Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johny    2

NA tyle ziemi z nowych to Farmtrak 685 DT , ZETOR Forterra albo proxima 82 KM albo coś z nowych ursusów ( na tyle ziemi to starczy JD 5620 ale nie zaszkodzi wziąć 5720 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

Ja bym ci proponował Ursusa 5024, Massey fergusson 2620 (4x4) albo CASE 1056XL.

Używane oczywiście,

No może jeszcze Zetor 6441 PROXIMA, ale to już konkretne pieniądze.

A swoją drogą ciekawe, znam kolesia co ma 32ha i dwa ciągniki t25 i c360 i daje rade, a pola same góry III i IV klasa.


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Ja bym ci proponował Ursusa 5024, Massey fergusson 2620 (4x4) albo CASE 1056XL.

Używane oczywiście,

 

Nie chcę się kłócić, ale czy 5024 to napewno jako używany dostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

to już bardziej 4514 bo 4x4 i większa masa całkowita

bo 4512 to jest to samo co 4514 tyle że niema napędu 4x4

no i tym samym przednie koła są mniejsze (orginalnie)


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

na taki areał to wystarczy 360-3p no albo jakiś zetor z napędem do 70 koników, z nowych to tylko bielarus bo najtańszy i nie taki zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jakbym mial kupic nowego mtz to napewno wolalbym uzywanego ursusa. Duzo mniej awaryjny. Kup sobie np 914 i bedziesz mial na zapas jak jeszcze troche przybedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13
na taki areał to wystarczy 360-3p no albo jakiś zetor z napędem do 70 koników, z nowych to tylko bielarus bo najtańszy i nie taki zły

 

c360 jest u nas od zawsze i teraz juz niewystarcza bo trzeba praktyczni caly czas w polu nim byc zeby sie obrobic.

chodzi nam o glowny ciagnik ktory by oral,uprawial i przyczepy ze zborzem ciagal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
c360 jest u nas od zawsze i teraz juz niewystarcza bo trzeba praktyczni caly czas w polu nim byc zeby sie obrobic.

chodzi nam o glowny ciagnik ktory by oral,uprawial i przyczepy ze zborzem ciagal

A moze większego brata u-914 cześci to wszedzie dostaniesz a jak chcesz sie o opinje zapytac to na AF jest duzo posiadaczy 914 tagrze jagbys zacza pytac o opinje na temat tego ciagnika to do koncza tygodnia bys sie niewyrobił.

Albo zetora 7245 zwrotny tarktor i ma juz radio tylko niewiem jak z tym spalaniem ale to tez mozna sie popytac.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I stało się. Kupiłem Massey Ferguson 254, tak więc proszę o zamkniecie tematu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ursus 3512 ciągnik nie do zajechania mój ma 10 000 mth tylko wał wymieniłem bo pekł ale już remont by mu się przydał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie widzisz, że założyciel tematu powiedział, że temat został wyczerpany? A zresztą ostatni post był pisany prawie pól roku temu. Moim zdaniem temat zakończony !


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ja bym proponował pronara p5 ale każdy powie że z pronarem to nie wiadomo a tak to może cos z fendta lub mf?? sa to droie marki ale warte zaufania no ale z mf to teraz gożej niż z pronarem tak długo robili dobre ciągnki a teraz dużo sie słyszy o awariach to silnik to skrzynia i takie tam a na fendta narazie nikt nie narzeka :D


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

a moim zdaniem na 20 ha nie opyla sie kupowac nowego ciagnika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

trzeci ciagnik na 20ha to juz chyba przeszada a majac Zetora 5211 oraz Ursusa c-330 spokojnie powieninienes dac sobie rade nawet na czarnoziemiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

NH TL80A super ciagniczek posiadam TL90A i jestem z niego bardzo zadowolony i tobie polecam TL80A;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym ci polecił jakiegoś Zetorka..... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja bym kupił jakiegoś starszy i tańszy ciągnik a za kasę która ci zostanie kupił parę ha ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj