Miszka123

Zakup Prasy rolującej KRONE 125-130

Polecane posty

Miszka123    6

Witam mianowicie mam takie pytanko mamy zamiar zakupić prasę krone 125-130 do 16 tys  i do was się zwracam czy polecacie te prasy  jaka jest różnica 125 a 130  będzie współpracować z Ursusem 1224   czy na gospodarstwo 20 ha wystarczy taka prasa  ? co trzeba sprawdzić przy zakupie tej prasy  gdzie zajrzeć żeby chodziła ta prasa  czy w prasie jest licznik bel ?  jest może możliwość belować siatką czy w wybranych modelach  ? z góry dziękuję za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Do takiego ursusa to najlepsza by była krone kr 130S. Ale tej prasy za taki budżet się nie kupi. Tam masz rotor, noże. Nie wygodniej by Ci tak było skoro masz możliwość.? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Jesli chcesz to kupuj nowsza zielona, mozliwe ze trafisz z siatka.. Sprawdz lancuchy, podbieracz czy nie wyrobiony, na gorze masz miejsce gdzie chodza lozyska to sprawdz czy jeszcze tory te sa nie wyjezdzone, blachy wewnatrz czy nie papier juz i to chyba wszystko ;) Do tej prasy 60-70km jest wystarczajace :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nawet c 360 wystarczy, przy 1224 ona za długo nie pochodzi, szkoda że tak niski budżet bo mieszczą się tylko z wąskim pobieraczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

to w zielonych jest wiązanie siatką a w czerwonych nie ma ? 
a dlaczego przy ursusie 1224 za długo ta prasa nie pochodzi ? za duży ciągnik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

W czerwonych też jest. 1224 ma o ile się nie mylę 120 kM i możesz rozerwać taką praskę co potrzebuje 34 kM takim koniem, a w najlepszym wypadku będzie się powoli rozpadać, krone jest z bardzo dobrej stali ale bez przesady z tytanu też nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

panowie możecie mi wysłać zdjęcie gdzie znajduje się mechanizm od siatki ponieważ kolega nie wie gdzie go przykręcić przy prasie krone 130s


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

a te prasy zielone nowsze  to czym się różnią  z czerwoną  jaka jest różnica 
jak możecie to podajcie wymiary podbieracza tego szerszego a standardowego 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

W czerwonych jest sprzęgło kłowe które rozdziela napęd łańcuchów, czyli jak otwierasz klapę to łańcuch staje (chodzi mi o główny ubijający jakby co), w zielonych tego nie ma łańcuchy cały czas chodzą. Wąski podbierak 1,40 m a szeroki 1,80 m.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

to krone 125 a krone 130 to jest różnica balotów większe mniejsze ?  

a pisałeś że prasa z takim ciągnikiem będzie powoli się rozpadać co miałeś na myśli  może powoli belować  to mniej się będzie zużywać a na 20 ha tyle co u mnie w zarobki to nie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Chodzi mi o to, że 1224 to za dużo do niej, tak jak ci napisali 60-70 kM jej w zupełności wystarczy nawet c360 pociągniesz ale z mniejszą wydajnością ale rób jak uważasz to twoja decyzja, kr 125 ma wąski podbierak a kr 130 szeroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

ja tylko się tylko pytam to jaką prasę polecicie do 16 tys  czy do wszystkich pras jest za duży ? czy inny modle krone ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do krone combi pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj