoki poziom wód gruntowych to lucerna odpada, ale jeśli chcesz ją zasiać ylko na dopłaty to są odmiany konieczny na takie tereny


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Szczerze, to lucerny nigdy nie siałem ale sugerując się terminem siewu traw to jeśli będą dobre warunki jesienią to pewnie do końca września można siać. Ja na wiosnę eksperymentalnie zasieję ok 3 ha lucerny. Przy okazji spełnie warunek zazieelenienia :) a i pasza zaje...ta będzie dla krówek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Lucerna siana na zimę to troche loteria. Siewki są wrazliwe na mróz i wyprzenie ale ja będzie łagodna zima taka jak w zeszłym roku to jest szansa na przezimowanie. W dodatku jest większe zachwaszczenie bo jak jest zimno to siewki lucerny  słabo rosną. Ja raczej polecałbym siew wiosenny mimo wszystko. Jeśłi siew jesienią to raczej koniczyna ale ta ma trochę inne wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

A powiedz kolego wiosną w jakim terminie najlepiej siać? Tak jak trawy czy inaczej? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaku    55

Dziś trochę poeskperymentowałem i wychodzi na to ze jest tam gleba obojętna (ph między 6,6 a 7,2). Co do poziomu wód gruntowych to nie wiem bo jest tam tak twardo że nie szło wykopać łopatą dołków głebiej niż 30cm ale moge dodać, że ten kawałek jest z górki a za miedzą koniczyna dość ładnie rośnie. Przy okazji sprawdziłem jak jest na działce gdzie ziemia troszkę piaszczysta i okazuje się że ph powyżej 7,2. Wiosną siałem tam lucernę ale nie wygrała z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

teraz łatwo to sprawdzić bo jeśli obecnie co tam rośnie wypaliło to znaczy że poziom wód gruntowych jest niższy jeśli jest zielone to znaczy że wysoki. Lucernę siejemy tak by mróz jej nie trącił nawet w marcu jak nie będzie poniżej -3

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaku    55

Trzcina jest zielona a występuje ona tak miejscowo, czasem gęściej czasem rzadziej. Tylko z tego słyszałem to jest chwast który ciągnie bardzo długie i głębokie korzenie aby dostać się do wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj