Kolunio123

jaki ciągnik na 90ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kolunio123    0

Witam wszystkich mam zamiar kupić nowy ciągnik o mocy 150-200 koni.Teraz mam dwa ciągniki 90km i 46 Nie wiem jaką markę wybrać.Każdy ciągnik każdy gani że się psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jeśli chcesz pewną moc i mocną konstrukcję plus komfort pracy w polu fendta  716 vario w dobrym stanie za 150tyś kupisz, oczywiście nht7 również, ale nie uzyskasz tej samej wydajności i pracy co fendtem - fakt zapłacisz za fendta trochę więcej..

Jeśli chodzi o moc to fendt i john deere są równie, ale jesli chodzi o transport fendt nie ma sobie równych..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

może od razu c330 ? 80 koni na 90 ha jako główny? Dobry żarcik

Napisz ile $$ możesz przeznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

ja polecam new Holland t7 200. 170 km plus 30 km dodatkowe. posiada on duży komfort jest wytrzymały ale nie jest przy tym ciężki. polecam w 100 % a pracuje na 150 ha
i jest tani i bardzo mało pali. najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym polecił Jd z serii M bądź jeśli jest więcej gotówki to R :) 170 km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolunio123    0

myślałem nad używanym fendtem ale wolę coś nowego chciałbym taką moc ciągnika bo cały czas rozwijam gospodarstwo mam ciężkie ziemię od 1-3 klasy ziemi a do przeznaczenia mam 300-400tys zł i zapomniałem napisać posiadam też stado krów 60sztuk
u mnie w regionie new holland ma złą opinię że skrzynię padają i dużą palo wiem że znajomemu skrzynia padła w new holland ale czy jest tak w każdym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Na 90 ha fendta w dobrym stanie ktory prawie w polu nie robil tylko w transporcie kupisz za 200tys. jedyny minus to ryzyko skrzyni jak kleknie 16tys ale to jedyne ryzyko bo silniki maja z mana uwierz mi maja konkretna moc. Pracowalem jeleniami i case'ami. (nh nie mialem okazji) i fendt jest w komforcie lepszy moc podobna ale konstrukcja potezna do tego jest ciezki zapniesz wszystko do niego. I kokpit elektornika przyciski perfekcyjnie rozplanowane. Nowy fendt z 7xx to koszt ok 500-600tys na 90ha ehm...noo wydatek duzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolunio123    0

u mnie w regionie nie ma zbytnio używanych maszyn rolniczych z wyższej półki a jak są to strasznie drogie kosztują tyle co nowe a czasami nawet więcej a jeździć do innych regionów nie mam zbytnio czasu chodzę jeszcze na studia
jak byś znalazł jakiegoś fendta wartego uwagi to bym prosił o link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczen1989    0

Za niecałe 300 tys netto można mieć nową Valtrę T153 H3. z amortyzowaną osią, Tuzem, obciążnikami, na szerokim ogumieniu,  Dostępne są ostatnie sztuki u dealerów bo przechodzą powoli na wersje T4. Ciągnik nowy, z gwarancją i przystępnym kredytem fabrycznym. Przy kilkuletniej używce zawsze jest pewne ryzyko, że zaliczymy wtope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolunio123    0

Za niecałe 300 tys netto można mieć nową Valtrę T153 H3. z amortyzowaną osią, Tuzem, obciążnikami, na szerokim ogumieniu,  Dostępne są ostatnie sztuki u dealerów bo przechodzą powoli na wersje T4. Ciągnik nowy, z gwarancją i przystępnym kredytem fabrycznym. Przy kilkuletniej używce zawsze jest pewne ryzyko, że zaliczymy wtope

Jak sprawują sie veltry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tylko żeby znaleźć fendta w dobrym stanie nie kręconym :) to trzeba mieć dobre kontakty żeby znaleźć. My przywieźliśmy pierwszego, 5 lat temu i po 2 latach kupiliśmy (rownież z DE) drugą 714 :) i obrabiamy 60 ha przez weekendy, bo w tygodniu pracuje (nie będę się wdawał w szczegóły) i przez 3 tygodnie ogarniamy cały areał plus usługi :) póki co tylko lejemy rope i sprawdzamy płyny i całe dnie w polu. Fakt, co 3 lata szczegóły serwis noo kosztuje, ale to co te traktory przerobią i w jakim czasie to się równoważy. Testowaliśmy Case, John deere , claas i wyniki najlepsze uzyskał fendt. Nh nie miałem, więc tylko tyle wiem co słysze, że są tanie i wydajne, ale oferują 70% tego co fendt.

Proszę nie myśleć, że znalazł się jakiś wielki fan Fendta, że tak "zachwalam" po prostu z doświadczenia mówię.. Dla nas liczy się czas żeby jak najszybciej wykonać pracę, bo w tygodniu nas nie ma na miejscu.

Jeśli coś znajdę mogę napisać, ale wiesz opis aukcji plus zdjęcia to jedno musiał byś mieć ze sobą znajomego, który się zna na fendtach, bo jest trudniej kupić jak samochód, bo drogi w utrzymaniu jest fendt od razu mówię :) części nie dość, że na zamówienie głównie (zależy co) to jeszcze cena...ale za jakość sie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolunio123    0

 musiał byś mieć ze sobą znajomego, który się zna na fendtach, bo jest trudniej kupić jak samochód, bo drogi w utrzymaniu jest fendt od razu mówię :) części nie dość, że na zamówienie głównie (zależy co) to jeszcze cena...ale za jakość sie płaci.

Mam znajomego mechanika fendta i masseya fergusona to by mi pomógł wybrać. On mi mówił ze te starsze fendt co mi proponujesz są sporo mocniejsze i sami nie ogarniają jak to możliwe.Tylko są mniej wygodne w trasporcie.

Edytowano przez Kolunio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytam że do fenda części drogie a do jakiego są tanie  myślę o zachodnich a nie o c360

a wogule to myślę że te nowe to tylko dla bogaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 29.08.2015 o 19:00, piotrnht5060 napisał:

Na 90 ha to bierz jakiś około 80-120 km

Ciągnik 80 km spokojnie wystarczy na 90 hektarów jeśli stosuje się uprawę bezorkowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj