endriu13

Jaki model prasy John Deere wybrać do Ursusa C-360 3P

Polecane posty

endriu13    0

Witam

 

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

Może za wiele nie pomoge bo używam jd 550 dopiero od maja,a wcześniej robiłem kostką New Hollland z 83 roku, ale jak dla mnie jd 550 i 360 3P w zupełności wystarczy, a wydajność jak dla mnie oszałamiająca. Nawet się nie spodziewałem że 3P da rade z takim sprzętem. Ta prasa była kupiona trochę do przodu bo w przysłym roku będzie większy koń, ale w tym roku od maja jak ją kupiłem to zrobiła 97 bali kiszonki w tym 30 z żyta, 200 słomy i 120 siana i na bieżąco beluje:  mam spory kawąłek łąki w pobliżu domu to jadę skosić kosiarką kilka pokosów,a potem z prasa to jade zwijam i bez owijania wywalam do obory opasom. Taki bal wystarcza na około 1,5 - 2 dni. Tak więc moge powiedzieć że zrobiłem nią juz około 500 bali wszystkiego i polecam tą prasę bo nie ma się w niej co popsuć. Puki co nic przy niej nie robiłem. Na początku jak ją zobaczyłem to taka trochę duża do 3P, ale z czasem idzie się przyzwyczaić. 550 jak dla mnie lepsza bo reguluje się wielkośc bali ( slome robię w 160 cm). Z tego co sie orientuje to 550 chyba w miare tanio wychodzą na tle pozostałych. Tak więc ja polecam 550, bo ją mam i jestem z niej zadowolony z pozostałymi nie miałem do czynienia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Zwróć uwagę na to żeby miała szeroki podbieracz i najlepiej siatkę, no i sprawdź między innymi stan pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co do modelu to nie ma w nich dużych różnic największa jest chyba średnica balota 540 max ma jeśli dobrze pamiętam 130 cm średnicy a 550 180cm. Jak będziesz oglądał sprawdź jak kolega wyżej napisał czy pasy są w dobrym stanie czy nie są porwane, w jakim stanie są zębatki. I fakt jak by miała szeroki podbierak było by fajnie lepiej się zbiera materiał.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenowo1608    49

Uzytkuje od tego sezon jd 545 z c 360 i smialo polecam.. jesli rozwazasz robienie bel nie wiekszych niz 140 cm srednicy.. jd 545 jest mechanicznie taka sama jak 550  tylko roznica w max rozmiaze bel.. 545 ukreci ok 140 cm a chyba 180cm ukreci jd 550..  jd 545 plus za  gabaryty.. latwiej wchodzi w garaz i pod wiate..

 

- kupujac  zwroc uwage na ogulny stan.. na korozje.. im wiecej tym gorzej bo swiadczy o tym iz maszyna widziala  wiele nieba (te maszyny nie lubia wilgoci np lozyska)

stan pasow czy nie sa porozrywane spekane tzn sparciale ze starosci i slonca

 - stan spinek czy nie sa poprzecierane (widac to od wewnetrznej strony pasa)

- ilosc spinek minimum po jednym na pasie.. jesli jest wiecej tzn ze pasy sie powyciagaly i oslabily sie wlókna (wieksze ryzyko na zerwanie) 

- stan walow napedowych sa one ogumowane w celu lepszego przeniesienia napedu pomiedzy walem a pasami

- stan podbieracza luzy na prowadnicy

-  podczas uruchomienia posluchaj jak pracyje ma byc cicho bez piskow zgrzytow wstrzasow.. wystarczy nawet dlon przylozyc do obudowy lozyska a to juz wiele ci powie

- stan walu nad podbieraczem..  powinien miec listwe rozpocynajaca metalowa badz gumowa.. powinny byc w nienagannym stanie tzn nie uszkodzone nie rozdarte(guma)..  jesli sa lekko wytarte to normalne zjawisko..

- dobrze by bylo jak bylby zamontowany skrobak na wale (tzn noz zeskrobujacy mokra mase zwalka bo wilgotna lubi sie owijac) do kiszonki

- czy maszyna jest kompletna czy  nad podbieraczami sa prety formujace przeplyw masy nad podbieraczem ( bez nich lubi sie czasem zapychac)

- jak pracuja kontrolkina wyswietlaczu.. tzn zamkniecie komory obwiazywanie i wskazniki ilosci masy po lewej badz prawej stronie jesli prasa jest wyposazona w takie elektryczny system bo sa i mechaniczne na linki i widac to poprzez dwie zolte listwy zamontowanez przodu prasy

- czy dziala obwiazywanie 540 ma elektryczne a 545 - 50 automatyczne mechaniczne.. wystarczy ze podniesiesz klape do gory ( przyklad bez beli w  srodku) i po zwolnieniu zapadki ma sie zalaczyc obwiazywanie

- stan zebatek i lancuchow jak wyzej koledzy pisali ( czy zeby sa nie ostre i ile powyciagane lancuchy)

- dobrze by miala szeroki podbieracz.. ale co zauwazylem szukajac swojej prasy.. na szerokim podbierczu byly bardziej wymeczone te prasy (moja jest na waskim zgrabiam karuzelowka i mi to nie przeszkadza..  )

 

 Jak bedziesz mial cos na oku wrzuc linki badz zdjecia.. koledzy doradza, pomozemy jak najlepiej wybrac.. Powodzenia w szukaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu13    0

Dzięki koledzy za info proszę jeszcze o odpowiedz na następujace pytania :

 

1) Czy JD 545 ma zatrzaski na klapie ?

2) Czy JD 545 jest w opcji siatka i sznurek i czy wogóle jest sens brania siatki (jak przedstawiają sie koszty zakupu siatki i ile belotów wychodzi z jednej rolki  bo domyslam się ze koszty nie są małe) ?

3) Jaka jest wysokośc samej maszyny JD 545 i JD 550 ?

4) Czy są rózne rodzaje wałka przekaznika mocy czy to również przy zakupie ma jakieś znaczenie ?

 

Kazde info jest dla mnie cenne i z góry za nie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenowo1608    49

czesc odpowiem na tyle na ile moge

 

1) model jd 545 nie ma zatrzaskow na klapie- trzyma go hydraulika ciagnika ( rozdzielacz ) jd 550 posiada zatrzaski klapy

 

2) standardo prasy jd 545 550 maja sznurek jako opcja byl montowany aparat do siatki do owijania.. sam chcialem kupic ze siatka ale stan maszyn pozostawial wiele do zyczenia.. po mojemu przeliczeniu z siatka wychodzi ze  koszt bala jest ciut nizszy ale wszystko w zaleznosci jakiej siatki uzywasz.. przy obwiazywaniu siatka potrzeba mniej czasu zanim zakonczy sie proces owijania a co za tym idzie mniej paliwa bo to ono dzis generuje koszty.. ( prasa ktora ja posiadam ma obwiazywanie na 2sznurki az sam sie dziwilem jak szybko idzie ok 25-30 sekund i gotowe.. na moje potrzeby wystarczajaco..) ale koszt z siatka maszyny jest wiekszy.. zalezy jaki budzet masz do dyspozycji.. na ptanie ile bali ci nie odpowiem bo osobiscie niewiem  ale liczac ze owijasz mocno scisnieta bele 3,5 raza wychodzi ze potrzebujesz na 1 bele o srednicy 140 cm -  7,7metra siatki.. ze szpuli 2000m wychodzi ok 280 bel siatka. Rolka siatki w granicach 320- 370 zl wszystko zalezy ile bel zamierzasz robic im wiecej tym siatka wychodzi lepiej ale doliczajac koszt zakupu maszyny i kalkulujac na kilka lat to sam rozumiesz.. musisz sam wybrac co bedzie najlepsze dla ciebie ale jesli masz na oku z siatka maszy to polecam jak najbardziej 

 

3) jd 545 ma ok 2,15m wysokosci a model 550 niestety niewiem

 

4) tak sa roznice.. jest prosty przegobowy a takze wom szerokokatny. najlepszy jest wom szerokokatny gdzie moze pracowac  nawet pod kotem 80 stopni bez rozlanczania wom.. zwroc uwage na krzyzaki przy zakupie a takze w srodku jest tarcza centrujaca w ktora wchodza kule od widlaków ( jest to podparcie) bardzo czesto zdaza sie ze jest wyrobione a takze  na system zatrzasku ma byc nie wyrbiony bo moze sie okazac ze wom bedzie spadywal z walka z ciagnika

 

Mam skromna nadziej ze cos pomoglem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu13    0

Dzięki za info lenowo ale jeszcze Cię pomęczę bo ...

 

W sumie byłem zdecydowany na 545 ale skoro nie ma zatrzasków no to d*pa bo mój 3p wiadomo nie jest nowy no i z hydrauliką może być z czasem różnie a 550 to za duży grzmot dla mnie no i jestem cholera w kropce he, he :(.

Co radzisz w takim razie z własnego doświadczenia ? - duzy to problem jest braków tych zatrzasków i z czym muszę się liczyć podpowiedz jak coś możesz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Jesteś pewny że nie chcesz krone łańcuchowej z zamkami np kr 125 kr 130?

A co powiesz o takiej? http://olx.pl/oferta/prasa-feraboli-ff-44-CID757-ID2xH4p.html#ced18ba3a5

albo http://olx.pl/oferta/feraboli-ff55h-CID757-ID9S1GF.html#8ecc345f17

Dobre jest to że ma tylko 4 pasy, a im mniej pasów tym lepiej bo mniejsze ryzyko że będzie ci się oklejać mokry materiał na wałkach, no i jest lekka i nie tak wielka jak jd 550 no i ma zamki.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenowo1608    49

czesc ja rowniez prasuje rolujaca pierwszy sezon.. moj ciagnik ma 35 lat i rowniez nie jest nowy ale hydraulika i reszta bez zarzutu dlatego kupilem jd 545..(wlasnie te gabaryty bo mi 550 nie weszla by pod wiate i do garazu...) 

 

Przepuszczjacy rozdzielacz w ciagniku bedzie mial to do siebie ze klapa bedzie sie uchylac.. latwo rozpoznasz czy masz wszystko w pozadku wystarczy na noc zostawic nawet pusta wywrotke w pozycji kipru a rano bedziesz wiedzial czy paka opadla czy nie... ale  nie ma sie czego bac..  

 

Klapa na zatrzaskach odciaza hydraulike traktora i to takze jest plus.. ale wszystkiego miec nie mozna...

 

Pomymsl rozgladnij sie jeszcze na spokojnie.. jakie bele myslisz robic.. na spokojnie.. zakup prasy rolujacej to na kilka - kilkanascie lat jak bedzie dobrze sie sprawowac... sam szukalem prasy 2 lata i trafila sie w austrii i ja wziołem(pracuje na zachodzie w rolnictwie od paru lat.. przywiozlem juz kilkanascie  maszyn.. zdj czesci w galerii) a wczesnej meczylem sie z kostka ale 1,5 sezonu po przemysleniu co i jaka bedzie maszyna najlepsza i czesc sian sprasowal mi znajomy bo swoja kostke  sprzedałem w sezonie..  a teraz ja u niego cos bel krece jd 545..

 

jesli nie znajdziesz 545 badz 550 to celuj w kronki jak kolega pisał.. w tych samych pieniadzach znajdziesz juz  z siatka i klapa na zatrzaslach. tylko maja to do siebie ze nonstop stala srednica beli ale w sam raz do c 360

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Te feraboli co podesłałem to też mają zatrzaski, ale fakt, dla c 360 krone będzie najżejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu13    0

A jakie prasy koledzy ciągacie i jak Wasze wrażenia z pracy w polu/łące ciagnikami c-360, c-360-3p czy MF 255 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenowo1608    49

na forum znajdziesz cos co cie zaciekawi.. np temat o ktory pytsz jest tutaj.. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32979-jaka-prasa-do-c360-po%C5%82%C4%85czone/

 

jako uzytkonik prasy jd 545  powiem ci ze idzie bardzo lekko.. ciagnik nie ma ciezko podczas formowania beli czy w sianie czy slomie ( kiszonke planuje dopiero zaczac na drugi rok robic bo nie mam owijarki i w okolicy tez jest z tym klopot narazie) mimo iz waga to ponad 2 tony.. nie posiadam gorek wiec jest w sam raz na moje tereny do c 360

 Pozdrawiam

Edytowano przez lenowo1608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja ciągam mf 255 i sipme czerwoną z 279/1 98 r i przy dobijaniu nie jadę więcej niż do połowy czerwonego pola bo potem się otwiera klapa no i mf już ją dość czuje a w mokrzejszej sianokiszonce to ma ciężko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu13    0

Witam

 

Dzięki koledzy za podpowiedzi i rady. Zdecydowałem się na 590 na siatkę i  04/10/2015 kupiłem ją pod Poznaniem (od rolnika, ofert od handlarzy w ogóle nie brałem pod uwagę)  r.prod. 2000 za 18700 PLN

Zobaczymy jak 3p będzie sobie radził w niej ( nie to kupię 4 cylindrowego MF-a) - wiosną 2016 wszystko się okaże.

 

Udało mi się znaleźć maszyne w niecałe 2 miesiące (wcześniej obejrzałem 5 maszyn).

 

Pozdrawiam

ENDRIU 13

post-160550-0-11295700-1444579068_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenowo1608    49

Gratuluje nabytku..  to i tak niewiele maszyn widziałes.. ja ogladałem kilkanascie jezdzac do pracy na zachod by specjanie kilometrow nie robic ale nie bylo na czym oka zawiesic.. 3p bedzie mial ciezko w tej prasie.. zreszta zobaczysz sam podczas pracy..  do tej prasy chcacy efektowne bele robic minimum 100 kucy.. w sasiedniej wiosce ciagaja taka zetorem ok 115 koni  i jeczy i steka przy niej.. ale bela nie ma co zazucic.. bo sa super..   bynajmniej dobry wybor.. niech ci sie dobrze sprawuje.. zdaj jaka relacje jak bedzie podczas pracy.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ale chyba kamieni nie będzie robił bo kto to później będzie rozwijać, szczególnie że nie ma rotora ani noży, a wałki pewnie po pająku więc to już w ogóle by było przekichane, zresztą to nie zmienia faktu, że i tak 3p nie będzie miał z nią lekko, w sianokiszonce będzie cieniutko,  sama 590 nie jest lekka jeśli chodzi o ciężar, więc pod górkę będzie miał co robić, spytaj się użytkownika @Mateusz3512, on ciągał tą prasę 3512. Zresztą i tak zamierzasz kupić inny ciągnik, tylko już taki min 70 kM, żeby to już jakoś lepiej szło. A tak to ładna prasa i nawet siatkę ma :D Gratuluję nabytku i tysięcy bel bez awarii życzę ;).

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wolniej ale da radę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6

Mam pytanko , bale słomy  owijane siatką np. 2,5 raza  można układać na sztorc 4 sztuki jeden na drugim bez obawy o rozlezienie się ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJ_Bogus    1
Dnia 11.10.2015 o 17:58, endriu13 napisał:

Witam

 

Dzięki koledzy za podpowiedzi i rady. Zdecydowałem się na 590 na siatkę i  04/10/2015 kupiłem ją pod Poznaniem (od rolnika, ofert od handlarzy w ogóle nie brałem pod uwagę)  r.prod. 2000 za 18700 PLN

Zobaczymy jak 3p będzie sobie radził w niej ( nie to kupię 4 cylindrowego MF-a) - wiosną 2016 wszystko się okaże.

 

Udało mi się znaleźć maszyne w niecałe 2 miesiące (wcześniej obejrzałem 5 maszyn).

 

Pozdrawiam

ENDRIU 13

I jak 3p dał sobie radę? Zastanawiam się nad tą prasą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez bernijol
      Witam. Jak w temacie. Jsk zlikwidować luzy w kolumnie kierownicy c360? Wiem że temat wałkowany ale mam kilka pytań. Mianowicie. Ogólnie wiem że luz się w tym ciągniku likwiduje się poprzez odkręcenie w przekładni kierowniczej pod kolumną nakrętki zaślepki (taka duża chyba ponad 30mm)a następnie poprzez wykręcanie śróby (u mnie na ampul)likwidujemy luz. Przynajmniej u mnie w tej kolejności to idzie. Tak. Co jeśli śruba już jest wykręcona na max? A luz jeszcze troche jest? Gdzieś wyczytałem że trzeba ją wykręcić całkiem i coś tam podłożyć. To prawda? Problem taki że tej śruby na ampul co to ją się wykręca i luz ginie u mnie całkowicie wykręcić nie mogę. To tak ma być? Dojdzie do pewnego momętu i stop. Proszę o porade jak co gdzie podłożyć żeby ten luz ustąpił. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam. 
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj