Gość Luke16

Pronar 1025a za 30 tys zl

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Znajomy dzwonil ze jest taki ciagnik za 30 tys brutto. Od pierwszego właściciela na ladnej gumie z 2001 roku. Zastanawiam sie intensywnie ale nie wiem co to w ogóle za ciagnik. Nawet myślałem sprzedac renate i go zostawic. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bottle609    10

pronar to ciagnik robiony na czesciach belarusa tylko ma tam kilka rzeczy innych wsadzonych, jakies dodatkowe pompki przy hamulcach gdzie w belarusach tego nie ma i inna maska,kabina. prawie to samo co belarus
i jest to polska produkcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A cena? Warto w ogóle rozważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

moj znajomy takiego mial, to przez 12 lat zmienil 12 pomp hydrauliki kierownica nie jest na przeciwko siedzenia i wogole narzekal na niego, WOM napedzany jest przez paski. Tylko on jego sprzedal dwa razy drozej z turem. Wiec cena atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Tak czy siak to cena jest 2x niższa od normalnej, a nikt nie odda sprawnego ciągnika za pół darmo.  Daje to do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

@luke16 chciałbyś zamienić swoją super renie na pronara ps. zrobiłeś hamulce w Reni?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kamil pierwszy właściciel likwidacja gospodarstwa... Pewne źródło ciągnik w pełni sprawny... 

wojtal no właśnie się zastanawiam bo jednak Renata mimo wieku bo 31 lat już ma to jest super ciągnikiem. Hamulce ktoś wymienił a zapomniał porządnie odpowietrzyć i wszystko stanęło... 

Rocznik i cena w porównaniu do Renaty mnie fasynuje bo jednak ciągnik ma 14 lat a nie 31... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

jak by były takie super te pronary to tak tanio by nie chodziły w ogłoszeniach mój znajomy kupił z 5lat temu nowego na MR jak zobaczyłem ten ciągnik po miesiącu to miał już kilka przecieków urwana jakas dźwignie i jeszcze wtedy nie poszedł w ciężką pracę ale w sumie za te pieniądze to można spróbować i jak coś to go prze handlować i parę złoty zarobić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Musze to przemyśleć może go na handel wezmę i ze znajomym przerzucimy go przez jego firmę zarabiając coś na nim... Ja mam zaufanie do Reanulta :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco2603    1

Pronar to złom najgorszy, mam 1221 AII, dzień pracy, trzy dni w warsztacie, przecieki, hamulce, hydraulikę wywaliłem i wstawiłem całkiem nowy układ po swojemu, akumulatory raz ładuje raz nie i nikt nie wie dlaczego, Ori sprzęgło starczyło na 1000 Mtg, przednie koła podczas jazdy stają w miejscu i nawet serwisanci nie wiedzą o co chodzi, obie zwolnice porobione, dzisiaj montuję trzeci z kolei dyferencjał i brak nadziei a bez przodu nic w polu nie podziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Kolego, z całym szacunkiem ale zmien mechaników. Bo z taką wiedzą jak tu opisujesz, to tylko bardziej popsują Ci ten ciągnik, niż naprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

To jest prosty ciągnik tu nawet głupi by wiedział co się stało, a jeżeli serwis nie wie to zrób jak ci kolega wyżej radzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 000 hm jak sprawny bierz ale najtańszy na OLX 33.000 netto.Pronar to taki ciągnik w którym do niektórych rzeczy należy przywyknąć ja sam ma 3 Pronary wszystkie na zwykłych silnikach

82SA-2007-2500 mth

1025A+Tur-2005-2750 mth

1221A-2002-3000 mth

Do tych ciągników trzeba mieć nerwy stalowe ja przymykam oko na drobne nie dociągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWawer    0

Pronar nie jest wart pieniędzy, to jesden z najgorszych ciągników na rynku. Nie ma czegoś takiego jak jeden udany a drugi złom. Pronar jest ogolnie złomem z plastiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Z plastiku ? heh to zauważ np. takiego ciągnika jak Tym jest typ Tym który ma 101km a jego waga 4.100kg ciekawe prawda ? a Pronar 82A 3.900kg + 470 kg jak pamiętam obciążników z przodu czyli plastik to nowe ciągniki uciąg bardzo dobry nikt nie powie źle o uciągu.. Niedawno oglądałem gazetę rolniczą człowiek narzekał na nowy z 2013 roku ciągnik marki ursus pisane było tam :

- do końca gwarancji serwis przyjeżdżał non stop i dużo nie pomógł

- Nie mógł obrócić pługa 4x30 obrotowego ( z nieznanej przyczyny mógł tylko na równym terenie choć nawet oleju było pod dostatkiem) 

 

Wniosek:

Pronar za takie pieniądze robią bardzo dobre ciągniki może i nowe z 2005 roku mają styl kabiny starych ciągników ale każdy dobry rolnik nie pogardzi dobrą maszyną która nie zadusi się przy byle jakiej maszyny, może i w kabinie nie ma komfortów stuka puka ale swoją robotę zrobi dobrze.

 

DawidWawer w ogóle nie masz świadomości jaki to ciągnik obejrzenie tego ciągnika na youtube oraz obejrzenia komentarzy innych ludzi wywnioskowałeś że twoja głupota nie zna granic.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez MrCzesio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj