Byznesmen

Sprzedam Gospodarstwo Rolne w trakcie dochodowej produkcji

Polecane posty

Byznesmen    0

Sprzedam gospodarstwo rolne w powiecie Lidzbark Warmiński. Jest ono do sprzedania kompletne w trakcie produkcji. W skład wchodzi ok. 90 sztuk bydła (HF ok. 100%), w tym 40 krów mlecznych - ponad 9000 średnia z obory. stado opiera się na własnej genetyce na którą pracuje się ponad 20 lat. Jałówki (bydło od ponad 20 lat pod oceną ) z gospodarstwa mają swoja renomę i są bardzo chętnie kupowane przez inne gospodarstwa. Pełen park maszynowy (w tym 5 ciągników i kombajn zbożowy), dodatkowo ok. 77 ha gruntów rolnych, w tym większość wokół gospodarstwa, co jest dużym plusem w hodowli bydła mlecznego. Budynki: dom po remoncie, dodatkowo 2 obory i duża stodoła (obory wyposażone w zgarniacze obornika, płyty obornikowe i zbiorniki na gnojowice. Obory stanowiskowe, w większej znajduje się dojarka przewodowa alfa laval i zbiornik. Struktura zasiewów dostosowana do produkcji mleka czyli większość to trawy, kukurydza, zboża paszowe - wszystkie zasiewy zrobione oraz wysiane nawozy ( w tym roku i poprzednim odsiane ponad 30 ha traw). Posiadam duże zapasy balotów z sianokiszonki, zbóż paszowych, oraz kiszonki z kukurydzy, a także słomy jarej i ozimej. Posiadam tez sporo lasu oraz skupisk drzew. Gospodarstwo po miesiącu pracy nowemu właścicielowi przyniesie już pierwsze zyski za mleko, ewentualnie w późniejszym czasie w zależności od planowanego stada krów sprzedaż jałówek hodowlanych lub można też odchowywać własne byczki dodatkowy dochód.

Wypisy z rejestru gruntów:
1. Klasa III i IIIa – 9,22 ha
2. Klasa IIIb – 24 ha
3. Klasa IVa – 20,34 ha
4. Klasa IVb – 6,08 ha
5. Klasa V – 11,42 ha
6. Klasa VI – 1,97 ha
7. N- 3,39 ha 
0k.77 ha
W tym roku rozpoczął się nowy PROW 14-20, przez co można uzyskać nowe dofinansowania do gospodarstwa,kredyty, jeszcze w tym roku ma być młody rolnik i modernizacja gospodarstw, oraz nowe płatności obszarowe i rolno środowiskowe oraz do zwierząt. Przy odpowiednim doborze roślin np. płatność wysokobiałkowa (239 euro/ha) i pozostałe znacznie zwiększyć sumę dopłat obszarowych.

Dodatkowe informacje gospodarstwie po telefonicznym kontakcie. Ewentualnie sprzedam same grunty wraz z budynkami. Możliwość przejęcia naszych dzierżaw dodatkowo

 

Kontakt telefoniczny: 790 457 483


Dodam że gospodarstwo nie posiada żadnych długów i sprzedawane jest z powodu choroby gospodarza. 

Edytowano przez Byznesmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Tylko współczuć, sprzedać dobrze prosperujace gospodarstwo. Niema potomków którzy by mogli przejąć?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

he z 3mln mooooże styknie :) 

w tym roku i mając zdrowie człowiekowi odechciewa sie byznesu ;P sorry ale ja lubie gospodarstwo .tylko jeśli coś robi się po to aby sie narobić i sie tylko cieszyć ze sie zrobiło to troszke sie robi z siebie niewolnika lub cały ten popaprany ustrój robi z nas rolników jakbyśmy podpisali cyrograf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

3 miliony to trochę mało jak za tak duże gospodarstwo. a następca moze ma inny dochodowy zawód. albo nie ma go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

też myślę że 3 bańki to trochę za mało. Ciekawe jaka jest cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byznesmen    0

Cena po kontakcie telefonicznym. Aczkolwiek niewiele większa niż 3 miliony. Potomek jest. Piszę w tej chwili. Rolnictwo nie jest jego pasją a żeby tym się zajmować, trzeba to kochać. Bo tak naprawdę trzeba temu poświęcić całe swoje życie. A są inne możliwości zarobkowania. Niech każdy realizuje się w tym w czym czuje się najlepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głupie pytania czy nie ma następcy... Zajrzyjcie do tematu - cena mleka czy cena opasów i sami sobie odpowiedzcie co jest nie tak z tym interesem.

 

Autorze tematu chcę ci wskazać twoją omyłkę. Do wysoko białkowych nie szacowali 249 euro a 239 euro, z tym że nawet tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byznesmen    0

No to widzę krucho u was z produkcją. Gospodarstwo NAPRAWDE przynosi zyski. Cena mleka nie jest rewelacyjna aczkolwiek da się z tego spokojnie wyżyć. Po wielu latach oddawania mleka do mleczarni i ze względu na ilość mleka. Gospodarstwo posiada indywidualną cenę. Sprzedawane jest tak jak wspomniałem z powodu kruchego zdrowia gospodarza i chęci przejścia na emeryturę. Niedowiarków proszę o koniec zbędnych komentarzy, nic nie wnoszących do tego tematu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ziemia budynki park maszynowy zasiewy bydło wszystkiego pod dostatkiem i tylko 3 bańki ciekawe gdzie jest haczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

sama ziemia 77ha po ok 50tys to już jest 3, 5milionaaplus budynki i zwierzęta


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byznesmen    0

Cena wynosi: 3,5 mln do rozsądnej negocjacji. Haczyka nie ma. Chodzi o to, że nie ma następcy. A Ojciec podupadł znacząco na zdrowiu, i nie ma siły już pracować i chce sprzedać to aby przejść w spokoju na emeryturę. 

PS: Ziemia w naszym regionie oscyluję w granicach 30 tysięcy za hektar. 

Edytowano przez Byznesmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie w okolicy za VI kl co najmniej 10 tyś/ha wzwyż. W czytając opisz i co jest na sprzedaż to jeśli cena za całość dobre trzy mln to nie aż tak dużo. Z pewnością je  sprzedaż(nie koniecznie dziś czy jutro). 3 mln to już dużo kasy, ale stosunkowo do tego co jest na sprzedaż to nie jest dużo. W okolicy gości miał gospodarstwo coś ok 28ha i krzyczał 1,2mln do negocjacji i po jakimś czasie sprzedał, kupił to gościu co ma firmę transportową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ludzie czytajcie ze zrozumieniem

Ja tylko rzuciłem cena z grubsza a tu juz kilka postów co do ceny :P

Opłacalne moze jest ale trzeva sie postawić w dwóch wariantach :D

Wariant I

Mam kase i chcem sie pobawić w gospodarza zawsze to lubiłem i lubię, tylko sęk w tym jak w tym roku przychodzi susza niższa cena mleka do tego kara i jakoś człowiek traci siły i wiare w to co robi a do tego świadomość miałem KIEDYŚ 3.5mln :o a jutro musze wstać doić krowy  hee

 

Wariant II

Jestem kompletnym fanatykiem i uwielbiam rolnictwo myśle, śnię i mowię tylko o Rolnictwie i o wszystkim co z nim związane ahh kupie sobie sobie gospodarstwo ide do banku w koncu jestem "jeszcze" młody i dostane kredyt na 25lat

ps. 3 500 000 PLN   /  25lat  =   140 000PLN/rok  DLA BANKU!!!! i nie wazne dobry czy zły rok nic nikogo nie obchodzi wazna jest tylko KASA, STRES=SUSZA=KREDYT= POD UPADAM NA ZDROWIU itd.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Głupie pytania czy nie ma następcy... Zajrzyjcie do tematu - cena mleka czy cena opasów i sami sobie odpowiedzcie co jest nie tak z tym interesem.

 

Autorze tematu chcę ci wskazać twoją omyłkę. Do wysoko białkowych nie szacowali 249 euro a 239 euro, z tym że nawet tego nie będzie.

A skąd masz tą informację że nie będzie 239 euro? Wróżka ci z fusów wywróżyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można prosić nr księgi wieczystej? Ew. numery?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek99
      Sprzedam sadzarkę kubełkową polską i kopaczkę elewatorową do ziemniaków, maszyny bardzo mało użytkowane, rocznie sadzone około 0,2 ha ziemniaków. Szczegóły na PW.
    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż kosiarkę listwową Honda gcv 135.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem a wiadomo jakie teraz mandaty 😉


    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż przekładnie kątową na wałek Rochling.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem z wiadomo jakie teraz mandaty 😉

    • Przez Nismo
      Witam. Kupię sortownik Remprodex do 17tys. Województwo Małopolskie Świętokrzyskie Śląskie 
    • Przez geo2
      Mało używana, tylko zboże, garażowana cały rok.
      https://sprzedajemy.pl/przyczepa-pronar-pt-612-mniszkow-4-e30984-nr68469956
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj