kostek

Prędkośc po drogach

Polecane posty

kostek    4

Witam

Ostatnio znajomy rolnik opowiadał jak go ciagnikiem złapali za przekroczenie predkości jechał na pole samym ciągnikiem bez zadnego osprzetu czy przyczepy i tak se jedzie 37 tyle miał na liczniku a policja stała z radarem i policjant namierzył go połorzył suszarke i wzioł lizaka i na pobocze kazał zjechać

Powiedział mu ze jechał za szybko bo ciagnikiem mozna jechać 25km/h a on jechał 37km/h

Nie rozumie tego to poco sa ciagniki co moga jechać 40km/h

Moze miał ktoś taki przypadek jak to jest w przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Teraz to chyba 40 km/h można jechać ciągnikiem, bo 50 km/h to nie dostanie homologacji na Polskę ;)

 

A tak szczerze to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba cię w bambuko zrobili

Pojazd silnikowy niesamochodowy może jechać max 40km/h i nie może poruszać sie po drogach expresowych i autostradach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

według kodeksu drogowego ciągnik rolniczy może poruszać się po drogach ( również z przyczepą ) do 30km/h.

tak więc pan policjant pomylił ciągnik rolniczy z pojazdem wolnobierznym, którego konstrukcja uniemożliwia jazdę szybszą niż 25 km/h.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

i tutaj przemisy są bardzo nie jasne, bo niektórzy biorą ciągnik jako pojazd samochodowy, inni jako pojazd wolnobierzny a jeszcze inni jako niewiadomo co, w kodeksie nie ma jasnej definicji ciągnika rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

a własnie, że jest jasna definicja ciągnika rolniczego. dobrze poszukaj to znajdziesz. jest tez prędkość z jaką ciągnik może się poruszać po drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

o szybkości nie czytałem ale miałem troche do wyjeśnienia w sprawie odszkodowania i mam orzeczenie wydziału ruchu drogowego że ciągnik nie jest pojazdem samochodowym i można śmigać na prawko kat. B z maszynami i ciągnikami o masie większej jak 3,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
o szybkości nie czytałem ale miałem troche do wyjeśnienia w sprawie odszkodowania i mam orzeczenie wydziału ruchu drogowego że ciągnik nie jest pojazdem samochodowym i można śmigać na prawko kat. B z maszynami i ciągnikami o masie większej jak 3,5t

 

 

Ale bez przyczepy! jedyne co to sprzety zawieszane i jednoosiowe takie jak "dwukólka", piast czy opryskiwacz ciągany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

z tego co mi wiadomo to można się poruszać ciągnikiem rolniczym do 40 km/h (inaczej sprzedawane ciągniki miałyby blokady założone do 30km/h) bardziej wierze tym co sprzedają ciągniki niż przepisom... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

hehe nikt mnie w bambuko nie robił koles sam nie wiezył i sprawdzał w przepisach ale chciałem sie zapytać was jak to moze byc mnie to samego zdziwiło heh i policjant sie uparł ze ciagnik musi jechac 25 a nie 40 heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
z tego co mi wiadomo to można się poruszać ciągnikiem rolniczym do 40 km/h (inaczej sprzedawane ciągniki miałyby blokady założone do 30km/h) bardziej wierze tym co sprzedają ciągniki niż przepisom... ;)

 

A samohody mają blokadę do 130 km/h zarejestrowane w Polsce.? Bo przecież szybciej nie można jeździć u nas. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
A samohody mają blokadę do 130 km/h zarejestrowane w Polsce.? Bo przecież szybciej nie można jeździć u nas. :)

 

 

lepiej żeby nie miały :huh: co to za przyjemność z jazdy kiedy przy 130 km/h trabant Cię wyprzedza ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

po pierwsze nie wieżę że 30 jechała 37km/h. radar do niczego! a tak naprawdę to ciągnik rolniczy w terenie zabudowanym 20

a po za nim 30km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49
A samohody mają blokadę do 130 km/h zarejestrowane w Polsce.? Bo przecież szybciej nie można jeździć u nas. :huh:

 

 

Raczej niemaja bo my z tatem skoda 140km/h jeschalismy:)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

rany co wy wypisujecie.

 

Cięgnik może w "POLSCE" poruszać się prędkością 25km/godz. [takie prawo]

To że MOGĄ one jeździć szybciej to tak samo jest z samochodami!!!!

 

Produkują silniejsze mocniejsze a TY jako użytkownik MUSISZ przestrzegać prawa człowieczego.

tak dla ciekawostki we Francji ograniczenie jest do 30 i dlatego mają pozakładane blokady.[np jak kupisz go sprowadzonego z stamtąd]

inną ciekawostką polska 60tka jedzie max 26albo 28km na godzinę czyli w tej normie sie mieści.

 

A dodam że w Chorwacji ciągniki jędzą na AUTOSTRADZIE 80km/godzinę. Byłem i widziałem.

 

Myślę że rozwiałem wasze problemy związane z prędkością pojazdów wolnobieżnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 20. ust. 6

Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2 (tj.: Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h), wynosi:

1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h

2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego - 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym

itd......

 

Czyli wszystko jasne... Pisane z Kodeksu drogowego (aktualnego bo akurat z tego się w szkole uczymy ;) )


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

raczej jest 30km/ha bo jeszcze ojciec wspomina jak na kursie na prawojazdy się śmieli że mtz-tem można przekroczyć dozwoloną szybkość dla ciągnika, he może jeszcze napiszecie ze zapinacie pasy w ciągniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

moim zdaniem prawo jest powalone z tym ograniczeniem 25km/h powinno być do 45km/h no bo co jak ktos ma np nh co może jechać 45km/h to nie będzie go piłował na mniejszym biegu i nie będzie jechał te 25km/h powalone


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj