wojtek12345

Zyto Rubin C1 Danko

Polecane posty

tromba222    8

Kupujesz go w jednostkach to będziesz widział na worku ile ma wagi i ile wysiać. Dwie na hektar, więc prosta matematyka. Azotu chociaż ze 120kg, bo na 6 ton potencjał to żyto ma.  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Dokładnie, a najlepiej to w trzech dawkach dać 136N (51+51+34). Polifoski to myślę zwiększyć do 250 kg. Na T1 nie trzeba dawać nie wiadomo jakiego fungicydu, aby tylko zwalczyć mączniaka. Na T2 po wykłoszeniu lepiej zainwestować w coś lepszego. Od siebie Rubin-a polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dokładnie, a najlepiej to w trzech dawkach dać 136N (51+51+34). Polifoski to myślę zwiększyć do 250 kg. Na T1 nie trzeba dawać nie wiadomo jakiego fungicydu, aby tylko zwalczyć mączniaka. Na T2 po wykłoszeniu lepiej zainwestować w coś lepszego. Od siebie Rubin-a polecam.

 

Policzyłeś czy opłaca się taka inwestycja przy cenie żyta 420zł ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

zachodniopomorskie, Stargard, ATR Agrohandel, nie wiem jak cena teraz.

 

Ponawiam pytanie:

Przedsiewnie 200kg Polifoski 6(lub coś podobnego)

I dawka 150kg Saletrosanu 26/30

II dawka 150kg Saletry 34N

Do tego coś na T1 i może T2.

 

Da radę 4,5t przy odmianie Rubin, gleba średniozasobna, klasa IV-V? Może być problem z pH :/

Edytowano przez piertucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Policzyłeś czy opłaca się taka inwestycja przy cenie żyta 420zł ?

Też uważam, że cena 420 zł to rozbój w biały dzień ale nikt nie każe po tyle sprzedawać. Moje żyto w tym roku leży i czeka na lepszą cenę. Ja tylko wyraziłem swoją opinię i to jak ja bym to zrobił, a to czy ktoś da 136, czy 68 N to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

 

Ponawiam pytanie:

Przedsiewnie 200kg Polifoski 6(lub coś podobnego)

I dawka 150kg Saletrosanu 26/30

II dawka 150kg Saletry 34N

Do tego coś na T1(myslalem Tilt Turbo 0.6l + Mirage 0.4l)  i może T2.

 

Da radę 4,5t przy odmianie Rubin, gleba średniozasobna, klasa IV-V? Pewnie gleba lekko kwaśna ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

A jaki przedplon i czy w przypadku zboża słoma została na polu ? Zamiast dawać saletrosan na pierwszy strzał daj 150kg saletry i na drugą dawkę też tyle samo. Polifoski może być. Póki co fungicydów jeszcze nie wybieraj bo nie wiesz z jakimi chorobami będziesz miał do czynienia. Skracanie po taniości 1l CCC i nie ma bata żeby je położyło. Podstawa to musisz posiać w terminie i nie za gęsto. Taki plon jest w Twoim zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Kurcze zmiana planów, nie dam rady finansowo wyrobić by sypnać 200kg Polifoski6, lepiej dać mniejszą dawkę i np. potas dorzucić wczesną wiosną w postaci soli potasowej czy ewentualnie jakieś inne NPK ale co ma mniej składników? Ilość saletry zostaje 300kg/ha. Najgorzej jest z potasem, bo słoma zebrana, fosfor kilka lat temu w badaniu miał średnią zasobność.

 

PS. A co myślicie o odmianie Opal, bo dostałem propozycję na tą odmianę?

Edytowano przez piertucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Kolego ja sieję Rubin i w tym roku ładnie oddał przy skromnym nawożeniu. Natomiast w tamtym roku przymierzałem się do Opala ale w centrali jego nasiona wyglądały jak jakiś poślad co mnie zniechęciło ale w tym roku zasieję na próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

ja sialem i znizka plonu byla do 25% w stosunku do zeszlgo roku, ale to.przez susze... wiosna pieknie sie zapowiadalo zboze , ale suchy maj zrobil swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Sieje ktoś w tym roku? Ile dajecie pod korzeń i jakie zabiegi fungicydowe?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja będę siał Rubina, ale ciągle mi go nie dowieźli:-( Przemierzam się dać do 250kg zamiennika poli6 (piast 8-19-29), może jeszcze dosypię soli 50kg i superfosdar 40% 50kg, do tego 200kg wapna. Fungi w dwóch etapach (nie mam jeszcze konkretu co do środków) i skracanie. Około 150kg czystego N na ha pójdzie:-)

 

Podobna agrotechnika pójdzie w hybrydę Binntto, tylko tam skracanie raczej dwa razy, i N pójdzie w 160-170kg(RSM).

Cena w tym roku była ok(770zł). Wypowiem się za rok, czy interes wypalił:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek90    1

ja w tym roku posiałem rubin C1 W około 80kg na hektar przedsiewnie polifoska 6 220kg  na wiosne około 120N do tego saletrosan 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

koledzy a ile dać teraz rubina na ha o tej porze? dodam że jest to 1 rok po centrali.jeśli pogoda nie zrobi psikusa to w tym tygodniu powinienem zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Około 130 kg starczy. Ja sialem w piątek i tyle wysialem. Szkoda nasienia na więcej. Znajomy w zeszłym roku brał odemnie bo takie ładne... wziął 500kg i na 1,5 ha zabrakło. Ze 3 tony mu uķosiłem w te żniwa. U mnie obok z 2,8 ha ważone 18 ton. 2 razy fungicyd t1 propiconazol plus prochloraz i skracanie potem tebukonazol. Nawożenie około 120kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jak zachowa sie rubin wysiany teraz w maju? nie bede kosił na ziarno chce wydusic chwasty bo byl to nieuzytek ale czy teraz dobrze sie rozkrzewi? i coś z niego bedzie na zielonke chociaz? jak sie zachowa zboze ozime siane teraz? zostało mi troche i dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Żyto jest bardzo dobre na poplony, właśnie ze względu na krzewienie.

 

U mnie plon rzędu 3t/ha okazało się, że bardzo mocno zareagowało spadkiem plonu na panujące w tym sezonie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam , planuje w tym roku kupić kwalifikat , pojawia się moje pytanie jaka odmiane wybrać myślałem nad rubinem albo dankowskim złotym , które będzie lepsze na 5 klase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj