hvr

New Holland TD5.95 vs Zetor Proxima 100

Polecane posty

hvr    0

Jak w temacie.

 

Szukam stosunkowo taniej maszyny tj. w granicach 150 tys. zł. Pod uwagę biorę dwa ciągniki - NH TD5.95 i Proxime 100. Ciągnik miałby pracować w gospodarstwie o powierzchni 15h. Proszę zobligowanych o opinie na temat tych maszyn. Który z tych ciągników wybralibyście i dlaczego?

 

Dzięki z góry za pomoc.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek507716    0

Witam . Posiadam TD5050 starszy odpowiednik generalnie ciągnik sprawuje się dobrze ze spalania jestem zadowolony w prasie około 7-8 h w orce koło 12h . Jeżeli interesuje cie ten model weź pod uwagę udźwig u mnie jest 2700 kg to trochę mało może w nowszy modelach to poprawili powinno być kolo 3500 kg i było by git. Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj odpowiem mam go już 5 lat.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

 

...Proszę zobligowanych o ...

"Zobligowanych" - co to jest?! Nie znasz znaczenia słowa to go nie stosuj i nie sil się na polonistę.

Napisz swoimi słowami, ot choćby dobrze byłoby, gdybyś użył słowa: "użytkowników", bo to użytkownicy mogą (jeśli zechcą) napisać Ci własne spostrzeżenia.

Co do tematu to ciągnik o mocy 95KM może okazać się troszeczkę za duży, chyba że planujesz dzierżawę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Zdecydowanie New Holland bo jest dużo trwalszy niż Zetor,zwłaszcza skrzynia.

Tylko że nie wiem jaki jest sens kupować nowy ciągnik na 15ha,przecież przy takim obszarze człowiek nie musi tyrać ciągnikiem całe dnie więc nawet nie potrzeba jakiegoś dużego komfortu.

Trwałość też nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia bo ciągnik nie zrobi jakoś dużo godzin.

A jeśli bierzesz na dopłaty to wtedy zamiast używanego myślę że bardziej opłaciłoby się brać jakiegoś nowego Belarusa,na taki obszar będzie w sam raz a ile kasy zostanie na maszyny do niego albo na jakieś inne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

A może kolega w przyszlosci dokupić ziemie albo wydzierżawić. Lepiej kupić maszynę z zapasem mocy niż później się martwić że za słaby ciągnik się kupiło... Zetora to ja bym sobie odpuścił. Mam proxime 9541 plus 1360mtg miała tyle usterek ze szkoda gadać. Z podnośnika z lewego ramienia olej ciurkiem mi leciał, ciągle zrywało mi ten oring. A dlaczego?... Okazało się ze nie wbili mi tulejii z tej strony i wałek chodził po obudowie miażdżąc ten oring. Potem podnośnik przestał dobrze podnosić. Musieliśmy zdjąć plecak żeby dostać się do zaworu, na ktorym bylo tylko 120atm a powino być min.180 do 200. Później zatarła się pompa paliwowa, wskakując na takie obroty ze obrotomierza brakło, skutkiem tego pękł zawór wydechowy uszkadzając tłok. (pss. Żeby nie bylo -paliwo z dobrego źródła lane z plastikowych zbiorników.) A teraz walczymy z hamulcami bo się ciągle grzeją . Nie wspomnę o wykończeniu : Siłowniczki drzwi i tylnego okna to totalna tandeta bo 2 latach na złom można je wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A czedmu mu bronicie nowy ciagnik na 15 ha o tej mocy..

Wg mnie jezeli planuje sie rozwijac to inwestycja bardzo trafna, ja Proxe bym sobie odpuścił bo wg mnie to słaby ciagnik, szczególnie tylny most i podnośnik.

Sam rok temu jeszcze pracowałem na 15 ha i kupiłem ciągnik 105 km (ale używany) i tez niektórzy mówiliże za duży, w tym roku jest już 30 ha a w przyszłości być może coś jeszcze się trafi i wiem że zakup był trafny, bo tym ciągnikiem zrobie 300 mth, a mniejszym co miałem bym pewnie robił ok 400 i nie miał czasu na inne obowiązki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No ciekawe jak z trwałością TD jak tylny most i skrzynia produkowane są w Turcji gdzie wyłączność na produkcję układu napędowego do tej serii ciągników ma Turk Traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 3.09.2015 o 10:06, hvr napisał:

Jak w temacie.

 

Szukam stosunkowo taniej maszyny tj. w granicach 150 tys. zł. Pod uwagę biorę dwa ciągniki - NH TD5.95 i Proxime 100. Ciągnik miałby pracować w gospodarstwie o powierzchni 15h. Proszę zobligowanych o opinie na temat tych maszyn. Który z tych ciągników wybralibyście i dlaczego?

 

Dzięki z góry za pomoc.  

New holland to marka Premium A zetor to mała firma 300pracownikow i dziadostwo awaryjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj