kostek

Prędkośc po drogach

Polecane posty

adamo91    7

ja słyszałem ze jak ciągnik ma hamulec na obie osie to może jechać 40 km/h i dlatego na niektórych ciągnikach jest naklejka ze znakiem ograniczenie prędkości do 40km/h


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

na belarce tęż jest naklejka z ograniczeniem bodajrze do 20km/h a ciągnie ją nh z 40km/h i co ty na to chyba że to ograniczenie przy pracy


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

do predkosci 25km\h ciagnik nie musi posiadac licznika predkosci i obrotów był na ten temat program w telewizji,ze gospodaż został ukarany mandatem za brak tych urzdzen ale pozniej jak sie okazało było ta 360 i jej konstrukcja nie pozwala na wieksza predkosc wiec mandat był bezpodstawny. powyzej tej predkosci musza byc zainstalowane urzadzenia wskazujace predkosc i obroty.ja swoja 360 jak zastała podkrecona pompa do 3600 obrotów\min do szła okolo 50 km\h ale pracowała w rejonie dróg tam było norma podkrecanie pomp. teraz man ustawione na 2800 obr\min i pompa jest po regeneracji i wisza na niej blaby jak ja odebralem to miał niecałe 2400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

W naszym kraju jest nałożone przez Unie Europejska max prędkość 45km/h. Widać że policjant nie znał się na przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
do predkosci 25km\h ciagnik nie musi posiadac licznika predkosci i obrotów był na ten temat program w telewizji,ze gospodaż został ukarany mandatem za brak tych urzdzen ale pozniej jak sie okazało było ta 360 i jej konstrukcja nie pozwala na wieksza predkosc wiec mandat był bezpodstawny. powyzej tej predkosci musza byc zainstalowane urzadzenia wskazujace predkosc i obroty.ja swoja 360 jak zastała podkrecona pompa do 3600 obrotów\min do szła okolo 50 km\h ale pracowała w rejonie dróg tam było norma podkrecanie pomp. teraz man ustawione na 2800 obr\min i pompa jest po regeneracji i wisza na niej blaby jak ja odebralem to miał niecałe 2400

chciał bym zobaczyć jak ta 60 leci 50km/h


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Koledzy tu macie fragment kodeksu drogowego:

 

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

 

ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;

pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego - 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym; motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat - 40 km/h.

Art. 21.

 

1. Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć lub zwiększyć, za pomocą znaków drogowych, prędkość dopuszczalną pojazdów obowiązującą na obszarze zabudowanym.

 

2. Prędkość dopuszczalna, o której mowa w ust. 1, może być:

 

zmniejszona - jeżeli warunki bezpieczeństwa ruchu na drodze lub jej odcinku za tym przemawiają;

zwiększona - jeżeli warunki ruchu na drodze lub jej odcinku zapewniają zachowanie bezpieczeństwa ruchu.

3. Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć, za pomocą znaków drogowych, prędkość dopuszczalną pojazdów obowiązującą poza obszarem zabudowanym, jeżeli warunki bezpieczeństwa ruchu na drodze lub jej odcinku za tym przemawiają.

 

4. Organ rejestrujący pojazd może ustalić dla indywidualnego pojazdu dopuszczalną prędkość niższą niż określona w art. 20, jeżeli jest to uzasadnione konstrukcją lub stanem technicznym pojazdu. Ograniczenie prędkości należy uwidocznić na znaku umieszczonym z tyłu pojazdu.

 

 

http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,D...ml#roz3oddzial3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie policja sie nie przyczepia do tego jezdze sobie Mtz'tem 40km/h i nic przejezdzaja i ani nie zwracaja uwagi


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj