Skocz do zawartości
varadero112

ciągnik 250 KM (mętlik w głowie)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tetsuya    7

podaj mi Chocby 1 model case z silnikiem JD to wysylam CI flache. Silniki fpt Sa bardzo dobre a wczesniej w magnumach byl cumminis.

Kolega odnosił się do claasa przynajmniej jak tak to odczytałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

varadero112    0

więc po waszych postach dzwonię do korbanka o MF'a i do osadkowskiego po CASE'a.
ma przyjechac JD 7250R z agregatem do uproszczonej upracy (jeszcze nie wiem jaki weźmie) ale sprawdzę go, jednak nie będę się na niego jakość szczególnie nakręcał, chociaz nie powiem, komfort pracy w Jelonkach jest i dobre wyposażenie jest a ceną super nie wybiegają od np NH czy CLAASA ;)

timasz    52

I jak tam przyszło coś na testy? do korbanka dzwoniłeś?

varadero112    0

narazie mieliśmy kację "rzepak2015" hehe więc odrzucałem przedstwiciela z JD pozatym jakbym miał wziąć coś na testy to dopiero teraz jakoś pod pszenicę jak byśy uprawiali :) żadnych telefonów też póki co nie wykonywałe. Z drugiej strony już jest trochę późno na zakup ciągnika, lepiej na wiosnę coś pokminić :P 

Plagrafi    11

hmmm Wy tymi 4 skibami to robicie orke na 60cm? czy w gorach? 230 koni 4 skiby tego jeszcze nie widzialem :D  4 ustawiona na 1,8m orka 40 cm Valtra 130 koni jezdzil 11 km/h i mozna bylo szybciej tylko pluga mi bylo szkoda na ciezkiej ziemi co prawda az tak sucho to nie bylo

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taa, jasne. A poza tym kto normalny orze na 40cm?

LukaszC5    21

Sadownik :)

Taka orka niszczy podeszwę płużną i umieszcza najżyźniejsza warstwę gleby razem z nawozami na takiej głębokości że drzewka doskonale się korzenią i pobierają wszystkie składniki.

varadero112    0

hehe no nie wiem jak Ty, ale ja generalnie wolę mieć zapas mocy. Zawsze od kiedy pamiętam było tak, że a to się ciągnik zakopał, a to gdzieś z pługiem stawał w miejscu (mamy naprawdę miejscami cholernie ciężką ziemie). Więc kiedy już fundusze pozwalają, to człowiek chce coś takiego co, że tak powiem nie stanie w miejscu jak poczuje opór ! ;)
a pług jest 4+1 czyli 5 ;] pozatym do ciągnika planowany jest zakup jakiegoś agregatu do uproszczonej uprawy :)

Plagrafi    11

Skoro pan moderator uprawia tylko zboze i kukurydze to niech sie nie udziela albo sie doszkoli w jakim celu sie robi gleboka orke, zreszta to bez znaczenia chodzi tylko o sam fakt jak 230km ma sie do 4 skib jak ktos wyzej pisal? 

varadero112

mam 5 skibowy i kupuje traktor 175 koni do niego z wielkim przekonaniem ze zapas mocy bedzie i tez mam ciezka ziemie dodatkowo ubita niezliczonymi ilosciami deszczowania 

Grzegorz88    1

Witam,

jeżeli szukasz perspektywicznego ciągnika, który ma ciągać 5 skib, a w przyszłości pracować z maszynami do uprawy uproszczonej/bezorkowej i  twierdzisz, że NH T.7 to za mało, to osobiście polecam używane JD z serii 8000 (wersja tańsza w zakupie to serie 8000 lub 8010, natomiast droższa lecz o większej sile uciągu i zaawansowaniu technicznym, której z pewnością mocy nie zabraknie to seria JD 8030). Przy nastawieniu na zakup nowego ciągnika polecam koncern CNH czyli Case`a Magnuma lub NH T.8 (wybór między nimi polega na wyborze mniejszego lub większego rozstawu osi i koloru ciągnika ;) ), moim zdaniem mają najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?