Polecane posty

GospoOS    15

Siemano

Potrzebuje grubera 3m lub 4m ciąganego na kołachn do uprawy przed siewnej tzw.bezoorkowej. 
Ciągnik który miałby ciagac ten gruber to John Deere o mocy 240km.

Szukałem  na wielu stronach ale zbytnio żaden nie zrobił na mnie wrazenia 
Prosze o pomoc bo trzeba siac rzepak a my nie mamy zadnego gruberaa prosze oo jakies propozycje


PS. maksymalny koszt grubera to do 50tys. zł 
PS.Wszystko ale nie UNIA lub INNE Polske markimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

@wojtekpuma185 - bez przesady by musial miec 300km ciagnik zeby takiego grubera wsadzic na 20cm a nawet to by bylo za malo ;) @GospoOS - Bardzo dobry wybor ze chcesz ciagany gruber, liczy sie masa i wgl... Ciagany ciezko znalezc szybciej bys znalazl zawieszany np Lemken Smaragd... Co do szerokosci 4m i nie wiecej, jak ciezka ziemia to.nawet moze go poczuc powyzej 20cm w ziemi.. A jaki gruber hmm nie wiem.. Jedna osoba robi takie do uprawy bezorkowej i 4m w okolicy 50tys chyba. Ale zrobione konkretnie z walami i wgl. Jak cos wiecej Pisz :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

za 50 to tylko używke kupisz do takiego ciągnika to maks 4 m.o ile masz lekkie ziemie .a najlepiej 3 m i wtedy możesz osiągnąć prędkość dużą poszukaj np.tiger od horscha jest ciągany ja mam terrano i spisuje sie bdb choć brakuje mocy przy uprawie gliny na 25 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GospoOS    15

Powiem tak.. Ma własnie byc uzywka najlepiej ciągany tigera wiedziałem nawet znalazłem za 50 tys ale co z tego jak on na pewnym polu nawet go nie pociągnie bo mamy gory cos takiego zeby pociągął nawet na górkach ciągnik 240 km i żeby ten gruber miał ok 4m a ziemie mamy mieszaną raz glina raz piach 


Prosze o pomoc GRUBER POTRZEBNY !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Gruber bez problemu kupisz tylko bys musial do niego miec dobry wal bo bez walu to nie robota ;) Kup jaki bedzie Tobie pasowal aby mial jakies zabezpieczenia. A po drugie pamietaj zeby wykonac dobrze uprawe ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja bym wziął tego tigera na twoim miejscu ciągnik będzie z nim dobrze latać a wtedy maszyna zrobi dobrą robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GospoOS    15

Panowe tego Jasia co mamy on nie pociągnie Tigeraa !!

Potrzebuje cos podobne do Tigera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ten awemak to coś jak tiger a może terrano .założysz szerokie dzioby i też zrobisz na 25cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe jak radzi sobie na zakamienionym terenie, plusem jest to że mażna rozstawić radlice według uciągu i warunków polowych. Tylko skoro ta maszyna jest tańsza od cross drive i wygląda lepiej to dlaczego jej nie widać na polach?? Za horsch cena 2x. 

Uprawiam bez orkowo już dosyć długo i wiem że części zamienne do mojego kultywatora podorywkowego unii już przewyższyły  dwukrotnie koszt zakupu mojej maszyny maszyny. Zużywam w ciągu roku 27 zębów do kos 3.6m a jeszcze podcinacze dochodzą i stopki co 2 sezony. Napawywanie mig-mag drutem o hrc 72 wydłuża czas pracy ale jest nieopłacalne przy tej maszynie.


 

Edytowano przez SpracowanyPraktyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem głębokie spulchnianie ziemi w naszych szerokościach geograficznych nie ma sensu. Najlepszym głęboszowaniem jest przemarzniecie gleby na 50 a czasami na 100 cm. Zmrożenie gleby odblokowuje pory i kapilary. Jest to darmowy sposób na rozluźnienie ziemi po zimnie. Oczywiście dla dobrych wschodów głęboszowanie ścieżek technologicznych i miejsc gdzie nawracają ciężkie maszyny jak najbardziej wskazane. 

już kilkanaście lat temu w Polsce wiedziano że orka to zło konieczne, zapraszam do obejrzenia ciekawego dokumentu 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

panowie mam takie pytanko...posiadam gruber dość "gesty" tzn. na 2,5 szerokości roboczej posiada on 13 łap...do tego ciężki wał ceownikowy...chciałbym spróbować w tym suchym jak pieprz roku uprawy bezorkowej pod siewy ozimin. I tu pytanie czy tak "gęsty" gruber zda egzamin przy głębszym spulchnianiu i na jakiej głębokości musiał by pracować...gleby lekkie,teren płaski...czy na kartofliskach gdzie gleba jest ubita wystarczy jeden przejazd przed siewem?sieje ktoś po gruberze siewnikiem o redlicach stopkowych...podobno muszą być talerzowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Powiem szczerze w miarę ciekawy ten gruber jest

 

To nie jest gruber, tylko typowy agregat do bezorkowej uprawy. Gruber to masz Kos z unia albo Smaragd od lemkena. Jeśli chodzi o maszyne taka której potrzebujesz to akurat unia oferuje crossa który jak za swoją cenę robi robotę i ludzie są zadowoleni.

 

btw. agregat z filmiku nie jest głupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Matador jest tańszy od  cross drive uni o około 15-20 tyś. Proszę mi pokazać maszynę uni która przerobiła 2000ha i rama nie była spawana. Tur, ares, kos to maszyny których ramy pękają po kilkuletnim użytkowania w marsie poleciał wał gumowy. Po kilku sezonach następuje zmęczenie materiału i wszystko zaczyna się sypać. Słaba stal i jej brak "na zapas" ze względu na koszty, masę itp prowadzi unię w stronę zapaści. Ja niczego nie reklamuje, wręcz przeciwnie. Dla ciekawskich i niedowierzających powysyłam zdjęcia na emaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj