lukbold

problem z przełączeniem A na B MF3060

Polecane posty

lukbold    1054

Gdzie szukać przyczyny problemów z przełączaniem A na B? B na A wchodzi dobrze. Przyznam że gdzieś o tym czytałem ale.... internet jest duży ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

jesli oojawia sie zgrzyt nawet niewielki to moze byc pierscien synchronizatora.. ale na odleglosc to mozna gdybac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

że mam zużyty synchronizator to wiem dlatego zawsze na postoju przyłączam. Po prostu dźwignią nie daje się czasem przesunąć maksymalnie do siedzenia i siłownik wtedy do końca się nie wsuwa. brakuje mu ze 3-4mm. czasem rusza trochę do przodu i wtedy czasem udaje się przełączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

jak masz zjechany pierscien synchronizatora czyli dokladniej kola hamujacego to tak bedzie sie dzialo a zaraz wyjada sue jeszcze widelki (wybierak) a czesci do tych skrzyn nie sa takie tanie robilem takiego z zajechanym synchronizatorem do tego stopnia ze juz wogole nie dalo sie nic wrzucic to wyszlo 10k zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

widełki to sie raczej nie wyrobią bo akurat na przesłówce AB są kamienie które sie zużywają choć tanie nie są a synchro AB koszt 2,5tys więc już nie przesadzaj bo widać średnio w temacie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hamulec synchronizacja odpowiada tylko za wyrównanie prędkości kół przy zmianie biegu , a nie za zazebianie biegu


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez Tomex04
      Witam mam problem mf6120  z przyciskiem przedniego napędu napęd da się załączyć przez przycisk blokady przy prędkości rozłącza lecz przycisk od 4x4 nie załącza ani nie rozlącza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj