krzysztof898

Fendt 514 C brak przełączenia żółw zając

Polecane posty

Witam.

Koledzy dziś ja potrzebuje pomocy, mam problem z Fendtem 514, nie chce przełączać żółw zając. I nie zgłasza żadnego błędu.

Jaki jest warunek przełączenia? Na pewno wciśnięte sprzęgło, czy coś jeszcze? wydaje mi się że nie... 

Sprawdziłem już chyba wszystko i na wszystkie możliwe sposoby,  mam drugie takiego Fendta i po kolei przerzucałem części:

lewarek zmiany, płytkę z bezpiecznikami smd (ebox2), sterownik(ebox1), czujnik pozycji pod lewarkiem zmiany biegów, czujnik pozycji neutralnej.

Instalacja przemierzona pod względem braków przejścia i wysokiej rezystancji, wszystko jest idealnie,  cewki (8 ohm) i zawory dobre bo jak podłącze na krótko 12V na cewki to przełaczy a normalnie nie chce.

czujnik sprzęgła działa po przełącza rewers, nie mam już pomysłu i proszę was o poradę.

Od czego jest czujnik z przodu korpusu lewarka? bodajże niebieski.

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez krzysztof898

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie zechcesz moich sugesti bo wiem  że jesteś mocny w temacie ale walczyłem kiedyś w fergusonie i moge ci tyle zasugerować daj mu napięcie na zaworek isprubuj czy jedzie na żułwiu potem to samo na zającu żeby wykluczyć skrzynie i ciśnienie zasilania hydrauliki

bo jest sterowane pewnie bezpośrednio od sterownika , tak jak pisałem lekko można spróbowac czy zaczyna jechac czy nic  go nie trzyma.

jeszcze jedno czy wogóle jedzie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie jest sprawny, przełącza w czasie jazdy bez problemu. Niedziała sterowanie owymi zaworami, ze sterownika nie ma napięcia wcale. A sterownik jak i inne elementy sprawne bo w innym ciągniku działa, nie wiem już co jeszcze może mieć wpływ lub zależność przełączania.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ja nie znam się aż tak jak ty i nie mam testera do ciągników tak na marginesie czym to testujesz ,i iesli masz dwa ciągniki to w podglądach zaobserwój jeden idrugi może nie widzi któregoś czujnika obrotów mam namyśli przeklamuje bo jak by był uszkodzony to by wykazal błąd ,lub inne położenie itd. tak pomagam sobie nieraz w automatycznej skrzyni biegów cos nie pozwala na urochomienie.położenie wybieraka skrzyni czujnik sprzęgla czujnik zajęcia miejsca kierowcy niewiem co możesz odzczytać poprostu strzelam porównać jedne odczyty z drugimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

sterowanie na cewki idzie bezpośrednio z komputera? Jeżeli tak to sprawdź czy na wyjściu z komputera masz napięcie (jak nie masz specjalnej wtyczki z przewodem to niestety musisz delikatnie nakłuć przewód, chyba że jest możliwość sprawdzenia od tyłu kości), tylko pamiętaj żeby robić to na podłączonej cewce. sprawdź jeszcze czy jak odłączysz cewkę to pojawi się błąd. A schemat elektryczny masz?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ziomki. Ciągnik naprawiony dziś jeszcze wieczorkiem go trochę pomęczyłem i znalazłem wadę, problem był z czujnikiem położenia lewarka zmiany biegów (ten niebieski z tyłu korpusu), a dokładniej w kostce superseal, jak mierzyłem miernikiem wtykałem swój pin i łączyło, a piny z czujnika nie sięgały tak daleko i dokładnie, jak poruszyłem tak ostrzej wtyczką to raz załapało i już później było łatwo, nowa kostka i działa aż miło. Taka głupota a nerwów co niemiara, no ale cóż taka jest elektronika czasem.... dzięki wszystkim za zainteresowanie.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj